Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg traumatizálhat a...

Tényleg traumatizálhat a szegénység annyira egy gyereket/kamaszt, hogy még felnőtt korában is hordozza az ebből fakadó sérelmeket? Hogy lehet ezen túllépni?

Figyelt kérdés

nov. 7. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Nem az anyagiakban kell keresni a boldogság kulcsát.

Egyébként, ahol szeretetteljes légkör van otthon, ott nem traumatizálódik a gyerek a szegénységen. Az anyagiak mindig pótszerek és ha gond a hiányuk, az csak arra utal, hogy hiányzik az is, amit pótolnának: a szeretet, a békés, meghitt együttléteket, az apával-anyával közös játékokat, programokat.

nov. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Igen, a felnőttkorunk gyakran a gyerekkori sérelmek, sérülések kompenzálásáról szól. A többség, jó esetben is, csak több évtizednyi, szenvedés után képes ezen változtatni, hogy már ne a gyerekkori sérelmek határozzák meg az életét viselkedését.
nov. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Gyerekként és kamaszként (2000-es évek, 2010-es évek legeleje) nekem például nem voltak márkás ruháim, cipőim, nem voltak jó számítógépes játékaink sem, se PS3 vagy ehhez hasonló. Később már minőségi és elegendő élelmiszerre sem futotta. Ettem napi 2 szendvicset meg egy tányér főzeléket azt ennyi. Mondanom sem kell, soha nem voltunk nyaralni sem, étterembe se stb. Ez például tökre kikezdte az önbizalmam, mert az osztálytársaimnak mind jó cuccaik voltak, nyaraltak/síeltek, 15-20-25 fős családi összejöveteleket meg születésnapi bulikat tartottak.

Én meg mindig csak azt hallottam, hogy "nincs pénz, nincs pénz, nincs pénz".

Felnőttként pedig azt veszem észre magamon, hogy állandóan ruhákat akarok vásárolni, meg utazásokat szervezek és mindig több élelmiszert veszek a boltban mint kellene, ezért indokolatlanul sokat költök és kevesebbet tudok félretenni.

nov. 7. 12:25
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

1

Azért enni, biztonságban lenni és nem megfagyni jó dolog...


A kérdezőnek: Persze. Jó eséllyel 40-es az ember, mire elkezdi feldolgozni, ha sikerül egyáltalán belekezdeni.

nov. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Engem traumatizált, nagyon is.

Sérelmeket ha nem is hordozok, de smucig vagyok a férjemen és gyerekeimen kívül mindenkivel.

nov. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

A szegénység nem hiszem, a nyomor az igen.

Az hogy nem volt különlegesen márkás ruha, nem egy trauma.

nov. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Simán tud traumatizálni, de azzal nem értek egyet, hogy azon a szinten történik ez, hogy márkás cuccaid vannak-e vagy hogy a legújabb PS-ed van...

Legtöbb esetben a szülő helytelen hozzáállása traumatizálja a gyereket. Pl ha bevonják a gyereket az anyagi helyzetbe, hajtogatják neki, hogy nincs pénz, és az anyagi nehézségekből fakadó stresszt a gyerekre is rátolják. Azok a családok, akik kevés pénzből élnek, de a gyerekre ezt nem dobják rá folyton, nem is traumtizálják a gyereket, mert ugyan ahogy nő a gyerek felméri, hogy neki nem volt ez se, meg az se, másoknak meg igen, de az érzelmi társítása az emlékeknek nem fog hiányérzethez csatlakozni. De ehhez kell a proaktív szülő is egyébként, aki csinál programokat, játszik a gyerekkel, stb.

Másodrendűen hat a gyerekre persze az is, hogy ha kimarad az osztálykirándulásból a pénzhiány miatt, vagy ha a társai annak apropóján közösítik ki, mert látható jelei vannak az anyagi helyzetnek ( pl régebii telefon a mai világban), de tapasztalataim szerint a stabil szülői háttér, amit előzőleg említettem, hosszútávon ellensúlyozza ezeket a sérelmeket.

nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Én pl a mai napig rosszul érzem magam, ha a boltban vizet veszek. Mi vízre nem adtunk ki pénzt, kútból szereztük be.


Vagy akkor is, ha kell vegyek valami kis méretű innivalót. Mindig minimum 2 litrest vettünk, mert úgy az olcsóbb. Ha valakivel vendéglőbe megyek, akkor se iszok. Ha kívánna egy kis vizet az étel, akkor se.

nov. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Szegénység gyerekkoromból szerzet trauma később felnőttkorban kijött. Kényszeres evő lettem, ennek oka gyerekként sokat éheztem. Kényszeres vásárló lettem, ennek oka gyerekként akartam valamit arra nem volt pénz.

36/N

nov. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm, aki nagyoon nagy szegénységben nevelkedett. Ma is gyűjtögető életmódot folytat...
nov. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!