Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megőrülök, mit csináljak?

Megőrülök, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Bármilyen mondatot, utasítást akár egyetemen akár munkahelyen 100 féleképp tudok értelmezni. Ha nem rágják a számba, akkor semmi sem egyértelmű számomra. Mindent megkérdőjelezek, mindennek 100 értelmét látom. Viszont, ha megértem akkor nagyon jól tudom alkalmazni.


Eddig azért nem tudtam kiírni a kérdést, mert nem jutott eszembe példa, de most itt van egy.


Pl.: "kitörésből 5x8at csinálok mindkét lábbal"


Akkor ez most jelentheti azt is hogy jobb lábra is 5x8 bal lábra is 5x8. Illetve jelentheti azt is, hogy mindkét lábbal folyamatosan csinálom így magyarul összesen kijön az 5x8, de lábanként 5x4-et is jelenthet.


Egyszerűen megőrülök, sokszor a legegyértelműbb dolgokat is megkérdőjelezem. Mit tudok csinálni ezzel?


nov. 7. 12:52
 1/3 Kései Sirató ***** válasza:
90%

Azt tudod tenni, hogy visszakérdezel.

Én így szoktam, ha valami nem egyértelmű:


'Úgy érted, hogy egyesével , vagy együtt a két lábbal?'


Egy visszakérdezés nem gáz és te magabiztosan tudod utána végezni a feladatod.

nov. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mérlegelj. Ha sorsdöntő kérdésekről, feladatokról, munkáról, utasításokról stb. van szó, ami nem egyértelmű a számodra, de jelentősen befolyásolja az életed alakulását, akkor kérdezz vissza, ha nem egyértelmű a számodra. Ami meg nem annyira fontos, nem sorsdöntő, nem azon múlik az életed, pl. a kitörések száma, azt csináld saját belátásod szerint, amelyik értelmezésmódot valószínűbbnek, reálisabbnak gondolod. Apróbb dolgokat simán el lehet engedni "túlanalizálás" nélkül is, amelyeknek nincs nagy jelentősége, nem kell mindent atomjaira szedve patikamérlegre helyezni. Egyébként a példád 2x5x8-at jelent, mert ha 1x5x8-at jelentene, akkor azt írták volna, hogy váltott lábbal, nem azt, hogy mindkét lábbal. A mindkét láb az azt jelenti, hogy külön-külön 5x8.
nov. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha ez _tényleg_ ennyire szélsőséges, akkor nem merült fel eddig autizmus gyanúja? Nincs semmi egyéb furcsaságod?
nov. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!