Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek van értelme így...

Szerintetek van értelme így folytatni?

Figyelt kérdés

Alapvetően eddig semmi gond nem volt a kapcsolatunkkal, nagyon szeretem a barátnőmet. Viszont kezdem úgy érezni, hogy a barátnőm megfojt. Ha nem találkozunk, napi 4-5x felhív, és ha csak 20 percet beszélünk, akkor már elégedetlen. Sokszor viszont én dolgoznék, meg tanulnék egyetemre, de nem tudom miatta, mert mindig megzavar. Ha már 2 napig nem találkozunk, akkor folyamatosan mondja, hogy mennyire rosszul érzi magát. Tudja, hogy elfoglalt vagyok, de napi 4x leírja, hogy rosszul érzi magát, mert nem vagyok vele. Ami nyilván jó, mert szeret. De ha egyszer pl. vizsgára készülök, akkor az én figyelmem el van terelve, és nem ilyenre gondolok.


Állandóan azt mondja, hogy mindig az van amit én akarok. Hogy nem akarok vele napi 4-5x telefonálni, vagy az egyetem és a munka miatt nem tudunk csak max 2-3x találkozni hetente. Jó, lehet tényleg sokszor így van, de ha nem tudom megoldani hogy több legyen mert sok mindennel kell foglalkoznom... akkor nem tudok egyszerűen mit csinálni. Meg hogy nekem nincs igényem arra hogy sokat lássam őt. De ha nem erről van szó, hanem hogy nekem 3x annyi dolog van most az életembe, mint neki.


Szerintetek elgondolkozzunk a szakításon? Ha nem tudom neki biztosítani azt a mennyiségű interakciót, amennyit ő igényelve.



2023. nov. 11. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
És ki beszél amikor felhív? Mert a legdurvább az előadóművész, aki simán 2 órás monológot levág ilyenkor, és másfél óránál durván besértődik mert félbeszakítottad. Férfiben ismertem több ilyet.
2023. nov. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Ez sajnos megint olyan probléma, amivel nem nagoyn lehet mit csinálni. Neked ennyire van most időd (és igényed), neki többre lenne igénye - nem tudtok/akartok további kompromisszumot kötni (és a leírásod alapján neki az sem lenne elég, ha még pluszban heti egyszer találkoznál vele, akár a tanulás rovására). A napi 4-5x hívás nonszensz, a nyomasztás azzal, hogy milyen rosszul érzi magát nélküled pedig kifejezzeten gonosz.


Hány éves vagy? Barátnőd? Tanul/dolgozik? Mióta vagytok együtt? Mindig ennyit találkoztatok vagy ez most átmeneti állapot? Lehet nincs önbizalma, nem volt még barátja vagy nagyot csalódott és most ezért kapaszkodik így beléd, de ez nem egészséges.


Sajnos ha ennyire eltér az életritmusotok, akkor ez így senkinek nem jó, mindketten szenvedtek. Ha csak átmeneti, akkor lehet beszélni türelemről, kompromisszumokról, de ha ez előreláthatóan hosszabb távon így lesz, akkor ne kínozzátok egymást.

2023. nov. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ugyis azon gondolkodsz, hogy így nem mehet tovább a kapcsolat, akkor minden mindegy alapon nyíltan egyenesen megmondhatod neki, hogy neked ez így elviselhetetlen. És legfeljebb harmad ennyi interakciót vagy képes elviselni, és ha nem tudtok kiegyezni akkor szakítotok. Persze a szakítás előtt, azért meglehetne beszélni, hogy milyen lelkiproblémája van a barátnődnek, amiért állandó kényszeres lelkitámogatást igényel, és amiért nem képes pár órát magában meglenni. Mert nyílván van valami problémája amiért nem képes normálisan egyedűl létezni.
2023. nov. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, még most kell szakítani, ahogy telik az idő, egyre rosszabb lesz és ha nem vagy elég erős jellem, akkor a fél életed rámehet a mentális egészséged visszaállítására utána.

Én pont így jártam. Hidd el, ha most ennyire erőszakos, érzelmi zsaroló, akkor cska rosszabb lesz idővel

2023. nov. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

Az a felelőségháríts, amit itt leművelsz. 😃😃 olyat nevettem végig se olvastam a kérdést!!! 😃😃


Szerencséd van vele. Kezd el normálisan szervezni az életedet és a fontossági sorrendet felülbírálni.

Valamint megoldani, hogy vele együtt is tudj tanulni. Valamint megbeszélni vele, hogy most tanulsz valamit. Heti 3 tali.., akkor minek vagytok együtt? Döntsd el, hogy vagy egy kisgyerek vagy, akinek fontos az ovi, vagy egy felnőtt, aki tervez, kommunikál, értékel, összevet, választ. Ez a rossz hazigság magadnak, hogy nem tudsz mit csinálni...

2023. nov. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Rengeteg ilyen lelki kullancs van,meg kell időben szabadulni.Nem vagy köteles más lelki gondjai,vagy önbizalomproblémái miatt ezt elviselni.

Ez csak rosszabb lesz,okos legyél és csak magadat nézd! Senki,de senki nem érdemli azt,hogy beáldozd az életed !!!!

2023. nov. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!