Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emlékeidet E/1-ben vagy...

Az emlékeidet E/1-ben vagy E/3-ban látod? Esetleg írd le részletesen, mit tapasztalsz.

Figyelt kérdés
nov. 16. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Tedd fel újra a kérdést.
nov. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mi nem érthető? Arra vagyok kíváncsi, hogyha visszagondolsz egy emlékre, amiben szerepelsz, akkor te, mint résztvevő, újra átéled belülről, tehát egyes szám első személyben látod, vagy kívülről nézed az egészet, mint egy filmet, tehát látod magadat egyes szám harmadik személyben, külső szemlélőként.
nov. 16. 10:37
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
E/3-ban? Azt hogy? A saját emlékeimet kívülálló személyként? Pl. Amikor neki megszületett az első gyereke...? (Nekem.) Amikor meghalt az édesapja? (Nekem.) Ezt így hogy? E/1-ben, természetesen.
nov. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Oké, közben megjött a magyarázat. Tehát résztvevőként látom, nem kívülállóként. (#3)
nov. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
E/1-ben.
nov. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#2: az E/1, E/3 nyelvtani kategória, ezért zavaros az alapkérdés.

Úgy világos, ha leírod, hogy külső szemlélőként, vagy belülről stb.


Kérdésedre a válasz: belső szempontból élem át, azt gondolom, de szerintem az emlékek nem ennyire egzaktak, hogy ezt így biztosan ki lehessen jelenteni. Az emlékekhez társított képek - nálam legalábbis - ennél jóval homályosabbak.

nov. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

E/1

Mert foleg az érzések dominánsak.


Emlékek pl

Amikor megbántott és sírtam

Amikor boldog voltam es nevettem vele

Amikor a körmöm lerágtam mikor kimaradt éjszaka

Vagy amikor magányosan róttam az utcákat céltalan, mert nincs barátom

Emlékszem a fehér tűsarkú csizmámra a kedvencemre, meg vicces volt hogy amikor lejött a skarol a gumi szikrázott a járdán minden lépésnél, a vörös astor rúzsomra az illatára, az órákig tartó hajkreppelésekre, amikor brutál perfekt tetkot rajzolt nekem egy c.gányfiú fekete filccel diszķoba indulva, és el voltam hűlve, és igy tovább.


Érzelmek tömkelege jár át amikor emlékezem.

nov. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Minden emlékemet külső szemlélőként látom. A legfurcsább tapasztalat tegnap volt, amikor visszagondoltam arra, hogy felhúzom a cipőmet. Láttam magamat, hogy felveszem a cipőmet és láttam, hogy magam mellett állok és ezt nézem (cipőhúzás a nézőpontomnak szemben történt, az ezt néző önmagam ennek háttal volt, másik ruhában, és eltakarta az ülőt), én pedig valamivel hátrébb álltam, onnan láttam. Ilyen többszörösen összetett, eltávolított emlékem még nem volt, és meglepett, hogy mindenki más tökéletesen visszahelyezkedve, a saját bőrén tapasztalja meg az emlékeit.


Minél régebbi egy esemény, annál távolabb vagyok tőle, például, ha a kisgyerekkoromra gondolok, négy-öt-tíz méterről, madártávlatból látom az eseményeket, és nem is a személy (én) vagyok benne jelentős vagy felismerhető, hanem a környezet, például, hogy mi ment mellettem a tévében, amíg játszottam a földön háromévesen.


Furcsa, érdekes. Köszönöm a válaszokat, mások tapasztalataira is kíváncsi vagyok.

nov. 16. 11:30
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
*amikor lejött a sarkáról
nov. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kívülről akkor láttam magam amikor nekem egy pasi 20 évvel ezelotti képeket mutogatott rólam a telójában hogy neki még megvannak, nekem egy döbbenet volt magamat viszont látni amikor vele nevettem amikor neki szexiztem amikor neki főztem azt az énem viszont làtni olyan volt hirtelen mintja visszamentem volna az időbe. Es marhára nem egy uncsi természetes érzés vagy látvány, hanem olyan megfoghatatlan döbbenet hogy látod magad tinin gyereklányként viszont mikor még mindenen tudtál nevetni es bevillan hogy mennyire más voltal belül is akkor. Mennyire naiv es naivan boldog. Hirtelen egy pillanatra beleszállsz a másik korábbi magadba.
nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!