Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan fontos sok emberne...

Miért olyan fontos sok embernek a minden körülmények között kötött napirend erőltetése? Akkor is ha nem lenne indokolt.

Figyelt kérdés
Se időjárás, se egészséggel kapcsolatos dolgok, se körülmények, semmi ne befolyásolja, mert amit ő eltervezett az mindentől és mindenkitől függetlenül fixnek kell legyen. Ezt olyanok csinálják akik nem hisznek semmiben csak magukban, és úgy érzik tőlük független dolgok hogy merik befolyásolni a napjukat?

nov. 17. 07:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a rutin biztonságérzetet és kiszámíthatóságot ad. A babáknál is például ezért fontos a napi rutin. Jobban működik az idegrendszerük. Felnőtteknél pedig a kiszámíthatóság csökkenti a stresszt.
nov. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, akkor ér rá. Vagy nem szereti borítani a terveit ilyen kis semmiség miatt, mint az eső.
nov. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert neki fontos. Te lehet, hogy olyan vagy, hogy határidő előtt másfél másodperccel csinálod meg a dolgokat, de van, aki nem ilyen. Én is tegnapra elhatároztam, hogy mit csinálok, de a postán közbejött valami és inkább otthagytam, mert nem tudták megmondani, hogy a rendszer mikor lesz megint jó, nekem pedig még azon kívül más dolgom is volt, amit estig el szerettem volna intézni.


Az életedben nagyon fontos a rendszeresség, és hogy ha valamit eltervezel, akkor azt meg is csináld, ne halogasd.


Én is megcsinálom általában azt, amit elterveztem. Persze, nem kapok hisztirohamot, ha valami pl. mint tegnap a postai dolog, nem jön össze tőlem függetlenül, akkor majd másnap, vagy harmadnap megcsinálom.

nov. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Én is megcsinálom általában azt, amit elterveztem. Persze, nem kapok hisztirohamot, ha valami pl. mint tegnap a postai dolog, nem jön össze tőlem függetlenül, akkor majd másnap, vagy harmadnap megcsinálom."


Ez így teljesen jó is. Igen, fontos a rendszeresség, csak inkább azok nehezítik a dolgokat akik végülis hisztirohamnak nevezhetőt kapnak, vagy legalábbis mást kezdenek hibáztatni maguk körül.

Az eső meg semmiség, de azért ha emlékszünk a hóban rekedt utasokra anno, vagy a viharos tüzijátékra, mintha sokan meg lennének sértődve hogy ilyen csip csup dolgok, mint ez a noname senki csicska időjárás, közbeszól a játékaiknak, pláne ha még esetleg egy másik ember élete, vagy egészsége, vagy bármi.


De amúgy fontos a rendszeresség, csak az nem jó ha a saját rendszerességünk teljesülését kb emberáldozatokkal hozzuk meg :)

nov. 17. 09:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért ezek elég szélsőséges példák, én nem pont ilyen akadályokra gondoltam.
nov. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Katona Dius ***** válasza:

Én általában teli vagyok csinálni valóval, munka, otthon és/vagy szülőknek segíteni valamiben. És hogy mindenre legyen időm, megtervezem, mikor mi legyen. Azért nem szeretem a változásokat, mert akkor előfordulhat, hogy az egész hetet, rossz esetben az egesz hónapot újra kell tervezni. És az megint idő, míg sikerült mindent úgy átrendezni, hogy mindenre legyen idő.

Mivel van mellék állásom, így a kedd, szerda, csütörtök délutánom kuka emiatt, így ügyintézés, vásárlás, stb. hétfő és péntek délután megoldható csak. Van, hogy a hétvégén is berendelnek dolgozni, akkor borul az, amit akkorra terveztem, pl. találkozni szülőkkel, vagy takarítani, bármi. Volt, hogy a takarítást nem tudtam atrakni rövid időn belül sehova, így inkabb éjszaka alvás helyett takarítottam. Tudom, hogy nem jó így, de jelenleg annyira szarul állok anyagilag, hogy nem tudom felmondani a mellék állást. Most várok visszajelzést pár helyről, ahova jelentkeztem, ha ott sikerül jobb bért kiharcolni, mint a jelenlegi főállásomnál, akkor el tudom hagyni, és pár délutánom felszabadul, de addig sajnos a fullra írt határidő naplóm szerint tudok csak élni.

nov. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ad1, a rutin mozgásban tart, és segít, hogy biztosan megcsináljak mindent. Ha csak tudom, hogy vannak adott teendőim, amiket nap végére meg kell csinálnom, könnyen elhúzódnak, halogatok, aztán valamit már nem is csinálok meg, mert nincs rá idő, nincs kedvem, stb. Ha megvan, hogy márpedig most ezt KELL csinálnom, ha akarom ha nem, és lehetőség szerint X órára végeznem is kell vele, akkor nem marad el semmi. Ad2, nagy mértékben csökkenti a stresszt. Ha van 5 feladatom az adott napra, akkor soknak tűnik, és stresszelek, hogy jaj még ez is van, végzek-e vele, stb. Ha beosztom, hogy mit mikor csinálok,akkor tudom hogy mindenre jut majd idő, és az adott intervallumban csak arra az 1 feladatra fókuszálok. Ad3, a megszokás mozgásban tart. Mindent könnyebbé tesz. Például ha minden áldott nap este 6-kor edzek, akkor már megszokom,és az lesz a természetes. Nem az lesz, hogy minden nap rugdosom magam mentálisan meg halogatok, hogy ahj edzeni is kéne,de mikor, most nincs kedvem, most mást kell csinálnom. Persze a rutin felborulhat, most nem fogom azt mondani ha a kutyám beteg hogy nem viszem el az orvohoz mert felborítja a rutinomat, és nem fogok azon idegrohamot kapni, hogy emiatt most 2 órával később tudok tanulni. Szerintem ilyet csak a nagyon beteg emberek csinálnak/gondolnak. Nyilván akkor a kutyám érdekene. De ezek a dolgok ritkán történnek, és nem fogok félelemben, szorngva élni, hogy jaj minek napi rutin, ha úgyse tudom betartani mert mindig beüt a ménkű. Ebben semmi felsőbbrendűség érzés nincs, egyszerűen nem hiszem,hogy az élet minden áldott nap váratlan dolgokat tartogatna.
nov. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Persze a rutin felborulhat, most nem fogom azt mondani ha a kutyám beteg hogy nem viszem el az orvohoz mert felborítja a rutinomat, és nem fogok azon idegrohamot kapni, hogy emiatt most 2 órával később tudok tanulni."


Köszi, amúgy tényleg érthető és én is igénylem a rutint. Csak tényleg előre az ilyenekre is fel szoktam készülni és nem akkor hibáztatom a fél világot ha mégis valami váratlan tényező adódik, és vannak valószínűségek is, hogy mekkora eséllyel esik be valami váratlan dolog.

Valószínű akkor tényleg csak azon múlik mennyire fontos a másik, pl neked fontos a kutyád, akkor csúszhat a tanulás. Inkább olyanok szoktak kellemetlenek lenni, amikor meg se tudja indokolni, mégis mi hátránya származik abból ha valami 1-2 órát csúszik, vagy nem kedden hanem szerdán van, mert bármi alakulhat, időjárás, közlekedés, kisebb módosulások, egy másik embernek valami közbejöhet. Csak alapból ideges mert nem teljesen úgy van ahogy ő megmondta. Közben sokszor még neki is jobb a kicsit módosult b terv.

De lehet hogy csak olyan dolgok vannak amit még ő se tudatosított. Vagy egyszerűen van aki rugalmatlan vagy agyilag nem bírja az új időpontok végiggondolását mert pl túlterhelt a munkában. Az is lehet.

nov. 17. 12:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Rugalmatlan, valószínű és ragaszkodik az elképzeléseihez. De tervezni mindenki tervez milyen szinten.
nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Huuu én ismerek ilyet és valami extra idegesítő. Még ki is van függesztve nála a napirend. Nem tudnék így élni.
nov. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!