Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak ez a 2 véglet van,...

Miért csak ez a 2 véglet van, és kell ezáltal kb mindenki fölött ítélkezni?

Figyelt kérdés

Sulykolják az emberbe, tisztelje a szülőjét, mert felnevelte, etette, etc., akkor is, ha amúgy az egész gyerekkora egy rakat szar volt, köszönje meg, legyen hálás, a "Mi is felnőttünk, emberek lettünk" mentalitásról nem is beszélve.


Ide kapcsolódik, hogy "a mai fiatalok", a "mai gyerekek", "minden rájuk van hagyva", "nincsenek nevelve, bezzeg az én időmben", meg a tanárok, meg az iskola....



Mindeközben ömlik a csapból is, hogy szülőként a gyerekre még csúnyán nézni sem szabad, mert sérül a lelke, kiabálni, káromkodni se próbálj meg, ha fizikálisan hozzányúlsz, mész a sittre.


És a kedves anyukák még egymásba is képesek beleállni az ilyen témájú cikkek alatt, sokszor azt érzem, szándékos összeugrasztás a cél...



nov. 18. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Mert fordult a világ, és mindenki csak magával foglalkozik, és mindenki másról jól megmondja a véleményét. El kellene ehelyett fogadni, hogy a mai generáció jobban ért pl. az informatikához, az eszközökhöz, meglátni azokat a tulajdonságaikat, amelyekben ők jók, nem azt fújni, hogy katonának kellene őket elvinni. Én se voltam az, mégis (úgy gondolom) normális ember lett belőlem. Az idősebbeknek meg gyakran jön a szájukra, hogy "majd ti is megöregszetek", meg ez, amit te is írtál, hogy "bezzeg annak idején". Igen, akkor az volt, most meg ez van. Mások az elvárások, a normák, más élethelyzetek vannak, és egy kicsit minden felé inkább nyitottabbnak és elfogadóbbnak kellene lenni. Sajnos a mai idősebbek, mivel még más körülmények között nőttek fel, az a jó nekik, és azt meg, ami ma van, rossznak látják. Összetett téma, órákig lehetne róla beszélni.
nov. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez a ne üsd meg dolog elég újkeletű, sajnos nem is olyan régen nem volt gáz. Engem megvertek párszor 13 évesen, 2008ban. Akkor már gáz volt, nem reklámozták szüleim, nekem sem engedték elmondani vagy védekezni, de azért még nem volt annyira elterjedve az, hogy gyereket nem bántunk. Szerintem ha rendőrséghez fordulok kinevetnek, mert nem volt nyoma, meg nem övvel "csak" kézzel vertek meg. A következő 15 évben őriztem még magam előtt is ezt a titkot és idén pszichológus segítségével hoztam felszínre. Igen sajnos még mindig az van sokaknál hogy a gyereket verni kell és még köszönje is meg. Aki azt mondja őt is verték mégis ember lett belőle, az abban a fázisban van, amiben én voltam 15 évig. Ez kicsit sem jó. Tele vannak félelemmel és sérelemmel csak maguk előtt is titkolják. Én előbb ölöm meg magam mint csak egy pofont is adjak a gyerekemnek. Megmondtam a páromnak is ha megüti a gyerekünket elválok tőle. Nem kéne normalizálni, én se véletlenül vagyok olyan roncs mint amilyen...
nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legfeljebb a peldadban szereplo szulok es hozzajuk hasonlok szajabol omlik legfeljebb, vagy muszlim, extrem katolikus v barmilyen vallasi fanatikus csaladban max. Evtizedek ota mar ki van beszelve, hogy szar csaladbol ki kell torni, adott esetben vissza se nezni, es sajat eletet felepiteni.
nov. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyereket csinálni bárki tud, aki fogamzásképes. A gyerekük helyes felnevelésével érdemlik ki a szülő nevet.
nov. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Anyám ideges lett egy dezodor miatt. Annyit mondtam vegyen másikat. Másik márka. Max 200 Ft ár különbség. Elkezdte, hogy én élősködők a nyakán. El is küldtem francba Messengeren. Ilyet kapott: Abortuszt szabadon lehetett volna rajtam végrehajta, ha ennyire nehéz eset vagyok.

Utána eljátsza, hogy "én is tudok ilyen lenni" ordíbál ott a közös én és a húgom szobájában.


Kidob az utcára vagy mit tudom. Nyilván én mondom "szabadon beleegyezek".


Hívja a rendőrőket. Ne viccelj én sírva könyörögnék nekik, hogy vigyenek el. Nem lett semmi belőle.


Egyszerűen egyértelmű, ezért csinálta fel magát, mert mindig egy gyökér volt aki most szépen mindenki mást inasba akar rakni. Sírok magamba, mert nincs a zárt osztályon. Bármikor kiabálhat bárkivel, mert apám nem csapja ki az utcára. Nem érdekel ne szüljön 4 gyereket, akik sokfélék akármennyire nem tetszik neki egy kicsi kétszobás lakásba.


Apámból kell kikunyerálni a pénzt. Nyilván én kezembe nem adnak, de elköltik helyettem lelkesen.

nov. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!