Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem motiváló a magány...

Miért nem motiváló a magány vagy a kudarcok, miért demotiválnak?

Figyelt kérdés

Akár ha kudarc ért, vagy túl sok már a magány(hiába önfejlesztek sportolok vagyok szép) vagy valami kilátástalan (pl hogyan lesz minimum önerőm lakásra hiába tanultam dolgozom pályázom máshova is), es kialakul vmi reményvesztettség is, a tetejébe beköszönt egy depresszió amitől még mozgásképtelen is leszek, nem tudok felkelni sem kifolyik minden a kezemből és jóformán már a halált várnám inkább.


Aztán a sok baj tetejébe még a depresszióval is küzdjek mintha nem lenne már így is elég problémám!

Baj hátára újabb baj jön csak. Ami még mozgássérültté, meg agysérültté is tesz mindennek a tetejébe!


Miért nem dipamin endorfim vagy ambíciók tettrekészség penge agy lesz a sok kudarcbol magányból kilátástalanságból, hogy kitörjek, miért keserűség fájdalom reményvesztettség blokk jön?



nov. 18. 12:38
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Miért toxic mérgező egy kudarc vagy a magány vagy a kilátástalanság?
nov. 18. 12:40
 2/17 anonim ***** válasza:
19%

Én gyűlöletből és elutasításból építettem fel magam. A fejemben mindig is volt egy ilyen "Én vs. Világ" narratíva és ez segített kimászni a rossz körülményekből. Engem a bizonyítási vágy és bosszú motivál. Amint lehetőségem lesz, eldobom magamtól ezt a testet (+ mindent ami az emberiségre emlékeztet) és tovább lépek a következő evolúciós lépcsőfokra. Engem ez tart életben.


28/f incel

nov. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
20%
Nincs kitartásod és akaraterőd, meg nem utolsó sorban sajnáltatod magad ahelyett, hogy kezdenél magaddal valamit. Én miért tudtam egyedül házat venni és az felújítani hitelek nélkül? Hogyan éltem túl a fősulit folyamatos műszak mellett? Úgy, hogy nem az érdekelt, hogy ma milyen szart zúdít az élet a nyakamba, hanem az, hogy holnap már esélye se legyen szarral nyakon öntenie és nem aranybilibe tojtam gyerekfejjel.
nov. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%

A kudarc motiválhat is, pozitív dolgokra, törekvésre. De te választod ki végső soron, hogy inkább a negatív oldalát nézed, vagy tanulsz a téged ért rossz tapasztalatból.

Keress fel egy pszichológust, már csak a depressziód miatt is.

nov. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

3.ugy irod mintha én kèrnèm a depressziót magamnak!

Ez tőlem független.

Pont az a bajom hogy harvolnék kitartanék tenni akarok, de padlóra vág a kudarc ami megspékelődik depresszióval.


Ezeket az érzelmeket én elutasítom nem kèrem gyűlölöm!


Ezek maguktól találnak be!


Egy kudarc letör, a magány halálvágyat generál, a kilátástalanság ellen küzdök a sok eredménytelen küzdelem után pedig padló van egyszerűen. Más már nincs.

nov. 18. 13:09
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem pl sok ember dagadtozott még csak 10 kg plusz miatt is. Család, barátok, exek, osztálytársak, munkatársak, félig idegenek. Nekem ez nem erő volt arra, hogy lefogyjak, hanem teljesen legyengültem tőle. Úgy éreztem, ha nem csillapítom azonnal ezt a mérhetetlen nagy fájdalmat (mert a dagadtozás esik nekem a legrosszabbul a világon), akkor itt halok meg. Mi volt a leggyorsabb enyhítés? A kaja. Gyorskaja főleg, meg chips, csoki. Ha mindennap dagadtoztak akkor mindennap ettem. Mozogni nem volt erőm, mert nagyon fájt a beszólás, meg utána jól bezabáltam, csak feküdni és sírni tudtam. Így összesen 25 plusz kilóm lett. Akkor tudtam csak fogyni amikor éppen nem bántottak, mert kikerültem abból a környezetből. Így is lassan, egy év alatt ment le 15 kg. Még egy tízest vagy tizenötöst szeretnék ledobni, sokkal könnyebb így, hogy nem kapom napi szinten az alázásokat, sőt a családom mostmár dicsér. De így is szinte mindennap eszembe jut és akkor ugyanúgy fáj mintha tegnap mondták volna, csak most épp "tiszta" vagyok és nem zabálok be. Van akire így hat a szar, nem építi, hanem gyengíti.
nov. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

4. A pszichológus szerint a depresszió az, ha mindent magunkba folytunk. Próbáljam megélni átélni kifújni aztán tovább lépni.

Eddig ezzel ugyanott vagyok ahol a partszakadt.

nov. 18. 13:12
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
7, válts másik pszichológusra.
nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

3-as vagyok.


Azért kedves posztoló, mert te kéred, sőt kívánod a depressziót. Ha nem kérsz belőle, akkor felállsz és csinálod a dolgod. Erre egy megoldás létezik, hogy a holnapra gondolsz és nem arra, hogy most per pillanat valami szar. Ha azon jár az eszed, hogy most valami szar és ülsz a kis seggeden és mondogatod, hogy jaj de szar, akkor nem teszel semmit azért, hogy holnap már jó legyen. Ha te nem akarsz magadon segíteni, akkor más sem tud. Hiába fogja meg valaki a kezed, visszaülsz és ugyanúgy önsajnálatba fullad az egész. Mi következik, mi pozitív következik abból, hogy leülsz sopánkodni? Következik belőle bármi pozitív? Nem. Akkor miért ülsz és sopánkodsz, mire vársz? Ez olyan, hogy sírsz azon, hogy nem nyered meg a lottót, de nem vagy hajlandó felállni és kitölteni a szelvényt, ennyire egyszerű.

nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
6-os, tudod mit csinálsz azzal, amit leírtál? A saját felelősséged hárítod a társadalomra. Mindenki tudja,hogy milyen gonoszak az emberek. Ha neked fájt az, hogy dagadtnak hívtak, akkor arra az a megoldás, hogy teszel ellene, hogy ne mondhassák rád, vagy tojsz az egészre és figyelmen kívül hagyod mit mondanak. Ha nekem valami rossz, akkor teszek ellene, nem még öntök egy kis olajat a tűzre. Annyira inkonzisztens az egész, hogy ezt te magad is csak felelősséghárításnak használod, de még arra sem jó. Ha nekem fiatalon volt egy kis hasam és mondjuk 10-ből 5 lány elutasított, akkor nem sírtam és tömtem magad még, hanem elmentem mozogni, odafigyeltem arra, hogy mit eszem, mert az volta a cél, hogy 10-ból legfeljebb egy utasítson el, az is azért, mert a saját neméhez vonzódik. Nem is értem miről van szó. Nekem fáj, ha rácsapok a kalapáccsal a kezemre és még ki is röhögnek, ezért rácsapok megint, mert annyira fáj, hogy kiröhögnek... Ezt te sem gondolod komolyan.
nov. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!