Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért van hogy egyszerű...

Az miért van hogy egyszerű dolgokat túlbonyolítok, de amihez egy kicsit is gondolkodni kéne azt meg inkább elrontom?

Figyelt kérdés
Csak a napi rutin megy. Szokták mondani hogy ötször ennyit is kereshetnék nyugaton a hegesztéshez való érzékemmel, de engem nem visz rá a lélek. Szeretnék olyan lenni mint őseink, de ugyanakkor mégse. Szeretnék haladó szinten érteni villanyszereléstől kezdve mindenhez, meg közben haladani is a korral.

#pénz #szakember #zűrzavar #túlbonyolítás #Habajkaság #Homályos gondolkodás
nov. 18. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

Ha neked ez jó, akkor nem kell változtatni.


28/f incel

nov. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Haldó szinten örülhetsz, ha egy dologban tartani tudod a lépést, a többiez pedig a “meg tudom csinálni” szintent érthetsz… ma már nem a polihisztorokkora van, ha valamivel nem foglalkozol 1-2 évig abban hirtelen olyan dolgok lesznek, hogy csak kapkodja az ember a fejét. Az öregeink korában a “jóvanazúgy” uralkodott, illetve nem is nagyon volt miből dolgozni. Érted volt a habarcs, és annyi, betonhoz is volt a homok, meg a cement. Ma pedig nem úgy van, hogy be mész a boltba és “habarcsot” kérek, mert visszakérdezik, hogy milyet. Mindenből van kb.: 1000 fajta és ha te haladó akarsz benne lenni, akkor bizony mindent tudnod kell mire és hova való.

Szóval reálisan gondolkodva haladó 1 dologban is nagynak számít…aki mindenhez ért az igazából semmihez sem ért.

Én a szakterületemet igyekszem követni, talán elég jól is megy minden jogszabályozásával és szabványaival együtt, a többit meg magamnak itthon meg tudom csinálni, de eszembe sem jutna még a szakmámban sem profinak nevezni magamat, ahhoz nincs elég arcom, mert ismerek jobbakat.

nov. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nincs önbizalmad? Én is hasonló vagyok a leírtak alapján, sok mindent túlbonyolítok, túlgondolok. Nálam alacsony önértékelés okozza, nem tudom, te hogyan állsz önmagadhoz.
nov. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tavasszal az egész házat át akarom vezetékelni szakemberrel, de addig is egy rosszul működő, legalább fél évszázados villanykapcsolót ki akartam cserélni gondolkodás nélkül. Pedig látnom kellett volna hogy nem falba süllyesztett, mégis ész nélkül nekivágtam. Csak átmenetileg akartam jót csinálni, de vésni már nem fogok. Próbáltam visszaszerelni ezt az elérett anyagú szart az alumínium vezetékekkel ami részben sikerült is, világított. Aztán újra szérszedtem, hogy minél jobban összerakjam, de közben elejtettem és eltört ez a régi bakelit. Tavaszig a spajzba nem lesz villanykapcsoló.
nov. 18. 16:44
 5/12 anonim ***** válasza:
ADHD esetleg?
nov. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ilyesmi lehet. Nem igazán tanulok ebből az esetből sem. Ugyanúgy ugrok neki mindennek ész nélkül. Valamikor sikerül, valamikor nem. Amikor sikerül, van egy rövid elégedettségi szakasz, utána megint a kattogás hogy levagyok maradva. Bárcsak értenék valami egyszerűbb élethez. Valami olyasmi amire a második válaszoló is utalt, hogy "jólvanazúgyis". Ne mérnököljünk, ne akarjunk az örökkévalóságnak élni. Nem tudom.
nov. 19. 07:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Full illeszkedik ADHD-re, youtube élményeim szerint legalábbis... Csomószor az van, hogy ad egy ilyen full ártalmatlan bogyót a doki, aztán huss, megoldódik. Egy darabig kell korrigálni az adagolást, és volt nincs feszkó. Ha elég fiatalon kezelnek ezzel a bogyóval, akkor van, hogy csökkenthető, majd elhagyható, és végleges a gyógyulás.
nov. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tehát "bogyók" lennének a megoldás? Taszítanak az ilyesmik.
nov. 19. 14:10
 9/12 anonim ***** válasza:

"Csak a napi rutin megy." Akkor azt csináld jól. Ennyi.

Ha az megy, még mindig tanulhatsz, fejlődhetsz, de mindenhez nem érthet senki, ezt el kell fogadnunk.

nov. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kapom az ívet rendesen. Miért nem akarok jó pénzt keresni, amivel eltemethetném a múltat úgynevezett könnyebb, jobb élet reményében. Anyám azt mondja, hogy a cinizmusom meg az üzleti érzékem az apámé. Apám ez az eljampizom a családi vagyont típusú, egykori parasztcsaládba született gyerek. Egykor felépitett úgynevezett egzisztenciát, de semmi vagyonunk nem maradt mire összeköltöztek, megcsömörlött. Kilátástalság, idegeskedés, alkoholizmus stb. Ügyes ember volt, megoldott minden filléres dolgot. Próbáltam eltanulni tőle, de gyenge idegzetű volt mindjárt üvöltött, járatott a szomszédok előtt. Miért nincs belőle kettő a háznál stb. Fizikailag is hamar lerobbant. Minden ellenére magamat hibáztatom, emésztem. Mostanában a kapitalizmust/államkapitalizmust okolok mindenért. Ebbe próbálok menekülni.
nov. 20. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!