Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Idősebb emberekben miért van...

Idősebb emberekben miért van ez a fiatal undor ?

Figyelt kérdés
Olyan 35-40 felettieken lehet észre venni. Sokszor ha valaki szimplán csak fiatalabb már negatív jelző szinte némelyik embernek. Pl egy adott dologért egy középkorú vagy idős ember oké de egy fiatal irritáló. Volt hogy pl sorba áltam a lángososnál és tényleg full átlagosan nézek ki, köszöntem stb és kb éreztem a közép meg idős korú embereken ezt a tipik "na itt egy taknyos is" undort. De családban is pl megemlítették Szoboszlait a tv-ben mamám egyből "kis taknyos majom"
nov. 21. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Besavanyodott mentalitas. 'Nekunk rosszabb, nehezebb volt. Nektek most konnyu.' Meg a tobbi suket duma. Az egeszsegesebb lelkuletu kozep es idoskoru ember ugyan olyan tisztelettel banik a fiatalabbal, mint a korabeliekkel. Ne torodj ezekkel a tuskokkal, egyebkent 31 evesen en is tapasztalom ezt.
nov. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Azért egy 35 éves ember nem az idősebbek közé tartozik szerintem.
nov. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden generáció úgy érzi, hogy ők az utolsó rendes generáció és az utána következő rosszabb, mert már valami olyat művelnek, amit ők még nem tudtak vagy éppen féltékenyek, amiért ők még fiatalok és kevés a vállukon a felelősség.

A legjobb embernek is van néha ilyen "ezek a mai fiatalok" gondolata, még, ha ki nem is mondja őket. A baj akkor van, ha egyáltalán nem nyitott az idősebb generáció az újdonságokra, nem vesz komolyan senkit aki x évvel fiatalabb nála, ergo a saját életét nehezíti meg feleslegesen, válik egyre keserűbbé, nevetség tárgyává, végül pedig gyűlölködő öreggé, aki csodálkozik rajta, hogy nem látja a gyerekeit, unokáit.

nov. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nagyon egyénfüggő. Én a buszon rendszeresen találkozom idősebbekkel és sokszor beszélgetünk is (igaz, mindig ő kezdeményez, én nem szoktam soha mert nem biztos, hogy van is kedve hozzá) aztán mosolyognak végig, illetve egyáltalán nem érezni ezt az undort.


Viszont egyébként találkoztam már olyannal is akiről te mesélsz. Én nem akarok olyan lenni és remélem, hogy nem is leszek olyan.


Egyébként 35-40 éves nagyon nem öreg, sőt szerintem még fiatal.


Én 50től mondok valakit középkorúnak 70ig és 70től már idősnek.

nov. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az az egyetlen "érdemük" (persze igazából nem az,de bebeszélik maguknak), hogy megöregedtek, emiatt lenézik a fiatalokat, és követelik, hogy a koruk miatt tiszteljék őket. Emellett akiknek jól menő vállalkozásuk van, vagy magas pozícióban dolgoznak (ez inkább jellemző 35-60 között szerintem) gyakran lenézik a fiatalokat, mert hogy még biztos kis iskolások akik annyit értek el hogy énekből szereztek egy ötöst (nehezen tudtak volna mást elérni ennyi idősen, de mindegy). Aki meg fiatal felnőtt, az biztos a ranglétra alján van még, pályakezdő, vagy a McDonald's-ban dolgozik, stb, és ezért nézik le. Persze ezek specifikus embercsoportok egy nagyobb csoporton belül (35-nél idősebbek), szóval korántsem igaz minden 35 évesnél idősebb emberre.
nov. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát oké hogy nem idős egy 35-40 éves de aki ilyen gondolkodás módú az számomra az.
nov. 22. 08:03
 7/7 anonim ***** válasza:
66%
A tényleg idősebb korosztály a 60 felettiek között kevés ez a típus amiről írsz kérdező. Inkább a 30-50 közötti férfiakra jellemző hogy még áll a faxuk és látják a vonzó 20 éves lányokat de nekik ez már nem jár. És akkor látják (az amúgy tényleg sokszor neveletlen , bunkó, ) fiatal srácot akik simán megszerzik ezeket a lányokat (akiket a 40 es is szívesen megdugna) es elindul a irigység ws gyűlölet a fiatal fiúk irányában.
nov. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!