Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudja manapság egy...

Hogy tudja manapság egy fiatal elkerülni az alkoholizmust?

Figyelt kérdés

Bárhova megyek ömlik rám az alkoholreklám.


Mindenhol a popkultúrából filmekből sorozatokból, mindenhonnan az folyik, hogy egyrészt az alkohol fogyasztás egy ilyen "classy" dolog, másrészt a túlzott alkoholfogyasztás, meg egy ilyen jó móka, mert az ember jól érzi magát tőle, és mindenféle vicces butaságot csinál, amikről utána nagy sztorikat lehet mesélni.


nov. 26. 17:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Nem iszik alkoholt, ENNYI!

A reklámokat NEM kell követni!


Régebben is ugyanennyire jelent volt az alkohol, akkor is rengetegen ittak, és pozitívnak mutatták be, ennek ellenére akkor is az értelmesebbek nem lettek alkoholisták

nov. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Úgy hogy nem gagyi filmekre építi a személyiségét, hanem van sajátja.


Nem akarok az a tipikus gci felnőtt lenni, aki birkáknak tartja a "mai fiatalokat", akiknek annyira nincs semmi a fejében hogy könnyű őket agymosni a médiával, na de basszus........


Talán a legjobb tipp hogy foglald el magad, legyenek progranjaid, csinálj dolgokat, alkoss, tapasztald meg az életet, és ne csak azt nézd amit mások eléd raknak.

nov. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Úgy, hogy eldöntöd, hogy nem iszol. Akkor se ha megnyílik alattad a Föld. Nehéz lesz, mivel ez kb a széllel szemben való pisilásnak felel meg. De megoldható.
nov. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
Érdekes hogy én ezeket nem veszem észre egyáltalán. Te Kérdező, azért veszed észre mert egyszerűen hajlamos vagy az alkoholizmusra.
nov. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Rám nem ömlik az alkoholreklám. Eleve nem nézem, elkapcsolom, átugrom, kihagyom a reklámokat, de ha menne is a hátterben valami ilyen reklám, fel se fogná az agyam. A boltokban az alkoholos polc nekem fel se tűnik, annyira kívül esik az érdeklődési körömön.
nov. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz dolgod lesz a fogyasztói társadalomban ezzel a mentalitással. Nagyon jó, hogy felismerted hogy rád ez hatással van, nyomásként éled meg. Rengetegen el sem jutnak idáig. A következő lépés, hogy teljesen elszigeteled magad tőle, és tudatosítod magadban, hogy a reklámok nem A) társadalmi normát/átlagot B) társadalmi elvárást C) tényleges pozitívumot D) bármilen mértékű realizmust, tartalmaznak. Az a céljuk,hogy eladják neked a terméket. Azért van a termék a világ legjobb dolgaként feltüntetve, mert ez teszi eladhatóvá, továbbá hogy elhitetik veled, mennyire népszerű, és mennyire ki fogsz lógni (ami ugye az emberi psziché egyik legősibb ösztönös félelme, ezért ez az egyik legkönnyebb módja annak, hogy rávegyünk bárkit bármire). Nem azért,mert az a sör ténylegesen a világ legjobb dolga, vagy mert tényleg rajtad kívül a egész emberiség azt a sört issza. Ezen felül. Ha elszigetelted magad a fogyasztói társadalom kóros manipulációjától, akkor annyi a dolgod, hogy vagy mértékkel iszol, vagy egyáltalán nem. Ha pedig problémád van, nem leiszod magad, hanem egészséges módokon dolgozod fel a sérelmeid. Ezekre tudatosan figyelni kell, hogy ne hagyja magát az ember lecsúszni akkor sem, mikor nehéz.
nov. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Egyszerűen csak nem kell ezeket az undorító lötyöket inni. Mert az tuti hogy mindenki csak a megfelelési kényszer miatt mondja hogy milyen milyen jó. Közben hányinger az összes.
nov. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
Mert még ha finom lenne, aminek nehéz ellenálni, akkor még megérteném, de méterekről is undórító a szaga, nem még ha beleiszik az ember. Szóval csak abba kéne hagyni a megjátszást, menőzést, hogy mutasuk, hogy a moslék milyen jó.
nov. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Egyszerűen nem érdekelt soha. 18-20 évesen kipróbáltam,undorítónak tartottam. Most 35+ vagyok és kb 20 éves korom óta még csak egy korty pezsgőt sem ittam. Kb olyan,mint hogy undordok a spenóttól,azt sem eszek soha. De más ételeket is utálok,hiába látok reklámokat,óriásplakátokat. Nem értem,miért raknék olyat a számba,amit utálok.
nov. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20%
De az nem zavar senkit, hogy október eleje óta csak karácsonyi dolgok mennek. Ki volt az, aki ezt kitalálta, nem tudom, de biztos nem normális dolog. Miközben még ott volt a Halloween, ami kimaradt, pedig sokkal jobb ünnep. Mondjuk a lényeg október utolsó napján van, amikor még van Halloween.
nov. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!