Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti lépnétek ebben a...

Szülők ti lépnétek ebben a helyzetben vagy “ nem vennétek komolyan “?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van egy 19-20 éves lányotok,akinek a szobájában egyre több alkohol italt tartalmazó üres üvegeket találtok(főleg vodka).Minden hétnek a végén bejelenti azt,hogy megy a haverokkal inni,és reggel a maradék italt megissza.

Egyeseknek ez nyílvánvaló,hogy út az alkoholizmus felé és lépni kell,viszont olyan véleményekkel is találkoztam már,hogy “majd kinövi” “fiatal még”

“majd ha dolgozik nem iszik”


Ti mit tennétek akkor ha ez lenne nálatok a helyzet?


Nem én vagyok a szülő,én csak meghallgattam egy eféle panaszkodást



2023. szept. 29. 10:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Bennem valahol kettős érzéket kelt, mert én is voltam tini aki bulizott ahol a csővőn kifétt, 15 éves koromtól jártam bulizni. Minden hétvégén ittunk. Sosem kerültünk detoxba, sosem történt baj mert vigyáztunk egymásra.


Ma 37 vagyok, házas, gyerekeim vannak, nem lettem alkoholista, viszont kitomboltam magam. Ma pedig szinte majdhogynem csak ünnepeken iszom akkor is mértékkel.


Szóval valahol felnőtt fejjel, értem is mindkét oldalról ,meg azt is tudom mondani, hogy nem kell még a vészharangot kongatni.

2023. szept. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a probléma a "regel megissza a maradékot" dologgal van:D

A bulin igyon csak ahogy belátása engedi. De másnap? Minek? Szerintem ez a rész a problémás. Az, hgoy 20 évesen bulizik folyamatosan, az jah, ilyen. Vigyázzon magára, de ez ilyen.


Meg szülőként jelezném, hogy takarítsa ki a szemetet a szobájából. Nem, nem oda, hanem a szelektívbe!:D

2023. szept. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%

Alkoholista, és semmit nem lépnék, mert amíg ő nem látja be, hogy gond van, én a fejem tetejére is állhatok.


Ismerős anyjáék teljesen tönkrementek a piás gyerekük dolgai miatt - vagyis mert nem bszták ki egy idő után, hanem mindent feláldoztak egy gyógyulni nem akaró alkoholistáért.

2023. szept. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az a fura, hogy reggel megissza a maradékot.

Az nem feltétlenül rossz, hogy valaki bulizik hétvégén és akkor iszik is.

Nekem is volt bulizós időszakom, semmi bajom nem lett, nem lettem alkoholista a bulis ivások miatt.

2023. szept. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Igen,sajnos pont ez a lényeg,hogy akár hétköznap is otthon..állitolag.

Abbol nyanakodnak,hogy nem összeszedetten beszél illetve azért van egy pia szaga :/

2023. szept. 29. 11:02
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

Szintén 20 vagyok. Anyám, ha meglátná hogy a fizetésem ilyen mennyiségű alkoholra költeném kirakna, mint macskát $zarni mondván "Hogyha inni van eszem magamat eltartani is".

1-2 cider hétvégén oké. Havi 1 buli oké. De mindig?

A lóf@$znak is van vége...

2023. szept. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
6os, ezt most úgy mondod, mintha 4 üveg vodka annyira istentelenül drága lenne:D
2023. szept. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
#7 hányszor 4 üveg? Mert ha egy jogsi árát elissza akkor már rég baj van.
2023. szept. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Absolut,finlandia
2023. szept. 29. 12:49
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

8, a kérdező azt írta, hogy minden hétvégén odakerül egy üveg.

Azaz havonta 4 üveg.

Éves viszonylatban meg már gé nem az árával van a gond, hanem azzal, hogy leánykánk mindne szempontból hozza az alkoholizmus definícióját.

2023. szept. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!