Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tetszik a saját nevetek?

Tetszik a saját nevetek?

Figyelt kérdés

dec. 1. 14:25
A kérdező szavazást indított:
Igen, a kereszt-, és a vezetéknevem Is.
A keresztnevem igen, a vezetéknevem nem.
A vezetéknevem igen, a keresztnevem nem.
Nem, se a kereszt-, se a vezetéknevem.
34 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

A keresztnevemet nagyon szeretem.

A vezetéknevemmel sincs bajom, de nagyon gyakori/átlagos név, ennek annyira nem örülök. Néha azért jobban örülnék valami egyedibb vezetéknévnek is.

dec. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Gyerekként nem szerettem. Mikor meghallották hogy hívnak mindenkinek volt valamilyen megjegyzése vagy le se tudták írni.

Különleges szép nevem van. Ma már büszke vagyok rá:)

dec. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem, túl régies és hétköznapi.
dec. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ősi, régi magyar név, de egyáltalán nem kedvelem a keresztnevem.

A vezetéknevem sem igazán tetszik.

Valójában soha nem tudtam egyikkel sem megbarátkozni.

Túlságosan idegen számomra, és nem illik hozzám.

Amikor tízen X éves voltam,eldöntöttem, hogy ha betöltöm a 18-at ,azonnal nevet változtatok.

Végül semmi nem lett a döntésemből. ( Ennyit a nagy határozottságomról)

Ettől függetlenül ugyanúgy nem kedvelem továbbra sem a nevem.

dec. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Régen nem szerettem, mert nagyon tucatneveim vannak, de aztán külföldre költöztem és hirtelen nagyon exotikus lett mindkettő. A legtöbb ember teljesen félreejti a kereszt- és a vezetéknevem is, pedig magyar szemmel faék egyszerűségű mindkettő. Most már kicsit máshogy tekintek a nevemre és jobban kedvelem már.
dec. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A vezetéknevemmel kimondottan hadilábon állok, sokszor meg is kapom, hogy "uh, mint a politikus?". Annyira azért nem rossz a helyzet, hogy 'O'-val kezdődjön, de na...

A keresztnevem pedig valamelyest különlegesebb, de azt sem szeretem kimondottan. Kicsiként túlzottan komolynak gondoltam, viszont, fura mód, mégis illik hozzám.

dec. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mert nem csak gyerekkent de felnove is csufolnak vele.

Viszont alliteral a vezeteknevvel ugy meg szép.

Más nevet meg nem találok amire lecserèlném.

Mert régi rondára se akarnám de ilyan modern c.gánynévre se.

dec. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem is gondolkoztam azon, hogy tetszik-e vagy sem, úgy megszoktam, hogy ez a nevem, furcsa lenne ha valami más lenne...
dec. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A vezetéknevemmel hatalmas ügyintézési szívások vannak, csomószor elírják papírokon/webes felületeken, aztán reklamálni kell emiatt, mert későbbi ügyintézéseknél az ő hibáik miatt szophatok.

A keresztnevem Boglárka, emiatt a vezeték végén lévő K betű G-nek hangzik, így folyton kell hagynom egy kínos szünetet és előre kínosan érzem magam, szorongok bemutatkozás előtt, hogy furcsa a vezetéknevem. Meg szokták kérdezni, hogy honnan jött, most találom-e ki, rokonom-e a random xy, akinek hasonló neve van, de nem ugyanez.

A keresztnevem meg olyan, amihez törékenyebb, lányosabb, cukibb lányokat képzelek el, mint amilyen vagyok. 21 év alatt már hozzám nőtt, meglátom a méltóságteljességet a teljes formájában és a kis fürge, szeleburdi hangulatot a Bogi alakjában, de nagyon sokan becézték idegesítően ezt is, szóval na, lehetne jobb nevem.

Összességében a keresztnevem már elfogadtam, egészen tetszik 10/6, a vezetéknevem meg más emberek reakciói miatt nem tetszik, magamtól semmi bajom nem lenne vele, leírva a kereszttel jól néz ki, szóval ilyen 10/4.

dec. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!