Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem érdekel semmi, de értek...

Nem érdekel semmi, de értek egy szakmához és elvégzek belőle egy tanfolyamot, hogy legyen valamiről papírom, jó ötlet?

Figyelt kérdés

csak érettségim van, nem érdekel semmi sajnos, csak hobbi szinten.


Értek egy szakmához(villanyszerelés), ami keresett szakma is, dolgoztam benne éveket, de nincs róla papírom, bár nem szerettem csinálni, de rájöttem, hogy jobb, mint a jelenlegi lehetőségek.


Legrosszabb esetben lesz egy papírom egy szakmáról, amit nem fogok soha csinálni, de B tervnek mindig jól jönne.


Tervezek külföldre költözni a közeljövőben, egy ilyen szakmával jóval több esélyem lenne kint érvényesülni, mint nélküle.


Annyira fiatal se vagyok már viszont, ezért jó lenne már egy szakma/hivatás/B terv amihez mindig nyúlhatok, ha nehézségek lennének álláskeresésnél.


Vagy engedjem inkább el, ha nem leltem benne örömömet sohasem?



dec. 3. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Aki ilyen az miért gondolja, hogy kint majd jobban meg lehet élni a semmiből?

Persze, csinálhatsz egy szakmát, lezs róla egy papírod. Akkor se akarsz majd benne dolgozni, ahogy most sem. Lesz egy B terved, amit ugyanúgy nem akarsz majd használni. Nyilván vállalkozást nem fogsz indítani erre, szóval kb. mindegy, hogy van-e papírod róla vagy nincs.

Előbbre leszel? Valójában nem. Megnyugtatja a lelked, hogy van B terved? Igen.

Megéri neked a lelki nyugalom a tanfolyamra fordított időt és pénzt? Ezt már csak te tudhatod.

dec. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Itthon se a "semmiből" élek, így kint se abból élnék, nem beszélve a munkakörülményekről sem, teljesen más az emberek hozzáállása a dolgokhoz, normális bejelentés, és még sorolhatnám a megannyi lerágott csont témát.
dec. 3. 13:11
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Tévedsz mert itthon már rég nem keresett a villanyszerelő szakma, nyilván külföldre jó opció lehet. Sajnos már túl képzés van ebből a szakmából.
dec. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
#2: Gondolom amit a neten olvastál össze. Szóval felesleges sorolni. De látom sikerült megragadni a lényeget a kérdésből és a válaszból is ;) Hajrá, irány az okj-s villanyszerelés, majd a kint mosogatás. Gondolom ezt a választ kellett volna írni egyből
dec. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Leginkább magadhoz fogsz nyúlni amikor rájössz milyen /szar/ lehetőségeid lesznek itthon ilyen felnőttképzős- gyorstalpalós villanyszerelő okájéval.
dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az elmúlt 20 évben a szakmunkásképző iskolákba járó emberek 99%-át retardált, legrosszabb tanulókból, cigányokból álló diákok teszik ki. OKJ-re általában érettségizett emberek jelentkeznek, vagy akiket tényleg érdekel a szakma, sokan diplomások is járnak ilyen képzésekre.


Illetve ahogy írtam, nekem több éves gyakorlatom van már benne..

dec. 3. 14:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, a kivalasztott orszag nyelvet beszeled? Legalabb annyira, hogy megertsenek teged es te is megertsd, mit akarnak toled? Ez rettento fontos lenne.
dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
A papir a lényeg, majd dolgozik helyetted a beosztottad.
dec. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7, igen, eléggé magas szinten beszélem.


Húh, nem hittem volna, hogy itt ennyi suttyó van. Más ilyen kérdéseknél azt javasolják mindenkinek, hogy tanulj szakmát inkább. Ez a gyakori egy pöcegödör.

dec. 3. 15:16
 10/11 anonim ***** válasza:
47%
Ez a szakma tanulás csak a CSOK miatt volt népszerű, mélyrepülésben lesz egy jó darabig az építőipar és nem kel agyba-főbe itthonra képezni a sok szakmunkást.
dec. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!