Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire "pofátlanok" a...

Miért ennyire "pofátlanok" a kéregető hajléktalanok?

Figyelt kérdés

Győri vagyok és sajnos a vasútállomásnál van pár hajléktalan, ma az ATM-nél vettem le pénzt és ahogy látta hogy kiadta az automata a pénzt már jött is oda, hogy adjak már neki egy keveset. Persze adtam aprót. Mert sajnálom őket, de a legtöbb elissza a pénzt.

Volt olyan is hogy adtam pénzt a pénztarcámból látta hogy van ötszázasom, erre azt mondja hogy az 500 forintos is megfelel neki.

De eddig a legdurvább akivel találkoztam az egy roma nő volt, itt is vettem le pénzt és a karján a gyerekével jött oda pénzt kérni. Szegény gyerek arca ki volt sírva és koszos is volt. Adtam neki egy ezrest de mondtam csak a gyerekre költse. Erre mutatott a háta mögé és mondta hogy van még egy gyereke arra is adjak egy ezrest.

Rosszulesett, hogy elutasítottam de muszáj volt.


dec. 7. 17:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Budapesten meg több a kéregető
dec. 7. 17:42
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Gondolom még nem voltál arra utalva, hogy mondjuk utcán legyél egy napra is.

Hidd el az etikettet felül írja a szükség, aki tényleg éhezik nem direkt erőszakos, hanem pusztul éhen és olyankor mindegy a morál.

Amikor már annyira éhezel hidd el, nem leszel udvarias, örülsz, ha adnak.

De ezt azokra mondom, akik tényleg kajáért kujtorognak.

dec. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Határozott, durcás arccal, ha megy az ember, és csak annyit mond, hogy: "NEM!", akkor általában ez hatásos megoldás.
dec. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
én azt szoktam mondani hogy nekem sincs, munkanélküli vagyok (ami igaz is) de tényleg azzal állnak le akin látják hogy áldozattípus és ki tudják belőle könyörögni, meg aki hosszabban foglalkozik velük szemkontakt stb. engem az ártatlan kölyökképem miatt is betalálnak, pedig csak kisvárosban élek. eddig azt hallottam tanácsként ilyen nagyobb forgalmas városokban hogy semmi kontakt nélkül tovább kell menni, ami nem a legszebb dolog, de talán a leghatásosabb.
dec. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Hát jó hülye vagy, ha adsz az ilyeneknek aprót, vagy akár ezrest. Vannak szervezetek, akik segítik őket. Addig sose lesz változás, amíg folyamatosan adnak nekik pénzt az emberek.
dec. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez az automatás dolog elég jellemző. Kifigyelik, hogy ki megy oda és letámadják, mert akkor nem tudod kivédeni, hogy nincs nálad apró/készpénz stb.. és lehet kéregetni.
dec. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
attól hogy van nálad, nem muszáj feltétlenül adni is. én a bevásárlókocsis kéregetőnek is tudtam azt mondani hogy nekem is kell a pénz báttya, de én az elhagyott 5 forintosokért is képes vagyok lehajolni mondjuk. miközben közlöd a nemet, gyorsan el is kell indulni határozottan, hogy lássa nem érdemes könyörögnie
dec. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
Jó nagy madár vagy.
dec. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát kérdező, sok megoldás itt nincs, csupán kettő. Vagy tanulj meg keményen nemet mondani és elküldeni őket, vagy pedig használj másik pénzkiadó automatát, aminek a környékén nem gyűlik csövesgaleri.

Az okokat pedig elmondták már felettem is jópáran, egyetértek velük.

dec. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kétségbe vannak esve. A nyomorgó ember éhezik, fázik, ez ilyenné teszi. Én néha adok kéregetőknek egy keveset, de ha valaki erőszakos, azt lerázom, elmenekülök előle.
dec. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!