Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindig ekkora volt a szegénysé...

Mindig ekkora volt a szegénység, vagy csak nagyobb teret kap az internet által?

Figyelt kérdés

Rengeteg kéregetős poszt van a facebookos csoportokban (nyilván nehéz beazonosítani, hogy melyik valós...). Tiktokon is sok ilyen segítő videót látni, amelyben hajléktalanoknak és szegény családoknak segítenek emberek.

Vajon az internet előtt is ennyien éheztek, ilyen nehezek voltak az életkörülmények?

Most próbáljunk meg politika mentesen beszélni erről. Vagy minimum pártatlanul. Mert egymás ócsárolása értelmetlen és felesleges.


dec. 9. 13:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%
Minden társadalmi rendben, minden országban vannak emberek, akik nem tudják menedzselni az életüket. Nem szeretnek dolgozni, szórják a pénzt baromságra, felelőtlen döntéseket hoznak (tőzsde, szerencsejáték, függőségek). A világ leggazdagabb országaiban is (pl USA) van kéregető réteg. Az internet kora óta már ki sem kell menni a sarokra rongyos ruhában, elég egy szánalmat keltő fénykép (akár lopott is) és mehet a rinyálás, mert ingyen van, erőfeszítés nélkül. S ez az a réteg, akin nem lehet segíteni. Ha pénzt adsz, azt elverik cigire, piára, ha munkát ajánlasz, felháborodnak, ha bármit számonkérsz rajtuk, megsértődnek. Aki a mai világban nem talál munkát, az nem is kara, s ezzel konzerválja a sorsát.
dec. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
45%
Azért most rendesen lecsökkent a fizetés vásárlóereje Magyarországon. Hála a Fidesznek.
dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos egyre több a nagy szegénységben élő nagycsaládos emberek..De kérdem én hogy születhet 8-10 gyerek egy olyan házba ahol fürdőszoba sincs?? Már meg 1 gyereket is alig mer bevállalni úgy hogy mindkét fél dolgozik.
dec. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Mi köze ennek az internethez? Szegények és gazdagok mindig is voltak és lesznek is. Én az internet előtt szegényebb körülmények között éltem, de ez is viszonyítás kérdése. Most sem vagyok gazdag, de nem tartom magam szegénynek bizonyos emberekhez viszonyítva. Szerencsére a páromnak van egy jól fizető másodállása, de én egy év alatt 160 ezernél jobban fizető állást nem találtam (nem hívtak be sehova, hiába jelentkeztem, pedig végzettségem is van nem egy...).

Az emberek nem tudják elképzelni, hogy van náluk, sokkal jobban elő személy, vagy sokkal rosszabbul elő. Nemrég tiktokon láttam, hogy egy lány kirakta, hogy 220 ezret fizetett egy étteremben. Bár h*lye nem vagyok, de korábban fel sem merült bennem, hogy egyáltalán valaki ennyit képes fizetni ételért. Pedig biztos van még ennél drágább hely. Viszont engem sziven ütött, hogy egy magyarországon élő fiatal lány egy ilyet megtehet magának. Felmerül a kérdés, hogy hogyan? Miből? Én már nem vagyok annyira fiatal, mégsem értem még el feleekkora szintet sem. És szerintem nem is fogok.

Szóval szegénység és gazdagság létezett az internet előtt is, csak akkor nem volt ennyire az arcunkba tolva. Úgy érzem, ez eléggé káros tud lenni, hiszen még nekem is okozott kellemetlen érzéseket, hogy én sokmindent nem tehetek meg....

dec. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nem a szegénységhez van köze, csupán általa adódik több felület, ahol ezzel szembesülhet az ember. Válság van, háború van, stb. 2008 körül is válság volt, mégsem érződött ennyire, nem kerültek ennyien utcára. Biztos van, aki rossz döntései miatt került ilyen helyzetbe, de sokan önhibáján kívül. Gondolok itt az idősekre, akik egész életüket végig dolgozták, mégis nevetséges nyugdíjat kapnak, amiből képtelenek megélni. És ha a családja nem támogató, akkor megintcsak kiszolgáltatott helyzetbe kerül. A mostani generációról nem is beszélve, beleértve magamat is, rólunk ki rólunk ki fog gondoskodni idős korunkban? Főleg, ha már most ennyire elértéktelenedik a fizetésünk? És erre a világra vállaljon az ember gyereket.

Igen, sokan ezt megteszik felelőtlenül, vagy hitelek miatt, amit képtelenek visszafizetni és megintcsak nincs előrébb az ember. Lehet ezt bármire fogni, háborúra, meg hasonlóra, de szerintem ez nem most lett elcseszve. Helyrehozni meg szinte esélytelen. Kormányváltás után például ki lenne az, aki ezt a kialakult helyzetet helyre tudná hozni?

dec. 9. 15:01
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

"De kérdem én hogy születhet 8-10 gyerek egy olyan házba ahol fürdőszoba sincs??"


Azt ugye tudod, hogy az ilyen családok 90%-a roma.

dec. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, legalábbis nem ezt láttam.Nagyrészük igen de akkor is..Mire vállalják??
dec. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Szegénység az internet előtt is volt, de az állami TV vagy az újságok nem közvetítették ekkora mennyiségben. A szocializmusban nem is vették jó néven, ha valaki azt feszegette, hányan élnek létminimum alatt. Volt olyan szociológiai tanulmány a témában, amit titkosítottak inkább, annyira komoly helyzetet tárt fel. Szóval sajnos ez mindig is volt, de ma, az internet korában a legszegényebbek is tudnak posztolni magukról es több ilyen infó jut el az emberekhez. Meg azért sok csaló is igyekszik visszaélni az emberek jóindulatával.
dec. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Régen szegényeknek nem volt lehetőségük interneten kéregetni, mert nem volt pénzük internetre, sokan még internetet nem ismerték.
dec. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%

Mindig is voltak, vannak és lesznek szegények.


Azokat pedig bocsánat, nem tudom sajnálni, akik a mélyszegénységbe 5-10 gyereket vállal.


De, aki ebben az országban él és rinyálni mer, miközben a cigi ott lóg a szájában, a kocsi a segge alatt, mobilinternet a telefonján, issza otthon az alkoholt, ilyen -olyan hulladék ételt és italt vásárol, gyorsétterembe jár, az nézze meg mi van jelenleg Észak-Koreában. Tudom, mindjárt jön az a szöveg, dehát az ott van. Na, akkor értékelje át azonnal, hogy mégis miért is rinyál jelenleg?

dec. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!