Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mocsok dolog egy másik ember...

Mocsok dolog egy másik ember halálát kívánni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok erre büszke, de amikor felidegesítenek és ocsmányul viselkednek velem, akkor egy idő után elszakad a cérna és nem tudom megállni, hogy ne mondogatnék az illetőnek olyat, amit megbánnék és külső laikus számára meg úgy tűnne, hogy véresen komolyan gondolom, pedig nem, csak akkor abban a pillanatban eléggé felbosszantanak és az én türelmem se végtelen.

Van itt olyan, aki hasonló helyzetben van, vagy volt és leszokott a szidkozódásról?


dec. 10. 19:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%

Nézőpont kérdése és nehéz téma..


Most nyilván azért mert felhúznak vagy szemetek veled vagy épp megcsalnak vagy féltékenység miatt nem szép és nem is helyes dolog a másik halálát kívánni, de én például úgy gondolom.. és ez már elvi kérdés.. hogy vannak olyan emberek akik tettek annyira rosszat, hogy a világ jobb hely lenne nélkülük. Most gondolok például némelyik politikusra vagy erőszakos bűntettek elkövetőire stb.. vagy terroristákra, állatkínzókra. Szóval én szerintem ha ilyen ember halálát kívánod az valamilyen szinten normális, de lehet ez is beteg.. most amit te írsz az szerintem nem helyes és nem is szabad ilyet mondani vita hevében.

dec. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Figyelj öreg. Azért volt dolgom néhány ki sem mondom milyen emberrel inkább.. viszont legbelül tudom, hogy nem helyes ezért kérek tippet, hogy mitévő legyek ezügyben.
dec. 10. 19:59
 3/19 anonim ***** válasza:
16%

“és külső laikus számára meg úgy tűnne”


Laikus számára?

Miért? Mi vagy te? Profi halálosztó?!

😂😂😂


Ne használj olyan kifejezéseket, melyeknek jelentéséről fogalmad sincs.

dec. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%

Igen, másik ember halálát kívánni csúnya dolog.

Neked kevés az önuralmad, ezt kéne fejlesztened.

dec. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Honnan tudod, hogy kevés az önuralmam? Meg aztán nem tudhatod, hogy hányszori alkalom után pöccentem be. Könnyű így kívülről az észt osztani.

Elég béke tűrő vagyok, de az igazságtalanságokat nagyon nagyon nem komálom ez a nagy harci helyzet.

Igen nyesem, hogy ez nem téma, de azért kérdeztem azt, hogyan lehetne ezen változtatni, nem pedig azt, hogy folytassam tovább.

dec. 10. 23:35
 6/19 anonim ***** válasza:
31%

Megkaptad a választ, fejleszd az önuralmadat.

Már 5-ös kommentedből is érződik, hogy kevés van neked ebből.

Felőlem úgy élsz ahogy akarsz, én többet nem fogok hozzászólni ehhez a kérdéshez.

dec. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Szíved joga, hogy mit csinálsz.
dec. 10. 23:51
 8/19 anonim ***** válasza:
55%
Egy anonim fórumon, egy ismeretlen ember jószándékú, semmi sértőt nem tartalmazó válaszán felkúrtad magad, szóval van mit fejlődnöd önuralom terén. Az igazságérzettel az a baj, hogy van egy igazságod neked, meg a másik embernek is, és mindketten úgy hiszitek, ogy a tiétek a helyes. Minden konkrét szitu más, mindegyikben más lehet a "jó" megoldás, de ha valaki veled ocsmányul viselkedik, arra a hasonló ocsmány viselkedés nem vezet jóra, nem segít, nem old meg problémát. Önsorsrontás hosszú távon, részben mert egy lobbanékony, mindenbe belekötő, nehéz természetű emberként fognak kezelni az ismerőseid, munkatársaid, másrészt mert az állandó düh - és mert nem tudsz győztesként kijönni ezekből a szitukból - felemészt.
dec. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem ismertek, nem tudhatjátok hogy milyen vagyok. Jó valahol világéletemben csináltam hülyeségeket. Na bumm. Ki nem? Az vesse rám az első követ aki nem. Tudod barátocskám vállalom, hogy nem vagyok tökéletes (senki nem az) és talán az átlagnál több hiba van bennem, jó legyen beismerem, de képmutató soha nem voltam. Azért jónéhány alak adott okot arra, hogy bepipuljak. Ugyan ne mondjátok már, hogy veletek ilyen soha nem fordult elő, amikor olyanok papoltak az erkölcsről meg az igazságról, akiknek semmi alapjuk nem lett volna megszólalni, de jó legyen vannak ilyenek is, elfogadom.

Azonban amikor már-már valaki ezt bicskanyitogató módon teszi és visszaél a helyzetével, akkor ott azért az illető már igen vissza kell, hogy fogja magát, pedig amaz már jócskán túl feszítette a húrt.

Ami meg néhány "embert" illet.. Hogy rólam ki mit gondol 1,2 "munkatársért" nem kár, de az ugyebár munkahely, oda az ember dolgozni megy nem pedig haverkodni és ökörködni.

Legyen szó akár munkahelyről, haveri társaságról, vagy bármi kíváncsi voltam, hogy ez mennyire általános probléma. Egyébként a kérdés nemcsak nekem szól, hanem jó ha olvassák, olyanok kik szintén hasonló helyzetben vannak és próbálnak ezen túl jutni, kikecmeregni.

dec. 11. 00:25
 10/19 anonim ***** válasza:
Az igazság az, hogy ez csak a te igazságod. A másikat tökre nem érdekli, hogy te szétrobbansz az idegtől, sőt van, aki még élvezi is, ha felidegesít. Nem kell az igazad hajtanod, mert felesleges. Fogadd el, hogy nem tudsz ezeken a dolgokon változtatni. Mindig lesznek igazságtalan helyzetek és emberek. Ne pörgesd az agyadban tovább a dolgot. Állj meg lélegezz mélyeket és gondolj másra.
dec. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!