Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan ember aki ha...

Létezik olyan ember aki ha visszatekint az életére nem megbánt döntések és elszalasztott lehetőségek sorát látja?

Figyelt kérdés
Ha te ilyen vagy: milyen érzés sikeres és gondtalan, boldog életet élni?
dec. 10. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Létezik. Őket hívják sikeres embernek.
dec. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem látom elszalasztott lehetőségek sorát, mert visszatekintve világos, hogy valamiért nem lehetett volna (pl. éretlen voltam). Másrészt amikor több opció közül választunk, visszatekintve a kihagyottaknak sokszor csak az előnyeit, a választottnak meg a hátrányait vesszük figyelembe. Ezért az elszalasztott lehetőség sokszor csak illúzió.
dec. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mind, mi történik:

kristálytisztán érthető

- de csak utólag." - Fodor Ákos


Szinte minden embernek van legalább egy olyan döntése, amit újrakezdve máshogy tenne. De ez a léttel jár, el kell fogadni és továbbmenni. Tanulni kell belőle, következő döntésekhez felhasználni a tanulságokat.

dec. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt vagyok. Mindenkinek rengeteg lehetosege van sikeresnek lennie csak ki kell hasznalnia.
dec. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%

Nincs mindenki előtt lehetőség.


Az élet nagyobb részben szerencsén múlik.

Genetika, hová születsz.


Nagy lehetőségek, amitől sikeres lesz valaki csak egy szint felett adottak.


Ha valaki nem születik jó helyre, rosszak a szocializációs képességei nem fognak lehetőségek megnyílni előtte.


Még mások, akár több lehetőségből is választhatnak, nem járnak rosszul.


De a siker sem mindenkinek ugyanaz.

Én pl nem dolgoznék stresszes munkahelyen, ahol nagy a felelősség.

A sikernek ára van.

dec. 11. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy minden döntésem a legjobb volt az adott helyzetben, vagy hogy minden lehetőséget kihasználtam, viszont azt sem tudom, hogy egy másfajta döntés milyen irányba vitt volna.

Pl. szombaton hegyet mászni készülsz, pénteken elmész focizni, megrándítod a bokád, nem tudsz hegyet mászni szombaton. Látszólag rossz döntés volt a foci. De lehet, hogy ha nem mész focizni, nem lesz baj a bokáddal, elmész hegyet mászni és lezuhansz.

dec. 11. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pillangó hatás nagyon érdekes dolog, és mint az előző is mondta, lehet hogy egy "rossz" döntésed "mentett" meg egy nagyobb rossztól.
dec. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!