Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kinek szoktál borravalót adni?

Kinek szoktál borravalót adni?

Figyelt kérdés

dec. 13. 21:49
A kérdező szavazást indított:
felszolgálóknak / pultosoknak
taxisoknak / sofőröknek
futároknak / postásnak
egyéb: szállodai szolgálat, egészségügyi szolgálat, fodrász, ... stb.
a fentiek közül többeknek is
senkinek
49 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor adok jattot, ha többet kapok az adott szolgálatótól mint ami a dolga lenne.

Pl.: ha rendelek valamit, akkor mindig odaírom, hogy a futár hívjon fel kb. 5 percel az érkezése előtt. Ha megteszi, akkor kap jattot.

dec. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Fodrász és slussz! :)
dec. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Express one, dpd futár

Mindig telefonálnak mielőtt jönnek, pontosak. Kiszállnak a kocsiból, ha nehèz a csomag be is hozzák nekem. Ha nem vagyok otthon akkor bedobják a kertbe, nem random vadidegen szomszèdnak adják oda. Illemtudóak, kedvesek.

dec. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Sunshinedoll ***** válasza:
28%

Futárnak, ételfutárnak, pincérnek, pultosnak, fodrász, körmös, szállodában is szoktam, illetve attól függ, hogy hol vagyok, milyen országban.

Pl. külföldi utakon Volt már h adtam taxisnak, helyi túravezetőnek, helyi idegenvezetőnek.

dec. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%

Általában akinél úgy gondolok, hogy megérdemli.


Én is szoktam kapni, pedig nálunk alapvetően nem illik. IT-ben dolgozom és szoktak ilyen 1-2-3 ezer forintokat is néha dobálni, ha nagyon hálásak. Leginkább olyankor amikor nem kérsz pénzt, mert tényleg csak két kattintás vagy 2 perc megoldani és hálásak ilyenkor általában és azért adnak valamit.

dec. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Nekem sértő a borravaló, nem is szeretem/nem is szoktam elfogadni (ápoló vagyok). Engem mondjuk az is zavar, ha "köszönömöt" mondanak. T'om illendő, de azért vagyok ott..
dec. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

... nem csak elfogadni nem szeretem, adni sem. Mindenki a munkájáért kapja a fizetést. Viszont a kéregetőknek/hajléktalanoknak szoktam adni.

(6-os vagyok)

dec. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Orbán Viktor
dec. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Prostiknak.
dec. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%
A szomszed hulyegyereknek, aki lepippant neha egy kis zsebpenzert.
dec. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!