Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Feladjam a fősulit vagy sem?

Feladjam a fősulit vagy sem?

Figyelt kérdés

Idén szeptemberben kezdtem a fősulit, és bár egész jól teljesítek, de úgy érzem, nem fogom még ezt bírni 3,5 éven keresztül.

Sok a házfelújítás, a munka, meg a suli minden hétvégén.

De vajon vissza kell fizetnem ezt az 1 félévet? Vagy ha valamikor újrakezdem, akkor legalább beleszámítódik majd a tanulmányaimba?

Igazából csak "hobbiból" kezdtem el, jól fizető állásom van, bár nem szeretem. Szerintetek mit tegyek? Gáz lenne feladni, de fogalmam sincs, hogyan kéne jobban összeegyeztetnem az életem.

Kb 1 év múlva babát is szeretnénk a férjemmel, akkor is mi lesz?


Köszönöm


dec. 15. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Meg fogod bánni.

Az otthoni feladat nrm lesz kevesebb.

A 3,5 év is el fog szállni.

Hát akkor lökd át magad az első krízisen és csináld végig.


Húgom 50 évesen kezdett a továbbtanuláshoz. Mindenki le akarta beszélni, minek az már, 54 leszel, mire elvégzed.


Nem engedtem lebeszélni, mondtam, az idő így is elmegy, úgy is, teljen hasznosan, értelmesen.


El is végezte, magasabb fizetése lett, vezető pozícióba került, jó nyugdíja lett, szereti, tárt karokkal visszahívták nyugdíjasként is.


Amit megtanulsz, a szakma a tied. Nem tudni, milyen idők jönnek.

dec. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon gyerek fejjel gondolkozol, ha most ott hagyd a fősulit, akkor elég nagy rá az esély hogy többet nem mész vissza.

Gyereket szeretnél, még te magad is gyerek vagy...

Elkönyvelem a kérdésedet egy decemberi poénnak, mert ha tényleg komolyan írtad ki, akkor nálad valami nincsen rendben agyilag!

dec. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Megpróbálom folytatni, mert nagyon örülök, hogy felvettek. De ez tényleg csak egy hobbi, ezzel fele annyit nem keresnék, mint most. Szóval igen, ki tudja milyen idők jönnek meg a tudást soha nem veszik el tőled, de perpill ez nem keresőképes szakma. Ezért nem akarok rámenni idegileg :/


Nem gyerek vagyok még, hanem csak elkeseredett. Aki ide kiír kérdést nem kioktatást vár, hanem tanácsot, segítséget! Ez a passzív agresszió nem tudom, motivál e bárkit is, engem egyáltalán nem, úgyhogy nem kérek minősítést, köszönöm! A tanácsot, a döntést bírálását teljesen elfogadom, de a személyeskedést mellőzzük!

dec. 15. 10:28
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha alapból van intenzív életed és már 1 év múlva gyerek is kell akkor elég megfontolatlan döntés volt belevágni. Ha alapból semmi értelme nincs akkor engedd el. Ha fontos akkor koncentrálj rá és helyezz más dolgokat háttérbe, esetleg halaszd a gyereket.
dec. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Munka mellett csináltam én is 8 félév közgazdász képzést, levelezőn. MÉg nem volt akkor gyerekem. Nekem legalább is, gyerek mellett már esélytelen lett volna.
dec. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

„Kb 1 év múlva babát is szeretnénk a férjemmel, akkor is mi lesz?”


Babaprojekt tanulmányok közben? Ez mondjuk szerintem teljesen korrekt halasztási indok lehet majd. Ennek kérdezz azért utána.

dec. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
lehet hogy cinikus kérdés lesz, de főiskola után nem ér rá a gyerek? illetve az sem mindegy, milyen szakmát tanulsz, van olyan aminél pl. belefér ha az ember terhes, home office-ban is végezhető munkakör, gyerek mellett is okés, etc. de van ahol nem lehet, meg nem érdemes a gyerek és a te biztonságod érdekében (én pl. olyasmit tanulok ami miatt vegyszerekkel dolgozom, azt terhesen biztosan nem lehetne)
dec. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, meddig "tudnánk" halasztani a babát. Ha kivárom a 4 évet, már 30 fölött leszünk. Nekem az kicsit késői 1.gyereknek.
dec. 15. 18:33
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Abszolút egyetértek, a gyerekvállalást nem tanácsos halogatni (főleg nem tanulmányok miatt), ha amúgy a körülmények, úgy mint érettség, szándék, megfelelő partner, lakás, stb, megvannak hozzá.

dec. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!