Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért furcsa manapság, ha...

Miért furcsa manapság, ha valaki nem hajtja a pénzt, a nagyobb lakást/házat, újabb autót?

Figyelt kérdés
Szó szerint lenézik ha valaki beéri azzal ami van.
dec. 16. 18:39
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
63%
#8: Ez oké, de ha valakinek megfelel a régi autója, vagy az albija és mellette dolgozik, iskolát végzett az miért lusta olyan ember szemében, aki diplomás, modernebb lakása, kocsija van? Miért nem lehet elfogadni, hogy nem minden ember vágyik ugyanarra, mint ő?
dec. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim válasza:
44%
11. Ezt csak a diplomasok talaljak ki mert azt gondoljak hogy attol istenkiralyok lesznek. Kozbe meg mar egy jo szakember 3 szor keres annyit mint egy diplomas azt elfelejtik. Foleg ezekkel a bufe szakos szrjaikkal.
dec. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
72%

11, ki beszélt it tdiplomásokról meg ilyesmiről?

A kérdésben az van, hogy "beéri azzal ami van". Mondjuk a kérdező kifejthette volna konkrétan mire ogndol nem csak általánosságokat durrogtat, de na nem ez az egyetlen alig hasnzálható krédés:D

De ahogy nézem itt mindneki a saját szájíze szerint értelmezi a kérdést azátn odamondja és boldog:D

dec. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
38%

Azért, mert rákényszerít a világ. Ha nem teszed, ellentmondasz, akkor max hobó lehetsz, de van ahol még ezt is büntetik.


Ha pedig a rendszer része vagy, akkor keccsölj, szenvedj, ezért vagy. https://www.youtube.com/watch?v=CPW3YikDwEM

dec. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Van ingatlan tehát nem albérletben lakunk. Rezsink nyilván van, mint mindenkinek, az autónk 20 eves de semmi baja, "igenytelen".

Annyit keresünk hogy simán elvagyunk es nem párizsit eszünk - mondhatjuk a kaja a luxus, mivel nem szeméttel akarjuk táplalni magunkat. de sose járunk el moziba, étterembe, mert ezt feleslegesnek tartjuk. Főzünk, kerteszkedünk, tökéletesen elvagyunk - nekünk ez olyan állapot, hogy egyszerűen nem is vágyunk többre mert mindenünk megvan.

dec. 16. 19:33
 16/41 anonim ***** válasza:
84%

A kérdező pártján vagyok maximálisan. Szerintem egy ilyen lehúzó, kizsákmányoló országban élni (járulékok, adózás, bérek, árak, ezekről most nem akarok írni, a többség úgyis képben van a valósággal) a legrosszabb azzal a fajta anyagias mentalitással, ahol csak és kizárólag a pénzhajhászás számít. És persze a divatos státusszimbólum javak és élmények, akár erőn felül is, csak a látszat kedvéért. Mert ha ez lenne a szempont, akkor azt külföldön sokkal könnyebben meg lehetne tenni. Vagy követni a magyaros utat, mindenkit átverni lehúzni itthon a drága jó pénzért. Esetleg rengeteg képzés, túlóra, nyalizás és felelősség árán pár fokkal fentebb kerülni a ranglétrán, és akkor többet keresel de az nyugati szemmel még mindig csak zsebpénz lesz. Vagy ugyanez aki 12 órázik magyar béreken. Szerintem ez az élet elpocsékolása ebben a formában, annyira lehúznak és megrabolnak titeket.

Szóval én pl úgy vagyok hogy sokkal inkább a kényelem és a lelki oldal, élmények ami fontos. És persze a szabadság :) Anyagi oldalról megveszem ami fontos, ami igazán fontos. Jó minőségben, de semmi fölös divatköltekezés. A hobbijaim és a legtöbb szépséges dolog ami igazán tölt, ezek se kerülnek olyan sokba. Szóval szerintem ez lenne a racionális egy ilyen országban élve. De sajnos a többség itt ugyanolyan konzumidióta mint pl nyugaton sokan, csak itt még az az ára hogy megpusztul érte, lábon hordja ki az infarktust 30 évesen ahogy ki se lát a túlmunkából, majd meghal végül 50-60 éves korában. Lehetne ezt azért másképp is. Dehát mindenki olyat keressen maga mellé, akivel boldog, és egyezik az értékrendje. Szerencsére akad ilyenből is, olyanból is bőven.

dec. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
77%
15, éss.... mi a probléma? Ki bántott? Mit mondott? Vagy mi a gond?
dec. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
35%

mert a 15 éves swift nem adja meg magát az úton :D Sose romlik el.


Az ilyen emberek a legirigyebbek a társaikra, akik új elektromos autóból szállnak ki.


4 éve van elektromos autóm, sosem hagyott ott, nem állt csak úgy le alattam.

dec. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
65%

Sztem ebben semmi furcsa nincsen, a barátaim,ismerőseim többségének nincs is saját lakása/autója, sokaknak rendes munkája sincs. Y generációs 'nem találom a helyem a világban' krízisben vannak, vagy random utazgatnak,szülőkkel élnek, vagy albérletben,vagy szülők segítenek nekik.

Nálam 10 évvel idősebbeknél ilyen 40es korosztályban látom max azt,amit a kérdező ír, a saját 30 körüli korosztályomban max elvétve 1-2 ilyen embert tudok, akiket ezek a dolgok hajtanak.

dec. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
27%
Hát abból kiindulva, hogy a kérdező leírja, hogy ők tök rendben vannak így, de amúgy arról már egy szó sem esik, hogy ki szólta meg őket vagy egyáltalán megszólta-e őket valaki, az az érzésem, hogy maolyan "általános alannyal" áll konfliktusban... azaz valójában a kérdező annyira mégsem elégedett azzal ami van. Ha az lenne, nem bizonygatná az igazát úgy, hogy senki nem kérdőjelezte meg.
dec. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!