Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a düh/harag/ingerü...

Szerintetek a düh/harag/ingerültség kéz a kézben jár az ordítozással/kiabálással?

Figyelt kérdés

Ismerkedek egy férfivel és chaten kicsit összeszólalkoztunk. Azt mondta, hogy ideges/pipa lett. Mondtam neki, hogy nem szeretem a dühkitöréseket, amire azt írta, hogy neki nincsenek dühkitörései. Szerinte ez nem dühkitörés, mert sosem szokott ordibálni.

Szerintetek van ilyen, hogy a két dolog nem kéz a kézben jár?



dec. 16. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Van ilyen.. én néha régen sírtam, ha ideges voltam. De nyilván el kell gondolkoznod azon, hogy olyan személlyel akarsz-e ismerkedni aki gyakran ideges a pia miatt.
dec. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Fertőző tud lenni a düh, a harag, de a mosoly is. Mosolyogj! :)
dec. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Persze, hogy van.

Van, aki enyhébben reagálja le, ha dühös. Más meg elfojtja (ez mondjuk nem jó).

Eszerint te gyerekkorodban ahhoz szoktál hozzá, hogy szüleid ordítoznak, ha dühösek. Nyilván akkor te is ilyen lettél. Lehet, hogy pszichológussal ezt rendbe kéne hozatnod, mert ez nagyon negatív egy párkapcsolatban.


Olyat meg ne is írjál, hogy te sosem vagy dühös. Ilyen ember nincs. Legföljebb egy előrehaladott demens ember, aki már azt se tudja, mi történik körülötte.

dec. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A dühKITÖRÉS szerintem igen, az ingerültség, harag, düh önmagában nem.

De persze visítás nélkül is viselkedhet szánalmas érzelemvezérelt proliként valaki.

dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi honnan tudjuk, hogy dühkitörés volt-e, ha egyszer nem voltunk ott? Halkan is lehet valaki agresszív. Ha nem tetszik, ne legyél vele kapcsolatban.

Édesburgonya, hát piáról aztán egy szó se esett!

dec. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A harag nem feltétlenül jelent tettlegességet, nem feltétlenül verbális dolog. Van olyan, aki ilyenkor csapkolódik, kiabál, jelenetet rendez, de olyan is, aki megnémul, vagy szinte ijesztően nyugodtnak, összeszedettnek tűnik kívülről. De persze nem csak ez a két véglet létezik, hanem a köztes dolgok is.


Ahhoz, hogy meg lehessen állapítani, valóban dühkitörés volt-e az, ott kellett volna lennie bármelyikünknek is. Az írásos kommunikációval pont ez az egyik baj; nincs metakommunikáció, nem látjuk a tekintetét, a mimikáját, a testbeszédét, nem halljuk a hanglejtését.

dec. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem jó esetben nem jár a két dolog együtt, szép is lenne ha folyamatosan csapkodnánk mikor ingerültek vagy haragosak vagyunk. Egy három évesnél még érthető de utána már nem.
dec. 18. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Üzenetben nem lehet érdemben kommunikálni.


Csomó kapcsolat amiatt megy tönkre, mert ezeken az elcseszett chat programokon "beszélgetnek" az emberek.

Személyesen teljesen más.

Ott látod az arcát, mimikáját, hallod a hangsúlyt, érzékeled mi poén és mi nem, stb.


Aztán lehet, hogy ez jellemző rá és nem ismeri be,de az is lehet, hogy esetleg te váltottad ki belőle és mással nem ilyen.


Mindenesetre nem egy jó kezdés.

dec. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!