Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki ennyire nem tudja kezelni...

Aki ennyire nem tudja kezelni az indulatait miért nem megy el kezelésre?

Figyelt kérdés

Történt egy eset egyik rokonommal aki benzinkúton dolgozik. Ment tankolni egy kicsit sem napon barnult személy aki a tankolás után eljátszotta hogy nincs nála pénz és gondolta a kutasok beveszik a "mindjárt jövök hazaugrok érte 2 perc az egész" dumát. Tudták hogy esze ágában sem lenne vissza menni így nem engedték el hogy távozzon a kútról. Testi erővel nem fogták vissza csak szóval tartották hogy ne menjen el mert rendőrt hívnak meg hasonló, szokás szerint az ipsének állt feljebb. Kb 5 perc szóváltást követően az illetőnél elszakadt a cérna és megütötte az egyik kútkezelőt. Rendőrt hívtak a rendőröknek meg leesett hogy az a meggondolatlan mozdulata (vagyis az ütés) miatt már rablásnak minősül és később mint többszörös visszaesőt 10 évre leültették. A bíró is elmondta illetve a helyszínen a rendőrök is, hogy csupán azon múlott egy a 10 év hogy az ürge nem tudta kezelni az indulatait. Illetve a rendőrök jól ismerték már, több hasonló ügye volt.

Aki ennyire ingerült illetve nem tudja visszafogni az indulatait miért nem megy el dühkezelésre? Vagy miért nem próbálja meg legalább fejben végig gondolni hogy "oké múltkor ez miatt ültettek le mert abban a fél másodpercben hülye voltam de most nem leszek az"?



dec. 19. 08:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Plusz annyit tudok hogy az illető agysejtjeit már megtizedelték bizonyos fehér porok gondolom azért is ingerültebb, de akkor sem értem.
dec. 19. 08:42
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A beteg emberek általában nem tudják magukról, hogy betegek. Neki ez a normális, szerintük megérdemelte, tök jogos volt, és semmi rossz nics abban, amit tettek. Az jó kérdés, hogy a törvény miért nem tartja őket vissza, lehet azt hiszik, mindig ki tudják játszani.
dec. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy talán mikor elönti az agyát a düh, akkor kikapcsol benne a reális gondolkodás. Olyankor nem gondolsz a következményekre, mert beszűkül a tudatod és csak az adott helyzet számít.
dec. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#2 Mondjuk ezt én is észrevettem. De ha tudják is akkor sem akarják belátni hogy velük van a baj, helyette az egész világgal biztos.
dec. 19. 08:51
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt buta, mint a föld, nem tud végiggondolni értelmesen semmit (nem véletlenül visszaeső), másrészt sokszor az ilyen emberek nem látják be, hogy ez nagy probléma.

En azt sem értem meg, mikor valaki csapkod, mint egy barom csak mert ideges lett éppen (exem egy nyomtatót rugdosott percekig mert tönkrement, pedig előtte is tudta hogy szarakodik. Ott is hagytam hamar, nem normális az ilyen)

dec. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában a nagyon faék egyszerű emberek ilyenek.

Van 300 szavas szókészlete, első megoldás nála a fizikai erőszak.

Vagy amit meglát, azt elveszi.

Még egy makinak is az állatkertben már ettől fejlettebb tárgyszerzési trükkjei vannak, bizonyított.


Minap voltam egy okmányirodában, volt ott egy "úriember" az anyjával, az illető mindentől "idegállapotba jött"

Az ügyintéző, ha nem azt mondta, amit hallani akart, az anyja idegesített, ahogy nézte a biztonsági őr, kb minden.

Már vártam, mikor hívnak rendőrt.

dec. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#5 Nekem volt olyan ismerősöm akiben az váltott ki dührohamot, hogy a mosogatóban feldőltek a tányérok-poharak és az így keletkező nagy csörömpölés olyan dührohamot váltott ki hogy csapkodott, dobált mindent.
dec. 19. 08:55
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Ez nem ingerült ember, hanem cigó. Leírtad, nekik ilyen a "vérük" vagy nevezzük bárminek is. Azt gondolják, hogy megtehetik, mert így vannak szocializálva, nem gondolják, hogy probléma amit csinálnak. Ezért folytatják, ahogy kijönnek a sittről
dec. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Mégis mit vársz egy C embertől? Civilizált viselkedést? 👍🏻🤣
dec. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Fuh ez a másik kedvencem nekem is (7-es válasza a kérdezőnek), hogy valami leesik, összedől, ami amúgy semmi nagy problémát nem okoz és hisztériás rohamot kapnak tőle... Ilyeneket zárt osztalyra kéne tenni kb. Aztan ha valaki ott van vele annak is csak stresszt okoz az ilyen
dec. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!