Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 40+ - os nők! Miért kell...

40+ - os nők! Miért kell lenéznetek a (normálisabb) huszonéves nőket?

Figyelt kérdés
20-as éveim közepe felé járó, egészen normális nőnek tartom magam, bár még van hová fejlődni, van mit megtanulni. Külsőm átlagos, nem vagyok szépségkirálynő, de annyira csúf sem. Senki férjére sem fáj a fogam. Mikor kamaszként találkoztam egy-egy nálam idősebb nőtársammal pl. tánciskolában, lazák, kedvesek voltak velem. Aztán felnőttem, elkezdtem gyakorlatokra, illetve (nem munkámhoz fűződő) tanfolyamokra járni, és úgy érzem, a 40+-os, (főleg) nők nem vesznek komolyan. Legalábbis több, mint a felük nem. Pedig nem vagyok nagyképű, továbbá érdekel a tapasztalatuk, mind szakmai, mind emberi téren. Mégis, akárhányszor valamiről beszélgetünk, és én azt mondom "A", nekik sokszor már csak azért is "B"-t kell felelni. Mintha ez egy ilyen verseny lenne. Bizonyos idő elteltével tök rossz érzés, ha állandóan érvénytelenítve vagy. Valamint szeretik hangoztatni, hogy "majd megtudod", és hogy "én már sok dolgot megéltem", azonban én mindezeket nem vonom kétségbe. Viszont azt vallom, a mi generációnknak is lehetnek szintén kellemetlen tapasztalásai, nehézségei ebben a korban, ám azok úgy tűnik, nem számítanak. Vagy akár jó ötleteink. De persze ők MINDENT jobban tudnak. Nyilván lehet ennek egy olyan vonzata is, hogy talán irigylik (?) más, még létező fiatal(abb)ságát, de ez nekünk sem tart örökké, és nem olyan szórakoztató manapság ifjú felnőttnek lenni. Tudom, tudom, mikor volt az, igaz? Szóval kedves ide tévedő, 40+-os nők, ha esetleg tudni vélitek a választ, kérlek, ne tartsátok magatokban...

dec. 20. 00:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Nem minden 40 pluszos nő ilyen, ezek szimplán rosszindulatú, megkeseredett, irigy banyák, az ilyen embereket ki kell zárni az életedből, illetve eleve nem kell keresni a társaságukat sem.
dec. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanezt tapasztalom 27 évesen, 25 alatt meg még ennél is inkább... :/
dec. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Hát erre én is baromi kiváncsi lennék, igaz én még csak 21 vagyok de annyira le tudnak nézni az "idősebb" nők, mondjuk nekem inkább az ilyen 47-58 éves közötti nőkkel volt bajom. Szám szerint 7 darabbal....


Lenéztek mert hogy fiatalon nem birok napi 10 órában 20 kilókat emelgetni, megállás nélkül , meg picit nehezen birom még a 2 műszakot is, es hogy idézem "olyan szemtelenül fiatal vagyok ne merjem azt mondani hogy fáradt vagyok, nekem bírnom kell"


Akkor azért is le szóltak mert 1 hètig nem volt rajtam szempillaspirál (hozzáteszem ez a fáradság miatt volt)

Azért is leszoltak mert nem szeretek bulikba eljárni.


Azokat is megkaptam amiket te, hogy jaj túl fiatal vagy nem tudsz semmit az életről.

Persze nem szóltam nekik vissza, mert nem akarok az ők szinjükre sülyedni ha már ők engem nem tisztelnek.

De lehet ez is volt a baj, mert nyuszinak tartottak....



Én is volt hogy néha kérdeztem őket egyéb dolgokról hogy tapasztalatot gyűjtsek hogy mondjuk mégis milyen hitelt felvenni vagy házat stb ha már annyit mondogatják, utána meg a hátam mögött röhögcséltek hogy meg olyan gyerek meg a tojáshéj a seggemen, mondjuk ezt a tojáshéjas dolgot volt is hogy a szemembe mondták.


Nagyon eltudja venni az ember önbecsülését, olyan mintha te lennél a szar mert fiatal vagy és még nem tapasztaltál eleget.


De igy kb 19 évesen jöttem rá milyenek is a nők vagyis idősebb nők nagy része, lenézőek... pedig olyan jó lenne egy úgymond idösebb nő akivel gátlások nélkül beszélgethet az ember erről-arról.



Meg ez a mindent jobban tudnak...hát csak azt hiszik, mégse tudják azt hogy nem kéne lenézően beszélgetni egy lánnyal csak mert fiatal, és ha elvárják a tiszteletet akkor ők is adják meg azt nekünk.


Ja es volt aki sajnálkozott nekem hogy mennyire nem szeretik a gyerekei és hogy ez vajon miért van... hát drága 40+-os hölgyike ha már a gyerekeid se bírnak az elég gáz és talán magatokba kéne nézni, mégis hol rontottátok el.

Jaaa várj ti sehol nyilván... ez az egész generáció el van baszva csak vajon ki baszta el?? Biztos valami természet katasztrófa vagy a sugárzás nem?



Persze tisztelet a kivételnek, akik szeretik a fiatalokat, elfogadják a mostani helyzetet,nektek lábat csókolok imádlak titeket.

De azok az egyes befásúlt idős nők hát ha màr ti is csak rosszat tudtok rólunk mondani... kérlek ti ne irigykedjetek a fiatalabbakra, ti is voltatok azok nektek is volt lehetőségetek kiélni magatokat , senki se marad fiatal és szép.

Nektek anno könnyebb volt saját házat is venni... nekünk már szinte lehetetlen ha csak nem örököjük ami meg ritka...

Na meg hát jöttök a környezet szennyezésel, csak tudnám kik voltak előbb, ti adtátok át nekünk így a földet..

Na jolvan túlságosan kikeltem magamból, de biztos van még fiatal lány akik ezen mentek/mennek keresztül, nektek kitartást pici babák:D

dec. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%

Olvasom ezeket a példákat basszus, és nem azért, de a 90%uk csak sima érzékenykedés.

Most 28 éves vagyok és annyira fosok attól hogy mi lesz 10-20 év múlva... A legapróbb, legártalmatlanabb elszólásokat,vagy csak sima beszélgetést is a létező legrosszindulatúbb, irigy mocskolódásnak élik meg a fiatalabbak az idősebb nőktől (az idősebb férfiak ezzel szemben jóságos édibédi kis mentoroknak vannak tartva, amikor így "ugratják" a fiatalabbakat)


A gáz ebben az egészben az, hogy a semmin panaszkodó huszonéves generáció női a saját sírjukat ássák azzal, hogy életben tartják ezt az öregnő mocskolo mentalitást. Elkerülhetetlen hogy mindannyiunknak lesznek full ártalmatlan megnyilvánulásai, ezekbe viszont bele lehet magyarázni a rossz szándékot, meg azt hogy biztos irigy hülyeöregpcsák vagyunk.

dec. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%
Nem lehet,hogy neveletlenek vagytok?Nem vagyok idős nő,amúgy.Én azt látom,hogy sok fiatal csajnak nagyobb az egoja,mint a tudása.Lehet,hogy kicsit több tiszteletet kellene mutatni.
dec. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ötös válaszoló, leírtam a posztban, hogy érdekel a tapasztalatuk, szerintem normális vagyok velük. Tisztelem őket. Szóval ez nálam nem játszik. Valószínűleg a hármas hozzászóló is tisztelheti őket, ha megkérdezi tőlük, hogy működik a hitelfelvétel. Négyes kommentelő, igen, érzékeny vagyok, de nem mocskolódásnak élem meg, csak nem értem, és picit rossz érzés. Nem panaszkodok, csak kíváncsi vagyok.
dec. 20. 01:36
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6,nem tudom a pontos részleteket,így nehéz válaszolni,de fejleszd magadat és a kapcsolataidat,a toxikus emberekkel meg ne foglalkozz,mert csak lehúznak a szintjükre!
dec. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Nem olvastam el a kérdésed alatti szöveget.


- az előző, idősebb generáció jobbnak hiszi magát, legyen az nő vagy férfi, "bezzeg az én időmben...", csak elfelejtik, hogy az még akkor volt, változik a világ, és nehezebben haladnak a korral.


- irigyek a fiatalságodra, rosszindulatúak, ezért bántanak téged stb.


Egyszerűen kerüld a társalgást velük, csak akkor beszélj velük ha muszáj. Nem kell általánosítani.

dec. 20. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg hát amilyen előítélet, túlgondolás, gyűlölködés folyik manapság a társadalomban, ami kitudja mire vezethető vissza... ne foglalkozz velük. Kerüld őket.
dec. 20. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Irigység, területvédelem, túlélési ösztön.
dec. 20. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!