Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted is jobban teszem,...

Szerinted is jobban teszem, ha egyedül álló maradok?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok (vagyis Január 4-én töltöm a 24 évet 5 nap mulva mondhatni inkább 24 éves vagyok)


Déd papámtól örököltem el ezt(apai nagymamám apjától) de az is csak idős korára lett látás halláserult ilyen súlyosan elotte nem volt igy bar én születésem ota

Súlyos fogyatékossággal születtem: Látás és hallás. Azért mondom hogy súlyos mert ; -(minusz 19 Dioptriás vastag cilinderes szemüvegem van) meg mindkét fülemben hallókészülék 80dB-es hallásvesztés-bővebben kifogom ezt fejteni.. de előbb elmondom: Szervi bajom nincsen!! Egészséges a vesém, májam, tüdőm, hasnyálmirigyem, epém, agyi nyaki erek.. egyedül a szív koszorúereken van kezdődő meszesedes de szedek rá gyógyszert meg magasvérnyomásra is.


Nos a látásom 2 éves korom óta rossz akkor első szemüvegem minusz 15 D volt.. 2018ban levált a retina a bal szememen hiába műtötték sajnos megvakultam ra jobb szememre látok 15%ot.. de itt is vékony a retina... Hallàsom 80Decibeles hallaskarosodas.. az is 4 eves korom óta...


Ízületi betegségem is van; gerinc, térd deformitással születtem.. plusz szedek napi 2 gyógyszert reggel Concort magasvérnyomásra, este Xetert érelmeszesedés ellen .

Speciális suliba jártam. Most levagyok százalékolva és dolgozok mellete 8 órát. Anyagilag teljes oké vagyok. De anyumek szerint maradjak igy éljem az életem de család nem nekem valo. Es ezt enis erzem magamon nem tudnek elltani fizikailag családot. 5kgnal többet nem emelhetek mert a jobb szememen is leszakadhat a retina es ezt a 15% latast is elvesztem!


Betegségeim:


H5210 Myopia mai gr.ou

H5410 Egyik szem vaksága csökkentlátás a másik szemen

H3500 Háttér retinopathia és retinális elváltozások

H4050 szem egyéb megbetegedéseihez társuló másodlagos zöldhályog

H9030 kétoldali idegi hallásvesztès

I10H0 Magasvérnyomás-betegség elsődleges

M2160 Boka, láb egyéb szerezett deformitásai


Egészségi állapot komplex minősítés alapján; 12%

Összervezeti egészségkárosodás; 88%

Felülvizsgálata: Jelen állapot alapján felülvizsgálta nem szükséges.


Súlyos látási és hallási fogyatékosnak minősül. Emellet hypertonia, ízületi eltérések.



Ezek vannak a papíron BNO kódok betegsegek.. de amint irtam szervi bajom ugy nincsen, májam, vesém, belek, gyomor, tüdő mindenem makk egészséges csak a látásom hallásom meg ízületi gondok vannak meg 155/90 es vérnyomásra kaptam gyógyszert 5 éve


dec. 30. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Már miért kéne egyedülállónak maradnod? Azt mondjuk értem, hogy nem akarsz gyereket, valószínűleg én se akarnék a helyedben. De ha találsz valakit, akivel az elején letisztázzátok a gyerekkérdést, akkor miért ne élhetnétek együtt boldogan?
dec. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem. Előtted az élet és csodák mindig vannak, még ha egy materialista világ is vesz körül bennünket. Nézz utána Jézus mit tett a Siloám tavánál és mit tett sokakkal.
dec. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy gondolom, hogy társas lények vagyunk, mindenkinek kell társ, nem lehetsz egyedül örökre. Párod lehet, aki szeret, ezen informàciòk tudatàban mindenki eldöntheti neki belefèr vagy nem. Gyermekvállalást nem tanácsolom az tény, öröklődés szempontjából (fogalmam sincs mennyire örökletesek amiket felsoroltàl). Ha anyagilag ketten úgy állnátok, elgondolkodnék az örökbefogadáson. Ha viszont nem szeretnél senkit, legalább egy hörcsögöt vegyél, te nem tehetsz az állapotodról és mindenkinek kell valaki, akit szeretet és viszont szeretik
dec. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem se maradj egyedül. Ha adódik alkalmad találj magadnak párt és ess szerelembe. A gyerek kérdésre meg csak annyit hogy egyrészt lehet örökbe fogadni is meg lehet donort is beszerezni, mármint orvosi úton.
dec. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
2+ Szerezd meg: Kenneth E. Hagin: Út a gyógyuláshoz.
dec. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, jól esnek ezek a kedves pozitív kommentek! Mindenkinek kívánok, Eredményekben Gazdag, Boldog Új Évet és jó egészséget! 😊🥂2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣🎊🍾
dec. 30. 22:45
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Neked minden jot es boldog szulinapot elore is🎁🎈🎂
dec. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7# köszönöm szépen! :)
dec. 30. 23:09
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj meg, hogy ezt mondom, de én már csak a betegségeid miatt sem maradnék egyedül a helyedben. A szüleid még élnek, most még tudnak segíteni, de mi van ha már nem lesznek? Akkor ki fog segíteni? Mi van ha lerobbansz XY idő múlva? A szüleid mindig nem lesznek. Nem arról van szó, hogy csak azért tarts valakit, hogy ápoljon. Tudom, dolgozol, életképes vagy, nem kihasználásról beszélek, de sokszor egészségeseknek is el kell a segítség a háznál. Például most arra gondolok, hogy 5 kgnál többet nem emelhetsz.


A másik meg az, hogy nagyon fiatal vagy, ahhoz hogy ilyen életre szóló döntéseket hozz. Honnan tudod, hogy a véleményed hogy fog alakulni? Januárban lesz nekem is a szülinapom, 26 leszek. Még azért én is fiatal vagyok ahhoz, hogy kijelentsek ilyesmit végérvényesen. 10 év múlva már lehet, hogy nem is ezt gondolod. Szóval az állapotod ne tartson vissza.

dec. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ettől még simán lehet párod.
dec. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!