Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok, akik egyedül mennek el...

Azok, akik egyedül mennek el egy utazásra, esetleg egyedül járják a világot, mi motiválja őket?

Figyelt kérdés

Én elképzelni nem tudom, hogy egyedül menjek egy külföldi utazásra. Sőt, őszintén szólva egyedül még otthonról sem megyek el szívesen.

Azt pedig fel nem foghatom, hogy valaki egyszer csak a nyakába veszi a világot és egyedül elmegy egy ismeretlen országba, munkát vállal, és/vagy országról országra jár (pl. digitális nomád). Maximum akkor értem, ha valami elől menekül (pl. háború, szegénység, lelki bajok). Az ilyenek képesek otthagyni a családjukat, szeretteiket, barátaikat és lecserélik őket felszínes, futó ismertségekre.

A fiatalabb értelmiségiek között rengeteg az ilyen, a saját ismerőseim közt is akadnak páran.

Az igazság az, hogy valahol irigylem őket a szabadságuk miatt, de közben meg fel nem foghatom, hogy ebben mi a jó nekik és hogy honnan jön a motivációjuk.

Valaki el tudná ezt magyarázni? Esetleg magad is ilyen vagy és meg tudod osztani a saját megélésed?



dec. 31. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Nem állatok között vagyunk.
dec. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1 Ezt nem egészen értem. Itthon állatok vannak, kint meg nem? Tehát akkor tulajdonképpen menekülés az állatok elől, jól értem?
dec. 31. 11:39
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak nem társfüggő emberek is, bármennyire hihetetlen.
dec. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#3 Nem társra gondoltam, hanem útitársa. Tehát egyedül vs. útitárssal.

Nem gondolnám, hogy azt a tényt, hogy az ember egy szociális lény, társfüggőség volna.

dec. 31. 11:58
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más okoz örömet. Pl. én egyedül szeretek túrakerékpározni, valaki meg csak is társaságban hajlandó.
dec. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
nem mindenki egy mamapicifia, aki csak egy új bébiszitterrel (bocsánat, barátnőnek hívják, tudom) hajlandó kilépni a lakásából... tudod néhány ember felnő, végigmegy egy természetes leválási folyamaton, és megérti, hogy nem számít elhagyásnak élni az életet és azt csinálni, amit és ahol akar. amúgy meg az "ismeretlen országokban" is lehet párt, családod, mély barátságokat találni, sőt megkockáztatom hogy többet is, mint megrekedve anyuéknál a kisszobában.
dec. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt már ilyen, mert senki nem szeretett volna olyan utazásra menni, amire én. A barátaimnak az az utazás, hogy nyáron elmennek a tengerparta, és ott fekszenek. Na nálam az ilyen nem játszik, ezért nem volt más választás, egyedül mentem túrákra, hátizsákos utazásra, stb. Emlékszem, az első ilyen "magányos" utam előtt rendesen féltem, hogy egyedül megyek, az ország nyelvét nem is beszéltem, szóval igyekeztem felkészülni videókból, könyvekből. De olyan jól éreztem magam, hogy haza sem akartam jönni.:D Senkihez nem kellett alkalmazkodnom, oda mentem és akkor ahova szerettem volna, sok embert megismertem, többel a mai napig is tartom a kapcsolatot, sőt, az egyiküknél voltam is vendégségben.

Azóta többé kevésbé csak ilyen utakra megyek, 2024-re az az egyik tervem, hogy kimenjek nyáron egy országba idénymunkára és csak úgy felfedezzem a környéket, természetet.

Ez motivál.

dec. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#6 Lol. 🤣
dec. 31. 12:44
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ingereket keresnek maguknak a világutazással, amelyek folyamán a saját maguk urai, - senkihez, semmilyen szinten nem kell alkalmazkodniuk a célba jutás és a visszautazás kivételével.
dec. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
A latnivalo,az elmenyek,a helyi specialitasok! Es hogy kiprobaljak onmagukat.Szoktam egyedul utazni kirandulasokra.Tervbe van egyszer tobb napos is.Persze nem mindig egyedul utazok.Nem olyan regen eleg jol megjartam egy baratnommel kesz show programot adott le nekem a kirandulason,jol kiidegelt.Vele legkozelebb csak laza kirandulasra.Nagyjabol akkor ha beerem kavezassal meg minimalis setaval.Olyan helyre ahol nincs sok latnivalo.Az mar a plafon volt nehez volt talalni ettermet ebedre mert tomve voltak es korbe setaltunk kerestuk mondta o faradt,faj a laba,nem jon tovabb ..mondom jo atmegyek en a masikra felere megnezem szabadult- e fel hely az etterembe erre mondja hogy jon o at egyedul a masik felere?Jartak villamosok idonkent de nehogy mar ne gyere at egyedul az uton!Utana mondta o ki se megy még nem indul a busz.Mondom jo en kimegyek kicsit elobb meg setalni es veszek kajat az utra.Bologastott,meg roviden mondta hogy jo.Lattam az arcan nem tetszik neki.Vegul az asztal rezervalva volt igy ki kellett jonni onnan es jott o is velem.Azert jo egyedul menni,mert akkor a te ritmusod szerint tudsz haladni azt nezel meg amit akarsz,annyit setalsz amennyit akarsz,oda ulsz be es annyiszor ahova tetszik.Ha akarok bemegyek muzeumba,ahova nem sokan akarnak.Legkozelebb elore megmondom miket szeretnek megnezni,mik a terveim ha tetszik jossz,ha nem maradsz.Kicsit setalgatni ulni egy kavezoba vegig itthon is lehet,ahhoz nem kell kirandulasra befizezni.Azt a kijelentest tette mert kikapcsolt a telefonja ha nem birta volna visszakapcsolni es nem tudott volna fenylepezni az olyan mintha el se jott volna.En szeretem kombinalni nezelodes,seta,ebed,seta,kave,seta,autobusz.Egy lengyelorszagi kirandulason masik baratnovel voltam meg csatlakozott egy no.Az jol sikerult.
dec. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!