Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Toxikus pàrkapcsolat. EGY...

Toxikus pàrkapcsolat. EGY toxikus pàrkapcsolatban az" àldozat"-ha már tudja -,hogy egy toxikus pàrkapcsolatban él mégis MI tartja vissza attól,H a lehető leghamarabb kilépjen,meneküljön belőle?Egy toxikus pàrkapcsolatban a toxikus fél mitől toxikus?

Figyelt kérdés
A toxikus emberek tehát alkmalmatlanok MINDENFÉLE párkapcsolatra, mert- kívülről nézve- tele vannak úgymond rossz emberi tulajdonságokkal?! Ezek úgymond javíthatatlan " gonosz"( rossz) emberek? EZEK az emberek NEM tudnak szeretni? ÍGY SZÜLETTEK? VAGY esetleg, ha másik (jó) fél van olyan erős. Akkor -de akkor is csak talán- " megtudja gyógyítani"? ( Bár valószínűleg a másik rántja magával). Maga a nárcisztikus viselkedés, toxikus párkapcsolat definíciijat tekintve, volt már az pszhihologiajaban arra példa, " ledokumatalàs", H valaki " "meggyógyult" ? EGY emberi lelket lehet ilyen szinten tanítani "?

dec. 31. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, mi ez a csapongó íráskép és stílus? Meg össze vissza kérdések hada. De megpróbálok párra válaszolni, mert komoly félreértések vannak úgy látom.


Tehát aki toxikus kapcsolatban van, az nem úgy keveredett oda hogy tudta hogy a másik fél ilyen, pont ez a lényege hogy nem tudta! Ezek nagyon jó kaméleonok, pillanatok alatt kifigyelik mire vágysz és elkezdik azt előadni nekik, hogy ők pontosan olyanok. Mindenben a tökéletesek számodra, megtaláltad az igazit. Ez egy nagyon erős érzelmi hatás tud lenni, főleg mert mesterei a hazugságok igazságnak előadásának és a totális kiforgatásnak, a leggátlástalanabb, elmebeteg módon. Idővel amikor kezdődik a leértékelő és bántalmazó szakasz, akkor is folyamatosan az elmédbe másznak ha csak tehetik, azt próbálva elérni hogy mindenben megkérdőjelezd saját magad, akár azt is gátlástalanul lehazudják ami épp ott van a szemed előtt. Nagyon beteg manipulációs módszereket alkalmaznak, és főleg akinek még nem volt dolga ilyennel át sem érezheti mennyire aljas és erőszakos eszközök ezek. Teljesen önző, gátlástalan, manipulatív és beteg elmék ezek. Általában a függőség kiváltására is törekszenek minden lehetséges módon, igazából az áldozataikat is már eszerint szedik össze legtöbbször, könnyen manipulálható vagy túlzottan empatikus, esetleg naív embereket. Tehát ha menet közben fel is ébred, sokszor már olyan csapdában van hogy érzelmileg/anyagilag/fizikailag függ a másik féltől.


A többi kérdésre a választ meghagyom másoknak, de ha van rá módod olvasgass a témáról te magad is, mert ez egy baromi mély verem. Nem is gondolnád mennyire.

dec. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Van tobb verzioja ennek.Te mindegyik a maga modjan artalmas.Eloszor nem veszed eszre,majd szep lassan behaloznak es fogva tartjak a lelked.Jol irja az elozo a fuggoseg kivaltasara torekszenek.Behaloznak majd elkezdenek jatszadozni,ignoralni,eldobni.Majd felbukkannak.Ordogi korbe huznak es mindent rad vetitenek ami bennuk van.

Hogy gyogyulni lehet- e...ha bennuk van az akarat,ami altalaban nincs evekig tarto terapiaval talan sikerulne.De ok keptelenek szembesulni magukkal.Felhaborodnak rajta ha megmondod az igazat.

Olvasd el a Toxikus kapcsolatok konyvet.

dec. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

Szörnyű, ha egy ember toxikus. Az nagyon toxikus hatással van másokra és önmagára is. Toxikus ember toxikus környezetet okoz, ami toxikus mindenre. Sosem jó, ha egy személy toxikus. Vagy egy kapcsolat toxikus. Vagy egy gesztus toxikus. Vagy egy bármi toxikus. Ami toxikus, az toxikus. Érdekes a toxikus szó. De szerintem toxikus, aki túlságosan sokat használja, az toxikussá válik. Tehát most már bebizonyosodott, hogy egy leírt szó is lehet toxikus. Ezt toxikus szónak nevezzük és kerülendő, mert toxikus. Ami toxikus hatást vált ki. Reméltem, hogy 2023 végére kevesebb lesz a toxikus kérdés a gyakorin, amikor mindenki a toxikus szóval dobálózik, mert ez öngerjesztően toxikus. De sajnos a toxikus kérdések sosem fogynak ki, pláne ilyen toxikus módon megfogalmazva. Ezért felveszem a toxikus kesztyűt és kissé toxikus módon megpróbálom megint kimeríteni a toxikus tárat, hogy az új évet minél kevésbé toxikus kérdések toxikus hatásától szenvedve kezdjük meg. Bőven elég másoknak az, hogy a cigi toxikus, az alkohol toxikus, nem kell még gyakoris toxikus rinyakérdés is. Tehát a toxikus emberek toxikus kérdéseinek toxikus hatásait toxikus módon most orvosoljuk! Elég a toxikus kérdésekből, a toxikus okoskodásokból, a toxikus szülők toxikus gyerekeinek toxikus ismerőseinek toxikus unokatesvériknek a toxikus régi szobatársaiból! Nem kell több toxikus ide!


Boldog Új Évet kíván:

Toxikus, a toxikus

dec. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként részben ez olyan igazságtalan, mert ha valaki toxikus lesz akkor legtöbbször azert mert olyan környezetben nőtt fel. Ők nem kaptak annyi tiszta szeretet. Akkor ők már sosem lehetnek egészségesek nem lehet nekik már adni szeretet, mert nem fognak változni? Legtöbb cikkben azt írják kerüljük őket. Én szerintem beleestem egy ilyen párkapcsolatba részben tehetek róla mert én sem vagyok egészséges lelkileg. Nem tudom mit csináljak folyamatosan megkérdőjelezem a helyzetet. Hogy vajon csak a saját érdekei fontosak vagy én is neki. Csomószor mutatott változást, hogy tud törődni velem. De közben folyamatosan ott vannak bennem a kételyek mi van ha ez csak ideiglegens.
dec. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es ha valakinek szimplan lelki problemai vannak nem jelenti hogy toxikus is.A toxikus ember rangat masokat,manipulal,onervenyesito,ledegradal.Es nagyon rossz hatast kelt a masikban
dec. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A párom próbált már szerintem manipulálni, de letagadta csomószor vágott már mindenfélét a fejemhez es sosem kért érte bocsánatot olyan mintha meg se bánta volna azokat amiket mondott nekem. Csak az ő lelkivilága érdekelte, hogy neki rossz. Amikor megnyugodik akkor is csak arról beszél mi esik neki rosszul
dec. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Több példája is van a toxikus kapcsolatnak, a lényege hogy sehogy sem érzi magát az ember boldognak végső soron csak maximum pár percre. Nem feltétlenül tudatosan ilyenek a felek, lehetnek tudattalanul is. Ebbe én estem bele. A lényeg az, hogy elveszi az önbizalmad. Elsőre minden jó, de ahogy telik az idő a bántott fél megkérdőjelez mindent, és nincs biztonságban a saját kapcsolatában. Pl ha bántalmazzák a másik felet, és fenyegetik zsarolják az tudatos. A sokszor a fejhez vágott mondatok sem véletlenszerűek. Pl olyan kövér vagy, legyél már csinosabb stb.
dec. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
És akik tudatalanul ilyenek velük mit kell csinálni? Tudom ha most vissza menne anyujához vagy ha én szakítanék vele akkor még mélyebbre menne és én azert aggódok érte. Szeretem. Csak folyamatosan elbizonytalanodom abba, hogy működni fog ez hosszú távon. Folyamatosan egymásba tapossunk. És hiába vannak köztünk hasonlóságok meg sokszor tök jól elvagyunk imádok vele hülyéskedni és néha tényleg nagyon jól érzem vele magam. Utánna folyton van valami ami miatt elbizonytalanodom leginkább azok amiket 6osnál írtam. Én sem vagyok lelkileg teljesen egészséges. Nagyon erős szorongásom van és emiatt sokszor túl is gondolhatok dolgokat, mert mindenkit próbálok megfigyelni körülöttem. Tényleg nem tudom mit tegyek
dec. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7-es,: ahogy telik az ido a bantott fel megkerdojelez mindent es nincs biztonsagban...nagyon talalo!Nekem ez baratsagban volt volt hogy levagott programokat,igerte nem tette meg...vegul ugy ereztem magam mint egy babu akit rangatnak...vegul mar minden szavara,inditvanyozasara tamadtam vedekezesbol mert tonkrement a bizalom.Megbeszelni nem akarta...azt mondta neki nincs mit megbeszelni
dec. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom volt-e az életedben olyan személy, aki nagyon szimpinek tűnt, elkezdtél vele barátkozni, majd amikor kialakult a mély barátság, akkor jöttek a buktatók, akkor vetted észre, hogy szorongsz a jelenlétében, mert folyton a hibáidat emeli ki, paranoiás módjára minden tettedbe belelát valami rosszat, csak saját maga a fontos, stb., de nem építetted le, mert addigra már fontossá vált neked.


Egy toxikus párkaocsolat is ilyen. Mariska nem azért jön össze Pistikével, mert hú de toxikus ember. Úgy ahogy amikor az ismerkedés elején látod, hogy az illető zűrös, inkább leépíted. Ezért vannak sokan, akik nem értik, hogy miért nem tudnak barátkozni, miért van az, hogy a leghosszabb baráti kapcsolatuk is csak pár hétig tartott.


A negatív tulajdonságai a kapcsolat kialakulása után alakulnak ki. Mit gondolsz, az alkeszek élettársa miért marad az alkoholista mellett? Mert az alkoholista előtte már bizonyította, hogy tud jó is lenni, az éllettárs pedig ezt az állapotot egy problémának tudja be, amivel rendelkezik az alkoholista, valakit, akinek meg gondja van és fontos a számodra, azt nem hagyod el. Más esetben, ha már az elején folyton piálna, verekedne, dühöngene, stb., ki se alakulna a párkapcsolat, mert a nőben nem tudna kialakulni a kötődés.

dec. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!