Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a különbség a megalkuvás...

Mi a különbség a megalkuvás és a kompromisszum között? Példákkal is.

Figyelt kérdés
jan. 7. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

-Pista rühelli a cikeszt,msznpt,meg úgy az egész politikát..De alamizsna fejében;megalkuvó módon élteti a pártot és rá szavaz.


-Jancsi szereti az összes szexuális pozitúrát.De legjobban a kutya módra történő aktus elégíti ki.Julinak viszont ez fáj.Így kompromisszumot kötöttek egymással,hogy minden más mehet;csak ezt az egyet mellőzik az együttlétek során.

jan. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kompromisszum (ilyen szembeállítás esetén) olyan megoldás, ahol mindkét fél érdeke érvényesül.


Megalkuvásnál lemondasz az érdekeidről.

jan. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A megalkuvással lényegében ráhagyod a másikra, hogy érvényesítse az ő akaratát. A kompromisszummal találtok egy köztes megoldást, amin mindkettőtök nyer.
jan. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megalkuvásnál egyik fél érdekei aránytalanul csorbulnak, kompromisszumnál mindkét fél megelégedéssel profitál.
jan. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Megalkuvás az lenne, ha mondjuk olyan emberrel lennék kapcsolatban, aki egyáltalán nem az esetem és nem is vagyok kimondottan boldog vele, de pl. már nagyon akarok gyereket és ennek a célnak érdekében megalkuszok és elviselem ezt a partnert.


A kompromisszum pl. az egyik 1 gyereket akar, a másik 3-at, ezért a 2-ben állapodnak meg. Ez az arany középút megtalálása. Vannak viszont olyan helyzetek is, mikor nincs köztes megoldás, mondjuk egyik akar kutyát, másik nem, az egyik félnek engednie kell, én ezt ettől még nem nevezném megalkuvásnak, egy párkapcsolatban sok ilyen helyzet adódhat, de amíg egyszer az egyik, másszor a másik akarata érvényesül, az szerintem ugyanúgy egyfajta kompromisszum.

jan. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5: Jó, akkor beleillesz ebbe a halmazba? https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Én kérdésem volt ez is. Akkor szeretnék tőled kérdezni.

jan. 7. 12:17
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: ja, kérdezz attól, aki a legrosszabb példát hozta fel a kompromisszumra...


A 3 kontra 1 gyerek esetén a kompromisszum sokkal bonyolultabb lenne, meg kellene állapodni, ki mit vállal: ha pl. a nő azért akar 1 gyereket, mert visszamenne dolgozni, akkor a férfinak kell vállalni, hogy a másodikkal otthon marad stb.

jan. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 “ Például ha te 3 szelet tortát szeretnél, az anyukád viszont csak 1 szeletet adna neked, akkor kompromisszumot köthettek, mindketten engedhettek az eredeti elképzelésetekhez képest, és megegyezhettek, hogy 2 szelet tortát kapsz. Egyvalaki is köthet kompromisszumot, például a különböző vágyai között: ha egyrészt nagyon szereted a tortát, és emiatt sokat ennél, másrészt viszont szigorú fogyókúrát tartasz, ami tiltja a tortaevést, akkor kompromisszumként ehetsz csak egy kicsikét belőle.


Forrás: [link]


Tessék, pontosan azt hívják kompromisszumnak, amire én is írtam példát, csak nem tortával, hanem gyerekekkel :D

jan. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!