Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért adok fel mindig mindent?

Miért adok fel mindig mindent?

Figyelt kérdés

Nagyon sok mindenbe belekezdek és minding mindent feladok. Nagyon utálom magamat már emiatt, nagyon elegem van belől, de egyszerűen képtelen vagyok változtatni. Rengeteg mindenbe belekezdtem már, de végül mindig gyorsan feladtam, vagy volt amit kicsit tovább húztam de végül mindig feladtam.


Az életem minden területére igaz ez, volt már rengeteg vállalkozás ötletem, volt köztük pár egész használható is szerintem, sokszor csak a tervezésig jutottam, de volt amit elkezdtem megvalósítani is de egyikkel se tudtam piacra lépni mert mindig feladtam addigra, elfogyott a lelkesedésem és motivációm. Már többször elkezdtem edzeni is, de pár hónap után mindig feladtam. Volt egy csomó szokás amit megpróbáltam kialakítani de soha nem tartott egyik sem túl sokáig.


Jellemző még az állandó halogatás, túlgondolás és a kezdeti lelkesedés, általában nagyon motiváltan kezdek bele mindenben aztán szép lassan elfogy a motivációm. Illetve nagyon pozitív példa sincs előttem mert kb mindenki ilyen körülöttem, szüleim, testvérem stb.


Nagyon frusztrál a dolog és ez sajnos egy ördögi kör, ha valamit halogatok vagy abbahagyok már bele sem merek kezdeni semmi újba mert tudom hogy úgy is gyorsan megunom vagy feladom azt is.


Már mindent kipróbáltam, de soha semmi nem működött hosszútávon, egyszerűen képtelen vagyok ezen a téren változtatni, nem tudom mi tévő legyek.


Ami még érdekes, hogy úgy mondd hosszú távon kitartó vagyok, mert általában így vagy úgy de elérem amit szeretnék pl egyetemet is csúszással végeztem el, mert a kezdeti lelkesedés után kicsit beleszartam, nem tanultam, de voltak mindig olyan kisebb időszakok amikor lelkesebb voltam és végül eltudtam végezni.


Kérlek adjatok tanácsot aki volt/van ilyen helyzetbe nektek hogy sikerült kimászni ebből?


25/F



jan. 7. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy vállalkozás hatalmas dolog, és csak keveseknek sikerül jól csinálni. Egy jó ötlet ehhez nagyon kevés. Kezdd olyasmivel, ami sokkal kisebb kaliberű. Pl. Napi szinten mosogass el, hetente húzd át az ágyneműdet, tisztálkodj minden nap. Ha ezek mennek, akkor selejtezd ki a dolgaidat, mert a kacatok nagyon lehúznak. Ha ez is megvan, ami hosszú idő lehet, akkor tedd le az érettségit, tanulj meg rendesen angolul,
jan. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
...szóval haladj lépésről-lépésre, és mikor valami sikerül, tűzz ki picit nagyobb célokat. A sikerélmenyek az önbizalmadat növelik és ha latod, hogy véghez tudsz vinni dolgokat, akkor megjön az erőd a nagyobb dolgokhoz is. Nekem sokat segít, ha év elején leírom a céljaimat. Sosem sikerült még mindent elérnem, amit terveztem, de évről-évre egyre több és nagyobb dolgokat érek el. Másrészt olyasmit tűzz ki, amit szeretsz csinálni. Pl ha edzettebb akarsz lenni, de a súlyemelést feladatnak érzed, akkor keress másik sportot, ami érdekel. Nekem eddig egy sport jött be, és minden mást hamar abbahagytam, de ezt az egyet fanatikusan művelem, mert annyira szeretem. Bármi másban nem tudtam volna kitartani csak azért, hogy jobban nézzek ki.
jan. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szellemi akadályoztatás miatt. Ez az ami nem engedi, hogy tovább tudj lépni és megrekedsz, és a mag ami eléd lett vetve-mint áldás-elhal.Még mielőtt kifejlődne.
jan. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs a végét csak most látom, hogy már diplomás vagy, szóval akkor érettségire magolnod szerencsére már nem kell.
jan. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3+ Generációs átok, vagy saját cselekedeteid miatti átok forrásában keresd.
jan. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok és szerintem sokan vannak így ezzel. én a zenéléssel vagyok így. sokszor unalmas elővenni minden héten és gyakorolni úgy fél órákat. de a végeredmény mindig feldob engem vizsgák után, ezért nem adtam fel eddig. nem tudom hogy eddig miket próbáltál ki de ajánlom neked a zenélést. ki tudsz kapcsolódni és akár még új barátokat is tudsz szerezni ezzel.
jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!