Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nyitott szájú embereknek...

Nyitott szájú embereknek betegségük vagy csak szokás az állandóan nyitott száj?

Figyelt kérdés

Van ez az arctípus vagy embertípus aki állandóan nyitva tartja a száját, így le van esve az álluk.


Ez idegrendszeri, genetikai stb. probléma vagy simán rossz szokás?


jan. 9. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Kezeletlen orrsövényferdülés amit a szülő nem kezeltetett a gyereknél, nem vitte orvoshoz, nem tett semmit vele, csak hagyta.
jan. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

# 1


ja konkrétan nem kap levegőt az orrán?

jan. 9. 08:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyerekkoromban eltört az orrom, de a szüleim nem sok mindent kezdtek vele, azóta be van szűkülve az orrsövényem és alig kapok levegőt az orromon keresztül - nics teljesen elzáródva, de ha pl egy órán keresztül csak az orromon át veszem a levegőt akkor érzem az oxigénhiányt. Gondolkoztam anno műtéten, de aztán nem tettem meg végül, nem mertem. Így muszáj sokszor a számon át vennem a levegőt, nyilvánosan nagyon odafigyelek rá, hogy ne legyen nyitva a szám, de alvás közben pl. nem tudok csukott szájjal aludni, meg is van a böjtje sajnos a fogászati problémáimmal amiket okoz. Nem olyan kellemes ez, bárcsak sima rossz szokás lenne :(
jan. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as:

Milyen fogászati problémákat okoz?


Egyébként én is így voltam, amíg rá nem vettem magam az orrsövény műtétre. De azt sem végzik el gyerekeknél.

jan. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es

Paradontózis és fogkő, hiába mosok napi 2x fogat, fogselymezek, szájvizezek, egyszerűen éjszaka kiszárad a szám, savasabb lesz a PH és emiatt túlszaporodnak a baktériumok. Én sem tudtam, hogy ez ennyire para, amíg nem mondta a fogorvosom.

jan. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!