Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Műszaki főiskolán a szakmai...

Műszaki főiskolán a szakmai tantárgyak többségénél még a megértési fázisba sem tudok eljutni, nemhogy megtanulni. Van értelme ezt folytatni?

Figyelt kérdés

Anyámék nagyon szeretnék ha nekem is lenne diplomám de ez nekem egyre kínosabb.

Mérnöki szakra jelentkeztem, már több mint a felénél járok, de sajnos eddig sem jutottam volna el segítség nélkül.

A műszaki tantárgyak nagy része nekem totál kínai, nagyon nehezen értem meg az összefüggéseket, feladatokat. Mechanikából sajnos háromszor is megbuktam, matek 1. ből is kétszer.

Egyre jobban azt érzem hogy ez a pálya nagyon nem nekem való, teljesen hülyének érzem magam az órákon és otthon is, ami miatt még tovább erősödik benne a diszkomfortérzet, és egyre jobban nem akarom ezt tovább folytatni.

Mit tegyek?


jan. 10. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, ez tényleg nem neked való.

De középiskolában nem derült ki, hogy neked erre kevésbé áll rá az agyad?

Aki így van egy műszaki főiskolán, az aligha lehetett jó matekból meg fizikából középiskolában sem.

jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Matekból is és fizikából is magamtól(!) átlagos lettem volna, itthon készítettek fel mindkét tantárgyra.

Az emelt matek érettségim hajszál híján lett ötös, de csak sok hónapos intenzív készülés után.

Voltak emelt matekon csoporttársaim akik sokkal kevesebb készüléssel sokkal jobb eredményt értek el.

jan. 10. 17:12
 3/3 A kérdező kommentje:
Anyámék túlbecsülték a képességeimet sajnos. Anyám számára én voltam a tökéletes kisfiú, és a későbbiekben is hasonló elvárásai lettek volna.
jan. 10. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!