Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok fiatal miért költ inkább...

Sok fiatal miért költ inkább utazásokra, élményekre, ahelyett, hogy a jövőjébe fektetne?

Figyelt kérdés

Sok olyan fiatalabb ismerosom van, aki tudom, hogy kb minimalisan keresnek, egy alberletben lyukaban laknak tok sok penzert, de azert event elmennek Thaifoldre, Mexikoba, Dubaiba, meg europai nagyvarosokba. Manapsag mar senki nem vesz lakast, autot.


Nyilvan, ha valakinek van ra kerete, ugy ertheto, igy viszont nem felelotlen? Nincs valami egy aranykozeput?



jan. 13. 09:46
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Nekem ez azert fura, mert mar en se keresek tul jol, alberletrt is fizetek, de zavar mindig ha csokken az osszeg a bankszamlamom. Etterembe is havonta egyszer megyek, boltvan mindig figyelek a kedvezmenyekre, gyakran tobb bolt ajanlatat is osszehasonlitom. Volt hogy utaztam, de ott is vegig azon szorongtam, hogy uristen, most is mennyit koltottem.
jan. 13. 09:47
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Akkor szorongd végig az életed, és kezd el élni 60 évesen, mire azt hiszed, hogy már minden "kötelező" megvan és költhetsz magadra is.

Mások legalább élnek, és legjobb kiadás élményre költeni. Egy Thaiföldi nyaralás árából nem alapozol meg semmit.

jan. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
A mának élnek. Nem vagyunk egyformák
jan. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell neked mások életével foglalkozni.
jan. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%
Te is megveszed a piruki cigit, kőbányai sört, iphone 99maxproplust a magánnyugdíj megtakarítás helyett. Akkor mi a kérdés?
jan. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
Mert az, hogy az ember világot lát, az is egyfajta befektetés.
jan. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%
A tárgyakat amit megveszel, még a lakást is elveszítheted. De a megélt élmények örökre veled maradnak, amíg élsz.
jan. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%
Az anyagi javaidat elveszítheted, elvehetik tőled, de a megszerzett élményeidet nem.
jan. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%

Már bocs, de a mai világban annyira keveset ér a pénz, hogy nincs mibe "belefektetni". 26 éves vagyok, van 3 millió ft megtakarításom (7 év alatt gyűjtöttem össze, azóta dolgozom és élek albérletben). De mellete nyaralok is. És mit érek ezzel a 3 millióval Semmit. Soha nem lesz belőle annyi, hogy lakást tudjak venni mert azok 30+ -ba kerülnek. Semmivel nem vagyok elörébb ha évi 1 milliót nem utazásra szánok hanem félreteszem. Hú 10 év múlva lesz 10 millióm. Dejó. Akkor majd 30 év múlva 60 évesen veszek egy lakást. Dejó. Ja, mégsem.

Nem azt mondom hogy ne legyen az embernek semmi félretett pénze, én sem szeretem ha lemegyek a 3 millió alá, nekem ez ad biztonságérzetet mert bármikor bármi történhet (betegség, munka elvesztése, albérletből kirúgás). De az életet attól még élvezni kell.

jan. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%

Nem mindenki olyan, mint te, ne magadból indulj ki. Az meg beteges, hogy még nyaralás alatt is szorongsz. Fordulj pszichológushoz!


Mindenkinek más a fontos. Nem vagyunk egyformák.

jan. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!