Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen egy nárcisztikus ember?

Milyen egy nárcisztikus ember?

Figyelt kérdés
Milyen tulajdonságokkal rendelkezik?
jan. 13. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy nárcisztikus ember jellemzői közé tartozik mások manipulálása és kihasználása, a hiányzó empátia, az irigykedés és versengés, a túlzott igény a figyelemre, valamint az előző okok miatt nem mindig feltűnő, túlzott önimádat.
jan. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
38%

Figyeld, nézd, hallgasd Sebestyén Balázst és műsorait.

Ő egy igazi.

jan. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Helló!


Én a tavalyi nyaralás alatt tapasztaltam meg, milyen egy nárcisztikus személyiségzavarral küzdő ember. Egy baráti társasággal mentem nyaralni, és az egyik tag is ezzel küzd, csak nem tudja, nincs diagnosztizálva. Folyamatosan beszélt megállás nélkül, elvárta a figyelmet, ha egy látnivalót szerettünk volna csöndesen élvezni, ő végig dumált. Mivel rettentően önzőek és alkalmazkodásra képtelenek, barátunk mindenféle irreális dologgal állt elő, hogy a középpontban legyen pl.: a szállásadóval vitába keveredett azon, hogy hány cm hosszú az ágy amin aludni fog (elfért rajta). Egy kis étteremben, ahol nem beszéltek angolul, folyamatosan angolul próbált beszélni, úgy hogy egy másik barátunk beszélte az ország nyelvét, ahol voltunk és fordított. Egy vallási emlékhelynél nem volt hajlandó hosszúnadrágot húzni, meg eltakarni magát, alkalmazkodva az ország kultúrájához, hatalmas hisztit vágott le (égett a pofánk...). Folyamatosan megpróbálta átszervezni a már kitalált és elfogadott programot. Fürdeni is mentünk és erőszakosan kikövetelte, hogy egy bizonyos strandra menjünk, noha egy másik volt betervezve. Az autóban a saját zenéit bömböltette. Ugye az is jellemzőjük, hogy a kritikát nem fogadják el... miután hazajöttünk leültünk vele beszélni..., de nem fogta fel mi is volt a gond vele. Sőt mi voltunk a hibásak, hogy nem alkalmazkodtunk őhozzá. Ezt azért így írtam le, hogy lásd ilyen viselkedésben manifesztálódnak azok a tulajdonságok, amiket a nárcisztikus személyiségzavarban szenvedőkről írnak.

febr. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!