Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez tényleg annyira fura/sértő?

Ez tényleg annyira fura/sértő?

Figyelt kérdés

Szociális területen dolgozom, Karácsony előtt kaptunk kaját amit este kiosztottunk az ügyfeleknek. Egy olyan kolléga hozta át kocsival, akit viszonylag ritkán látok, max havi egyszer. És boldog Karácsonyt kívánt, plusz meg akart ölelni minket (ketten voltunk bent). A másik kolléganőt megölelte. Én mondtam neki, hogy nem vagyok ölelkezős típus (amúgy se nagyon szeretem ha hozzámérnek, tőle meg pláne nem akartam). De akkor is megölelt, mondván, hogy ő meg ölelkezős. Kiakadtam, de nem mondtam semmit. Múlt héten meg visszahallottam, hogy engem elemezget emiatt, meg továbbmesélte stb… mint mondtam, mindez Karácsony előtt történt, és még most is ezen agyal.

Továbbra is meg fogom húzni a határokat, de: ez tényleg annyira fura volt tőlem, illetve bunkó vagyok-e, ez a kérdés.


jan. 13. 21:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Meg is fordíthatjuk: te kijelentetted, nem szeretsz ölelkezni, ő ennek ellenére erőszakosan megölelt!
jan. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%
Igen, fura, nem szokás ilyeneket visszautasítani (nem azt mondom hogy jó, hogy így van, de ez van). Te is kiemelezed és ezen kattogsz, meg ő is. Win-win szerintem, van min agyalni. Majd elfelejti és kész, ha úgy se találkozol vele, tök mindegy
jan. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az ő viselkedése fura vagy sértő!
jan. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%
Nekem te vagy a fura. A lányom se ölelkezos típus, de nem utasít vissza emiatt senkit, maximum ő nem kezdeményez ölelkezest.
jan. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Az itt a sértő, hogy annak ellenére, hogy te kijelentetted, nem kérsz ölelést, mégis figyelmen kívűl hagyta a kérésed.

Lehet itt magyarázkodni, hogy ez alap dolog, senkit se zavar stb, meg hülyeségekkel igazolni azt, hogy valaki képtelen megérteni, hogy egy, az emberek szemében normális dologból valaki nem kér, hogy a mai emberek mindenre túl érzékenyek, de ez akkor is tiszteletlen. Mindegy, hogy mi az, mennyire "normális" mennyire fura neked, ha valaki nem szeretné, hogy azt csináld, akkor NEM csinálod. Ez annak az embernek nem okoz problémát, akibe egy kicsi érzelmi intelligencia szorult

jan. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%
Én sem szeretem az ölelkezest, de ha valaki engem szeretne megolelni, nem mondom neki hogy ne. Én sértésnek érezném ha fordítva engem utasítana el valaki.
jan. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is van kolléganőm, aki nem ölelkezős, sőt, azt sem szereti, ha 1 méternél közelebb megy hozzá valaki. Itt mindenki tiszteletben tartja ezt, nem is értem, hogy miért kell másra ráerőltetni azt, amit nem akar...
jan. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
4%
Nem vagy szociális területre való. Miért nem adod át a munkád olyannak, aki oda való lenne? Te meg menj el éjjeliőrnek.
jan. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagy bunkó: helyesen jártál el, szükséges a határok kialakítása.

Ha máskor is jön, el kell vele beszélgetni, hogy vegye figyelembe a határokat és ne szórakozzon senkivel sem. Ismerős a szitu: nálunk is van ilyen tapizós, úgyszintén a szociális területen:).

jan. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

1: ez nekem is megfordult a fejemben.

2: igazad van, elemzem én is eleget, kb három napja történt, hogy ezt visszahallottam, bevallom kicsit kellemetlen nekem, hogy így “terjeszti” ezt, meg “elemezget”, ahogy mondták nekem. Tudod, itt nagyon sokan dolgoznak, sok részleg van (egy kerületi szociális szolgáltató), és a legtöbb emberrel kb évente egyszer találkozom, a szociális munka napja alkalmából tartott bulikán, amit általában igyekszem megúszni. Karácsonyi buli az utóbbi években nem volt hála égnek. A lényeg, hogy amiket tudunk egymásról, azok kb csak ezek a híresztelések, és egy kicsit zavar, hogy ki tudja miket gondol mögé, és terjeszt rólam.

4: igen, ezt is megértem, valószínű nem mindenkit utasítanék vissza én sem, ez az eset fura és erőltetett volt nekem

6: ezen én is gondolkodtam, hogy vajon én sértésnek érezném-e. Ez persze csak elméleti kérdés, mert nem kezdeményezek ölelkezést csak a legközelebbi barátokkal, meg a családból pár emberrel. Szóval lehet, hogy nem esne jól, de racionális szinten tudnám, hogy nem helyes, hogy nem esik jól, mert tisztelnem kell a határait. De biztos, hogy nem elemezgetném azt az embert, max magamat, hogy miért sértődtem meg. Szóval valahol megértem a megsértődést, bár ez erős szó, de azt nem értem meg, ahogy kezeli.

8: mindig féltem, hogy lebukom ezzel 😂😂😂 köszi, hogy segítesz tudatosítani, nézem is a professions-t.

9: igen, ha meghúzzuk a határokat, benne van a pakliban, hogy nem mindenkinek tetszik. Csak kicsit kínos most ez az egész.

jan. 13. 23:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!