Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Eljátszani az elégedettséget,...

Eljátszani az elégedettséget, belső békét és úgyszint megjátszani a jófej (netán vidám?), azaz a rettentően szimpatikus/megnyerő férfit hogyan lehetséges? Miközben érzed, hogy a legbelül (velejéig?) romlott vagy.

Figyelt kérdés

Hasonlóan, mint Patrick Bateman az Amerikai psycho című filmben. Nyilván a gyilkosságok, kínzás nélkül. (Ezért fent szándékosan a kérdőjel.)


Intelligenciát, rendkívüli tájékozottságot, harmóniát és szimpatikus rokonszenvet sugárzott magából, mikor a helyzet ezt kívánta. Ha kellett, pl. a magánnyomozós jeleneteknél még előzékenységet is mutatott, vagyis inkább imitált. Végig(!) kontrollálta a dühét (hidegvér), sosem mutatta ki a foga fehérjét, csak akkor "mart", mikor már tudta, hogy senki nem figyeli. (Ugye ahogy a forgatókönyv elvárta Christian Bale-től).


El lehet ezt érni?


Nyilván a tájékozottsághoz olvasottság és naprakészség elengedhetetlen. De ennél az esetnél is a világ minden idejével nem rendelkezik az egyén, hogy minden újságot, minden magazint végiglapozzon, még a neten is a - megfelelő - sajtóorgánumokat olvassa, illetve könyvtárakat megtöltő mennyiségű regényt sem olvashat el életében. Mégis vannak emberek, akik intelligenciát és rendkívüli tájékozottságot sugároznak magukból.


Ebben az egy esetben nem a megjátszásra törekednék, hanem ezt (legalább ezt az egyet azért) jó lenne elérni - ténylegesen! Kérdés hogyan.


De emellett ("hogyan lehet erre szert tenni?" mellett) ott van az is, ami a kiírasban szerepel. Azt/azokat hogyan lehet elsajátítani, hogy úgymond: felfigyeljenek az egyénre? Vagyis mind a gondolatai, mind az előadásmódja szimpatikus/vonzó legyen a társasága számára.



jan. 14. 21:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell eljátszani. Légy olyan amilyenné szeretnél válni. Ha intelligens és megnyerő szeretnél lenni, akkor tanulj, fejlődj, légy olvasott, tájékozott, gyakorold az emberi kommunikációt, empátiát. Képzeld el, hogy egy kisgyereknek milyen sokszor kell elmondani a szorzótáblát, hogy kívülről tudja.

Fejleszd magas szintű készségekké magadban mindazt amit szeretnél birtokolni. IQ és EQ fejlesztése.

Mondjuk az érzelmeket meg lehet játszani (jól -rosszul), de az intelligenciát azt nem. Nem tudod okosabbnak mutatni magad. Azt csak emberek hiszik magukról, hogy igen, valójában nem.

A film, amit példaként magad elé állítottál, csak fikció, nem valid. Döntsd el, valós személy szeretnél lenni, vagy csak kitalálod magad. Gondolj bele, milyen embereket vonzol magad köré, ha nem vagy hiteles.

jan. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy "valid" a karakter? (Még oda is írtam rögtön: "ugye ahogy a forgatókönyv elvárta Christian Bale-től.") Csupán az ő (film által részletesen prezentált) tulajdonságait írtam példának.


Nyilván amit írsz, hogy legyél jobb ember, ahelyett hogy csupán (hasonlóan ezen ki talált karakterhez) megvezetsz másokat, vagy ahelyett, hogy csak - rendkívül - rokonszenvesnek mutatod magad, nos ehelyett a (valódi) jobb emberré válás sokkal szebb opció lenne, ezzel egyetértek. De éppen ezzel kapcsolatban magamról szólva:


Így sem vagy/leszel jobb ember, mert belsődet vizsgálva ott bent vannak gyarló, rossz tulajdonságaid - bőséggel. Akkor marad(na), hogy legalább szerfelett szimpatikusnak mutatkozz, ha már (ténylegesen) az nem is lehetsz - gyarlóságaid miatt - soha. Nem jönnének rá, hogy nem igazán vagy jó ember. Már legalább ez is valami lenne.


Jó lenne, ha - a fenti részletezésben taglaltak mellett - például az alábbiakkal, illetve az alábbiakhoz hasonlóakkal is rendelkezne az ember:


"...mikor a helyzet ezt kívánta. Ha kellett, pl. a magánnyomozós jeleneteknél még előzékenységet is mutatott, vagyis inkább imitált. Végig(!) kontrollálta a dühét (hidegvér), sosem mutatta ki a foga fehérjét."

jan. 14. 21:37
 3/18 anonim ***** válasza:

Ezekkel nem rendelkezik az ember hanem megtanulja. A düh kontrollálása tanulható. Önfegyelem fejlesztése. Az udvariasság szintén. Tanult viselkedésforma.

Lehet dolgozni a rossz tulajdonságainkon, de távol álljon tőlünk a perfekcionizmus. Mind gyarló emberek vagyunk, tele hibákkal, ennek felvállalása pedig szimpatikus emberi hozzáállás.

jan. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

2:27-től jön az a rész, melyről a részletezésben írtam - mármint azokról a vágyott jó tulajdonságokról amelyeket előnyben részesítenek az emberek. Mégha mi tudjuk is jól, hogy (a kitalált filmben) ő ezeket csupán megjátsza. Nem ez a lényeg, hanem, hogy: "mind a gondolatai, mind az előadásmódja szimpatikus/vonzó a társasága számára."


[link]

jan. 14. 21:52
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm hármas!
jan. 14. 21:53
 6/18 A kérdező kommentje:

Ugyanakkor (ezzel az egyetlen eggyel) nem értek egyet:


"...ennek felvállalása pedig szimpatikus emberi hozzáállás."


Itt csupán az a hiba, hogy nem ismersz engem. Nem ismered mitől vagyok - szerintem - eléggé romlott.


És azt/azokat nem lehet szebbé (vagy legalábbis azzá, ahogy elvárnák) tenni/átformálni.


Ha ezeket megtudnák minden lennék számukra, csak az idézetben olvasható szimpatikus nem.

jan. 14. 21:58
 7/18 anonim ***** válasza:

Valóban, nem ismerlek téged. Még azokat sem ismerjük igazán, akikkel nap mint nap találkozunk.

Miből gondolod, hogy te olyan romlott vagy, hogy azt feltétlenül takargatni kell?

Ártasz másoknak? Vagy törvénybe ütközőt teszel?

jan. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Azt nem, csak a gondolataim olykor nem tiszták. Sokkal inkább úgy fogalmaznék, hogy: nem szabadna emberekről így gondolkodni, ahogy én teszem.


Részben erre - rettentő finoman fogalmazva - megkérdőjelezhető viselkedésük és faragatlan durva stílusok okot ad.


Részben viszont néha úgy vannak erőteljes ellenérzéseim másokkal szemben, amire szegény szerencsétlenek nem adtak az égvilágon semmilyen - negatív - okot.


Ez utóbbi inkább engem zavar, hogy hogyan tudnak _ilyenek_ lenni, amilyen (hozzászólásaimból kihámozhatóan) én nem vagyok. Sajnos.

jan. 15. 18:30
 9/18 A kérdező kommentje:

Nyilvánvalóan lehetne azzal jönni hogy én tettem magam olyanná amilyen most vagyok, és ugye látom, hogy mások ezzel szemben milyenek (vagyis nagyon nem ilyenek - jó értelemben), illetőleg ezt, hogy ők olyanok (továbbra is jó értelemben), azt is ők maguknak intézték/érték el.


Lehetne ezzel a kettősséggel jönni, de ettől még - sajnálatosan - elég cifrákat gondolok.


És ahogy előbb fogalmaztam, szegény szerencsétlenek nem is érdemlik meg.

jan. 15. 18:35
 10/18 A kérdező kommentje:

Némileg eltérve az előzőektől erre ki mit mond, illetve mit tanácsol, hogy: hogyan lehetne ilyen emberré válni? Akár ténylegesen, akár csupán imitálva? Azaz egy adott társaságban szimpatikus, megnyerő, magvas gondolatokban bővelkedő, úgymond figyelemfelkeltő férfiúvá?


2:27-től jön az a rész, melyről a részletezésben írtam - mármint azokról a vágyott jó tulajdonságokról amelyeket előnyben részesítenek az emberek. Mégha mi tudjuk is jól, hogy (a kitalált filmben) ő ezeket csupán megjátsza. Nem ez a lényeg, hanem, hogy: "mind a gondolatai, mind az előadásmódja szimpatikus/vonzó a társasága számára."


[link]


Gyorsan tegyük hozzá, hogy (ebben az éttermi beszélgetésben) nem az eredeti színész hangjával, hanem László Zsolt fantasztikus szinkronhangjával válik e (kitalált, de ettől még vannak ilyen megnyerő, rokonszenves férfiak a valóságban is tonna szám) férfi, illetve annak fellépése olyan vonzóvá, jó értelemben figyelemfelkeltővé. Vágyottá.

jan. 15. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!