Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Eljátszani az elégedettséget,...

Eljátszani az elégedettséget, belső békét és úgyszint megjátszani a jófej (netán vidám?), azaz a rettentően szimpatikus/megnyerő férfit hogyan lehetséges? Miközben érzed, hogy a legbelül (velejéig?) romlott vagy.

Figyelt kérdés

Hasonlóan, mint Patrick Bateman az Amerikai psycho című filmben. Nyilván a gyilkosságok, kínzás nélkül. (Ezért fent szándékosan a kérdőjel.)


Intelligenciát, rendkívüli tájékozottságot, harmóniát és szimpatikus rokonszenvet sugárzott magából, mikor a helyzet ezt kívánta. Ha kellett, pl. a magánnyomozós jeleneteknél még előzékenységet is mutatott, vagyis inkább imitált. Végig(!) kontrollálta a dühét (hidegvér), sosem mutatta ki a foga fehérjét, csak akkor "mart", mikor már tudta, hogy senki nem figyeli. (Ugye ahogy a forgatókönyv elvárta Christian Bale-től).


El lehet ezt érni?


Nyilván a tájékozottsághoz olvasottság és naprakészség elengedhetetlen. De ennél az esetnél is a világ minden idejével nem rendelkezik az egyén, hogy minden újságot, minden magazint végiglapozzon, még a neten is a - megfelelő - sajtóorgánumokat olvassa, illetve könyvtárakat megtöltő mennyiségű regényt sem olvashat el életében. Mégis vannak emberek, akik intelligenciát és rendkívüli tájékozottságot sugároznak magukból.


Ebben az egy esetben nem a megjátszásra törekednék, hanem ezt (legalább ezt az egyet azért) jó lenne elérni - ténylegesen! Kérdés hogyan.


De emellett ("hogyan lehet erre szert tenni?" mellett) ott van az is, ami a kiírasban szerepel. Azt/azokat hogyan lehet elsajátítani, hogy úgymond: felfigyeljenek az egyénre? Vagyis mind a gondolatai, mind az előadásmódja szimpatikus/vonzó legyen a társasága számára.



jan. 14. 21:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ez a gyarlóság=rósz szemlélet honnan jön, ha szabad kérdeznem?
jan. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Szabad. De egzakt, pontos, minden részletre kiterjedő választ még önmagamnak sem tudok adni, nemhogy másoknak. Kialakult az utóbbi időben (néhány év).


Mikor - ahogy azt elsőként említettem - úgymond adnak rá kamatostul okot az aljas, vagy "csak" rossz viselkedésükkel, akkor talán érthető, hogy miért vagyok iszonyúan mérges ezen nőkre és férfiakra...


...de a másodikként említett jelenség mögött - legalábbis a rajtam kívüli embereket tekintve - ott már nincs semmilyen negatívum,bmely indokolná ellenszenvemet irányukba. Mégis mérhetetlenül zavar, már-már taszít néha, hogy olyanok (jó értelemben), amilyenek - nyilván hozzám képest.


Hiába, hogy tudom jól, ők tették magukat olyanná amilyenné, és én is magamat juttattam ide, ezen gondolatok közé, ahol jelenleg vagyok; de ettől még a probléma ott van a készülékben. Olykor nem is csekély mértékben.

jan. 17. 21:51
 13/18 A kérdező kommentje:

Vagyis a problémát az okozza, hogy látom mások (ha nem is mindenki, de elég sokan) milyenek, és tudom jól, hogy ezen emberek közé én nem tudok felemelkedni.


És rájuk a létező legszebb értelemben használom az emelkedett jelzőt!

jan. 17. 21:54
 14/18 A kérdező kommentje:

Ha esetleg az érdekelne valakit, hogy mik ezek a pozitív tulajdonságok melyek úgy érzem bennük rendkívüli mértékben megvannak (és ha mindez eddig nem lett volna szinte magától értetődően világos), az elolvashatja - többször is, több bejegyzésemben - ezeket a pozitív tulajdonságokat, melyek igencsak rokonszenvessé, szimpatikussá, figyelemfelkeltővé, egy szóval: szerethetővé teszik ezen nőket (illetve férfiakat).

Nyilván azért kezelem külön a férfiakat, mert - nyomokban - férfit tartalmazok, de ezen megnyerő a vonások ennek ellenére rengeteg hölgyben is megtalálhatóak.

jan. 17. 21:59
 15/18 A kérdező kommentje:
Ha pedig megfeszülve sem tudom elérni ezen csodálatos magasságokat a vágyott belső tulajdonságok tekintetében, akkor szeretném megpróbálni legalább imitálni, hogy ilyennek lássanak engem is, és ne lássák a - talán - romlott belsőmet.
jan. 17. 22:02
 16/18 anonim ***** válasza:

Jó, de lássunk már árnyalatokban, és próbáljunk már mögé is látni egy-egy felszíni jelenségnek! Csomóan mezei kicsinyességből, gyerekkorban ragadt viselkedésmintákkal, tudattalanul "gonoszak", igazi, szándékos gonosztevő meglepően kevés van. A legtöbb inkább ez a "nekem jár" típus, és az is egy ötéves kölyök örök vérig sértettsége személyiséggé, és ezáltal sorssá dermedve. Amiből egyébként tényleg csak egy-két felismerés a kiút, csak kérdés, hogy kinek hogy tudnak ezek betalálni. Van, akinek csak a nehéz úton.

Érdemes utánamenni belül, hogy ezek a sötétnek tűnő dolgok voltaképpen mik is. Nagyon sokszor félelemalapú a végső motiváció, és egészen elképesztő irracionalitások is előkerülhetnek a mozgatórugók közt, amiket egyedül nem a legegyszerűbb móka kiszúrni. Érdemes elszórakozgatni valami ingyenes lélekbúvárral hosszasabban, talán még online is el-el tud csípni egyet-egyet az ember. Vagy ha angollal beljebb vagy, akkor a yt rengeteg sarlatán közt fel-feldob olyanokat is, akik végigülték a sulit és rádobtak pár évtized szakmai tapasztalatot is. Még egy-egy szűk problémára is egészen bőséges csatornakínálatot lehet találni, igazából így a legkönnyebb belebotlani a jobbakba.

jan. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Na, a gyarlóságot meg el is felejtettem, és pont ennyi az is: hibázol néha. Ennyi, ez maga az emberi gyarlóság. Van, hogy egész nagy kanyarokat is teszel, tényleg nem nehéz elveszni a sűrűben. A kiút mindig ott van. Ahogy a költő mondja: a méter csak mennyiség, a minőség az irány. Tökmindegy, hol tartasz, ha jó az irány. Meg ha rossz is, mindkét esetben csak az elkerülhetetlen közeleg, ami persze eléggé eltérő a két szélsőséges esetben. A tőled telhetőnél többet nem érdemes várni tőled, te se tedd! Ez csak egy haladási sebesség, ráadásul csak annyi biztos, hogy mostanában ez van. A kiút nem tűnik el sehova.
jan. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Engem érdekelne, ha egyszerűen írnál konkrétumokat pontosan:

Milyen tulajdonságokra vágysz?

Milyen tulajdonságokat takargatsz?

Úgysem tudjuk, ki vagy, nekünk nyugodtan megírhatod, hogy jobban megértsünk és tudjunk segíteni.

jan. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!