Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a különbség a produktivitás...

Mi a különbség a produktivitás és a kreativitás között?

Figyelt kérdés

jan. 17. 01:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Produktivitás az, ha valami hasznosat végzel. Pl edzel, tanulsz, dolgozol, kitakarítasz, elintézed az ügyeidet stb. Ekkor produktív vagy.


Kreativitás az teljesen más, olyankor valami különlegeset találsz ki. Pl díszítesz valamit, rajzolsz, kötsz, zenélsz. Érzéseket, gondolatokat fejezel ki.

jan. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De ha rajzolsz, kötsz, zenélsz akkor is produktív vagy mert alkotsz.

Nem lehet, hogy a produktivitásnál eggyel magasabbszintű kreativitás?

Mondok egy példát.

Megtanulom könyvből a másodfokú egyenlet megoldóképletét és rengeteg gyakorlás után fejből tudom a képletet.

A kreatív ember meg olyan, hogy magától jön rá a megoldóképletre.

Jó ez nem egy tökéletes példa de érted mire gondolok.

jan. 17. 02:01
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pl horgolok, ez a munkám is. Produktív akkor vagyok, ha haladok, látványos ütemben készülnek a dolgok. Kreatív akkor, ha nem más mintáját vagy egy jól bevált dolgot készítek, hanem saját mintát tervezek.
jan. 17. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A kreativitás valójában szellemi képesség, a szellemi képességből fogan meg, ez ölt testet az anyagban (formában) cselekedet által, de maga a produktív cselekvés egy sokkal sablonosabb, robotizáltabb valami, amit módszeresen viszel véghez, a kreativitás meg egyedi, semmivel sem összehasonlítható, egyéniséget kifejező impulzus, inspiráció.
jan. 17. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A kreativitás alapvetően szellemi képesség, míg a produktivitás gyakorlati, illetve az előbbi valamennyivel specifikusabb dolog, utóbbi jóval általánosabb.

Idén fogják kiadni az első könyvemet, aminek a megírása rengeteg kreativitást és produktivitást igényelt a részemről. A kettő nem ugyanaz, amikor csak a fejemben gondolkoztam arról, hogy hogyan alakuljon a történet kreatív voltam, produktív nem igazán. Azzá akkor váltam, amikor már ténylegesen írni kezdtem.

Ezzel szemben, amikor például takarítok, nem vagyok különösebben kreatív, elvégre minden feladat egy sablont követ, nincs mit rajta egyedivé tenni, viszont produktív vagyok, elvégre valami hasznosat végzek.

A tanulás pedig például úgyszintén vegyíti a kettőt: ha jól tanulsz, produktív vagy és ezt is lehet egy változatosabb, kreatív formában tenni, de nem feltétlenül, elvégre aki egy hagyományosabb módszert követ nem kreatív, de produktív (aztán ennek a fordítottja is létezik).

22/N

jan. 17. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A produktivításra egy élda, hogy kapod tőlünk a válaszokat.

A kreativításra egy példa, hogy ide írod a kérdést arról, mi a 2 szó között a különbség, ahelyett, hogy szótárban megkeresed.

jan. 17. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valaki kreatív, de lusta. Pl. ha megkérdezi valaki, tök jó ötletei vannak, de magától nemigen csinál semmit, akkor ô nem lesz produktív.
jan. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet valaki úgy is produktív, hogy lusta gondolkodni. Így aztán sajnos produkál egy csomó elrontott dolgot, amivel később csak a baj van, mert újra kell csinálni ésszel, kreatívan.
jan. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Kreatív az fest 1 szép képet naponta. A produktív fest 10 szép képet naponta.
jan. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Az már a produktív plusz kreatív two in one. De a csak produktív az csinál 10 borzalmat amit ki lehet dobni vagy marketinggel ideiglenesen bearanyporozza a szrt és eladja hülyéknek. A csak kreatív meg csinál egy jó képet, de többet nem tud mert éhenhal. Ezért a kettő együtt jó. De a hülyén produktív károsabb, mert szétcseszi a világot.
jan. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!