Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nagyon nehezen tudok produktív...

Nagyon nehezen tudok produktív maradni egy hosszabb nap után, sokszor a hobbijaimhoz sincs kedvem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, egészen sok órával és azt veszem észre, hogy suliból hazaérve nagyon sok mindenre nincs energiám/motivációm. Általában csak bevágom magam az ágyba és szundizok/telefonzok/nézek valamit, emellett mindig csinálok magamnak kaját (igyekszem változatos lenni). Ezen kívül viszont tiszta kupi és por a szobám hétközben, és max 30 perc lenne rendbe szedni, de sokszor egyszerűen nem megy. Nagyon szégyellem hogy rengeteg ismerősöm elég sok mindent vállal, viszont én csak aludni akarok délutánonként. Néha szoktam a hobbijaimmal foglalkozni, és azok szoktak segíteni, viszont sokszor ezekhez sincs motivációm.

2023. márc. 1. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Kicsit hasonló cipőben járok 🙄😪


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2023. márc. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Átérzem a helyzetedet, és a válaszok amiket kaptál egész jók, viszont engem pluszban picit még az is lehúz hogy relatíve nem rég kerültem ki gimiből és az alatt nagyon depis voltam. Nem igazán volt sok barátom,(a COVID sem segített) és nagyon nem vagyok hozzászokva hogy "élek" ezért a kimozdulástól/szociális szituktól is ki szoktam merülni (Ezért is vagyok sokszor úgy a házimunkákkal hogy "mi értelme az egésznek, ha holnap úgy is csak aludni/lustulni fogok megint itthon) Igyekszem viszont hozzájuk szokni amiben a párom is segít
2023. márc. 1. 23:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Hat ez ilyen idoszak, most a sulit kell nyomnod. Nyilvan kevesebb ido jut masra. De ezen mulhat az, h a jovoben mennyi idod lesz a hobbijaidra vagy akar h abbol elj
2023. márc. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem elsőkörben ne légy túl kemény, szigorú magaddal, és próbáld magad kevesebbet hasonlítgatni másokhoz. Írtad is, hogy nemrég lettél egyetemista, ami nagy lépés a gimi után, egyszerűen két külön világ a kettő, idő is kell, míg átállsz az új "életre". (nem rosszból írtam)


Viszont én is átérzem a helyzeted :c Van egy-két dolog, ami nekem eddig segített, hátha neked is fog, legalább egy kicsit:

-csinálj napitervet: oszt be az időd, órákra lebontva és próbáld magad ahhoz tartani

-figyelj a kávé- és koffeinbevitelre

-aludj eleget és próbálj meg nagyjából mindennap ugyanakkor kelni, feküdni. Ha ez nem annyira kivitelezhető, akkor figyelj arra, hogy ne legyenek drasztikus különbségek.

-próbálj meg mindennap mozogni kicsit.

-szedj vitaminokat.


Kis, pici dolgoknak tűnhetnek, pedig tényleg tudnak segíteni. Nem azt mondom, hogy egyik pillanatról a másikra rendbe rázódott nálam minden, de egész hamar érezhető volt a változás, jó irányba.

2023. márc. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!