Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gyakori, hogy valaki...

Mennyire gyakori, hogy valaki így viselkedjen harmincas évei közepén?

Figyelt kérdés

Adott egy bőven 30 fölötti nő. Szétégetett, szoláriumos bőr(szerinte ettől lesz szép, de ez már abszolút a túlzás kategória), cicoma ruhák, minden nap legalább egy Insta-szelfi(élőben nem ismered fel, annyi filter van a képein, és az Insta-cicababa valójában egy jóindulattal is csak átlagosnak mondható nő), mindent is megoszt(mit eszik épp, vagy épp kivel van).

Folyamatosan a család fontosságáról, a szülei szeretetéről(már-már rajongásként feltüntetve) posztol, nekem ez eleve gyanús(a "nagybeteg" anyuka időnként apuka mellett más férfiak társaságát sem veti meg).

Nos, erről a nőről, aki lassan közelebb van a 40-hez, mint a 30-hoz, a fent említett dolgain kívül az alábbiakat érdemes tudni:

Pesten élt sok évet, de elmondása szerint besokallt, elege lett, és hazaköltözött vidékre, jó neki itt. Két nap elteltével már utál itt lenni, kevés a vidéki fizetés, Pest jelent számára mindent.

Újabb néhány nap elteltével már rendben van lelkileg, nagyon is szeret itt lenni, jófej mindenki, ad magának pár évet, hogy újra megszokja a vidéki létet.

Az azt követő álláspontja pedig az: "nem érzem jól magam itthon(vidéken), utálom a munkahelyet is, nincs itt semmi, visszamegyek Pestre", majd nem sokkal később: "tök jó itt, imádom a munkahelyet is, meg minden b+, de kevés a pénz. Ha többet keresnék, tök jó lenne minden". A "b+" az egyik kedvenc kifejezése, előszeretettel használja minden harmadik mondatában.

Emellett az bántja nagyon, hogy vidéken nem lehet beülni sehová, mert nincsenek szórakozó helyek.

Úgy gondolom, pár itthon töltött hét után egyértelművé tenni, hogy neki itt nem lesz jó, merész állítás volt, főleg úgy, hogy előtte ő maga mondta, hogy 35 évesen kinőtt már abból, hogy ide-oda ugráljon, ráadásul egyke gyerekként idősödő szülei iránt is felelősséggel tartozik. Magánélete kuka, állítása szerint azért, mert nincs egy normális pasi sem(nekem az ilyen állítások is gyanút keltőek).

A munkakeresése pedig jórészt abból állt, hogy ráírt emberekre azzal a szándékkal, hogy ő munkát keres, semmi személyes megjelenés, érdeklődés a munka érdekében.

A szülőkhöz fűződő, közösségi oldalas megnyilatkozásaihoz meg annyit, hogy ünnepeken, illetve azokon túl, nagy ritkán 1-1 napra jár haza, a pesti nagyvilági életében elfelejti, honnan jött, tehát ez a fajta rajongás inkább a külvilág felé szól, semmint a szülők felé.

Kérdésem nem azért született, mert le szeretném írni az említett személyt, hanem azért, mert én még nem láttam olyan, 40-hez közeledő nőt, aki ennyire ne tudja, hogy mit akar az élettől, folyamatosan a szétretusált képeivel van tele az Instagram. Emellett hisztizik a kukába dobott magánélete miatt és amiatt, mert nincs gyereke.

Végül pedig, bár fontos a szórakozás, és a kikapcsolódás, de nem fér a fejembe, hogy tényleg költözési indok lehet egy elvileg érett, lassan középkorú nő számára az, hogy ő nem tud hová beülni inni. Azt gondolnám, hogy ez a fajta csapongás, "nem tudom, hogy mit akarok", meg "jaj, csak legyen hová menni bulikázni", saját állításainak szinte azonnali megcáfolása, illetve ez a közösségi médiás képmutatás tizenéves korban is gáz, de akkor még belefér, mert a tinik még keresik önmagukat, gyerek-és felnőttkor között járva félúton, de akkor sem 35 évesen.

Még egyszer mondom, nem bántó jelleggel tettem fel a kérdést, amiket leírtam, azok tények,ráadásul nekem is van Instám, szeretem jól érezni magam, de tisztában vagyok önmagammal és azzal, hogy mit szeretnék, csak tíz évvel fiatalabbként, mint ő. Eddig sem tűnt fel, hogy nem él vidéken, megvagyok nélküle, csak nekem fura, hogy a kamaszkorban rekedt immáron közel 20 éve.

Kíváncsi vagyok, mások mennyire látják gyakorinak ezt. Lehet én vagyok túl sarkos, de szerintem ez a kor már nem arról kéne szóljon, amit ő csinál.



jan. 18. 18:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
10%
Se pasija se munkája valodi otthona sincs, ilyen zilált háttérrel csoda hogy bírja egyáltalán.
jan. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%

Röviden összefoglalval:

A kérdezöt zavarja, hogy akiröl szó van, nem úgy él, ahogy a kérdezö szerint egy ilyen idös nönek kellene. Emellett nincs semmi más dolga, mint mások életét figyelgetni és kritizálni

jan. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az említett nőnek pontosan megvan a fejében milyen életet akar élni de ahhoz se vidék se Pest nem jó neki. Csak átmeneti állapot mind a kettő amíg megtalálja amit akar. De ehhez egyiket se igazán tudja elviselni se Pestet se vidéket.
jan. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
65%
Ahol viccesnek találják a kérdezőt, érdekes módon megjelenik a piros 62%. :)
jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
86%

"tisztában vagyok önmagammal és azzal, hogy mit szeretnék, csak tíz évvel fiatalabbként, mint ő"


Ha ez így lenne akkor valószínűleg a saját életeddel foglalkoznál, nem vadidegen emberekével... :D

jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy a Pest vs. vidékhez:


Saját magam is sokszor a kettő között "szenvedek". Pesten nincsen ott a családom, gyerekkori ismerőseim, ráadásul 30-as éveim közepén már mindenkinek családja van így nem én vagyok a prioritás, így időnként magányos vagyok.


Ha vidékre hazamegyek ott a család, szülők. Viszont mocskosul halálra unom magam. Egyszerűen nincs mit csinálni annak aki nem szeret otthon ülni. És hát ja, a pénz is kevés. Nekem kevés az, hogy éhbérért dolgozom két munka között meg ülök otthon.

jan. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
52%

Vagy a szülői rajongás: Attól, hogy szereti valaki a szüleit, még nem biztos, hogy rendszeresen tud hazajárni, főleg ha távol él.


Már csak azért is mert az élet rendje, hogy felnőttként a magunk életét éljük. És akármennyire szeretem a szüleim, már nem az a fő programom, hogy minden hétvégére hazamegyek, mert van nekem is életem.

jan. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
51%

A beülni inni/enni egyet is olyan dolog, hogy nem fogja megérteni az, akinek ez nem fontos. Van akinek ez az élet része.


Nekem is fontos program a barátokkal, ismerősökkel együtt ebédelni, elmenni valahova. Vagy akár egyedül is kimozdulni, jönni-menni. És egy vidéki városban ez nem feltétlenül van meg.


Korábban volt egy kérdés, hogy melyik itthoni városban töltenénk el 2 hét szabadságot és felsorolt a kérdező párat. Majdnem minden válasz arról szólt, hogy a felsorolt városokban maximum egy hosszú hétvégére van program, vagy egy hosszabb délutánra. Nem 2 hétre, főleg nem egy életre.

jan. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
89%

De összességében mi a szart lehet erre írni? Ő élete, sokan vannak így, hogy nem találják a céljukat és/vagy nem úgy alakul az életük ahogy szerették volna.


Hiszen eleve felnőtt ember nagyjából 3 irányba haladhat, valami hobbi, család vagy karrier ami leköti és ki tud teljesedni. Ha egyik irányba sem sikerül elindulni, vagy a vágyott irányban nem sikerül sikereket elérni akkor nem lesz boldog az illető és legalább egy ideig nem fogja találni az illető a helyét a világban.

jan. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!