Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért a 20-as éveikben,...

Sokan miért a 20-as éveikben, illetve a harmincas éveik elején akarják kiélni magukat? Miért nem késöbb?

Figyelt kérdés

Ez az a korszak, mikor a legkevesebb pénze van az embernek, a leginkább meg kell fontolni, mire tegyen félre, mire fektessen be. Én pl azt sem értem, aki feladja a munkáját, hogy a megtakarított pár millióból Ázsiában elefántokat fürdessen, vagy Afrikában szegény gyerekekkel játsszon. Van ilyen ismerősöm, neki ez élmény.


Valahogy én tök máshogy gondolkodom. Szerintem ilyenkor kell a legtöbbet tanulni, dolgozni, hogy mondjuk 40 éves korodra legyen annyi pénzed, hogy ne okozzon gondot, ha egy-két hónapra szabbatikálon vagy, és utazol. Persze megértem, aki gyereket tervez, sajnos annak nincs akkora szerencséje. Én mondjuk hál Isten nem tervezek gyereket, max egy párt szeretnék, aki hasonlóan gondolkodik.



jan. 22. 11:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Sokan vannak úgy vele, hogy ami most van az a biztos. 40 éves korodig rengeteg dolog történhet, ami meghiúsítja a terveidet: mégse lesz annyi pénzed, esetleg komolyan egészségi problémád lesz, vagy világpolitikai szinten lesz valami.
jan. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Ilyenkor vagy fiatal. Ha végig gürcölöd a fiatalságodat és nincs életed, 40-es éveidre egy tönkrement kiégett vénember leszel belül
jan. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%
40 éves koromra már gyereket szeretnék szülni. Ha már van egy családod már nem úgy fogsz költekezni utazásra, mintha csak ketten vagytok a párotokkal és semmi gondotok sincs.
jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%

Mert már reggel kiszállni az ágyból is fáj 40 felett, nem hogy Ibizán partizni, meg két napos túrát lenyomni egy elefánt fürdetés után.

"megértem, aki gyereket tervez, sajnos annak nincs akkora szerencséje"

Ez nem volt szép. Van aki attól érzi magát szerencsésnek, mert egészséges gyereke születik.

jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
43%

ui.:

" ha egy-két hónapra szabbatikálon vagy, és utazol."


Melyik munkáltató ad ennyi szabadságot?

jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Mert úgy tartják, ha jön a családosodás, addigra "élvezzék ki az életet". Mármint hogy szerintük ami ezt jelenti.
jan. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

40 felett kétlem, hogy olyan frissen és gondtalanul fogod élvezni a szórakozást mint egy fiatal akinek bőven van szabadideje.

Mellesleg nem hinném, hogy az asszonyodnak nagy örömet okozna, hogy gyerek és mellette akarsz kefélni mással és bulizni menni gyakran.

Szerintem fordítva vagy bekötve.

jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Láttuk az elmúlt pár évben, hogy pillanatok alatt mekkora (sorsfordító), előre nem látott változások/krízisek történhetnek és történtek meg ténylegesen, amik az egész világra hatással lettek. Így meg nem is szeretnék elodázni az emberek a dolgokat, amiket itt és most meg tudnak tenni. Elvégre, sosem tudjuk, mi fog történni, lesz-e még rá alkalmunk, lehetőségünk, bármi.
jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészt: fiatalon még van energiád és lelkesedésed arra, hogy utazgass, minden nap más helyen aludj, elefántokat fürdess stb. Idősebb korban azért a legtöbb ember, még ha csoda folytán nem jönnek elő nála egészségügyi gondok, akkor is jóval fáradtabb lesz.

Másrészt: aki családot tervez (ami a legtöbb ember), az nyilván előtte akarja beteljesíteni ezeket a kalandokat, hiszen nem fogsz hónapokig szegény gyerekekkel játszani Afrikában, ha a saját gyerekeiddel akarod tölteni az időt, és rájuk költeni a pénzed.

Harmadrészt: az ilyen kalandok rengeteg tapasztalatot adnak, amit később kamatoztathat az ember, szóval jó alapozás a későbbi életre, munkára. Főleg, ha emberekkel akar valaki foglalkozni munkája során is, de akár cégek működésébe is beleláthat, ami tanulságot, mielőtt saját maga indít egyet/kezd dolgozni egy cégnél stb.


Röviden igazából az a lényeg, hogy az ember fiatalon energikus, kalandvágyó, nyitott az új dolgokra, stb. A következő ilyen időszak a nyugdíjas kor, de addigra kevesen maradnak életben/egészségesen ahhoz, hogy utazgassanak, és az pláne nem garantált, hogy lesz is elég pénzük az utazgatásra. Azért az a ritkábbik, amikor gazdag fiatalos nyugdíjasok utazgatnak, ez csak egy vékonyabb réteg, akinek bejött az élet. Fiatalon viszont rengeteg önkéntes lehetőség van, amivel ingyen is ki lehet utazni ide-oda.

jan. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"aki családot tervez (ami a legtöbb ember)"


Szerintem egyre kevesebben.

jan. 22. 12:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!