Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit teszel egészséged megőrzés...

Mit teszel egészséged megőrzése érdekében?

Figyelt kérdés
jan. 23. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egészségesen táplálkozok, este hat után nem eszek, és napi rendszerességgel edzek.

L

jan. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Furcsa, hogy az egyes csak a külső egészséget írja.

Nekem a legfontosabb a mentális egészségem, csak utána a testi.

jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Mit tehetnèk?

A boltokban kapható ételek többsége nem egészséges, de olcsò.

A jobb minőségű ételek drágák, az meg a jó magyar fizetésből nem vásárolható meg.

Edzőterem bérlet szintén drága, mert azt sem lehet a magyar fizetésből kitermelni.

Marad a futás, ami ingyen van.


De ha már egészség.

Megszólják azt, aki túlsúlyos,mondván szarik az egèszsègère.

Láttam Edzőterem, kigyùrt tulajdonosát cigizni, szivarozni.

Láttam személyi edzőt cigizni.

Làttam orvosokat cigizni.

Na pont a fentiekben említett emberek nem hitelesek számomra.

Egy cigiző sportolò és egy cigiző orvos.

És ezek az emberek papolnak arról, hogy éljek egészségesen?

jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

"Nekem a legfontosabb a mentális egészségem, csak utána a testi."


Szerintem a kettő valahol együtt jár és kihatással vannak egymásra.

jan. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Együtt kellene, hogy járjon, valóban. De ki jár pszichológushoz, kineziológushoz, meditálni? Ki dolgozza fel a traumáit igazán? Nem sokan. 😕
jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mentális egészséges megőrzése érdekében el fogok menni egy pszichológushoz, mert érzem azt, hogy romlik az állapotom.


Fizikailag pedig jól vagyok, mert nagyon egészségesen étkezem és rendszeresen olyan dolgokat eszek csak amikkel kalóriadeficitben tudok lenni és be tudok vinni megfelelő mennyiségű fehérjét. Az edzést mostanában nem viszem túlzásba, de jelenleg nem is érzem szükségességét.

jan. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én magam nagyjából semmit.


Igyekszem nem telezabálni magam mindenfélével. Próbálom minimalizálni a cukros üdítőket, édességeket, csokikat. Szedek vitaminokat, minden nap fogyasztok gyümölcsöt, zöldséget, tojást.


Hétvégente kimozdulok, sokat utazom, túrázom, természetben vagyok. Ez úgy nagyjából kompenzálja az egész heti ülőmunkát. Ha jobb az idő akkor minden nap kimegyek mozogni, biciklizni valamennyit.


Van némi túlsúlyom, pár kiló. Se nem fogyok, se nem hízok, nem vagyok fitt, edzett, de igazából tunya sem, van egy alap állóképességem.


Mentális egészségem érdekében pedig igyekszem tudatosan gondolkodni, cselekedni. Kerülöm azokat akik lehúznak, igyekszem megtartani és építeni a kapcsolatokat azokkal akikkel jól érzem magam. És úgy nagyjából ennyi.


Meg olyan a munkahelyem ahol relatív jól keresek, kényelmesen megélek, nem napról napra, de bele sem pusztulok a hajtásba és stresszbe. Az azért sokat számít, ha tudod, hogy kényelmesen éltél a hónapban de marad 2-300 ezer Forintod amit félre tudsz tenni.

jan. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

1-es vagyok

2# Ha a testi egészségem nincs rendben, akkor a lelki sincsen, mert az alakom miatt sokat gúnyoltak.

3# Otthon is tudsz edzeni ingyen. YT-on van egy csomó videó gyakorlatokról, mellé akár zenét is kapcsolhatsz spotifyon, és meg is van. Meg lehet oldani.

Plusz gyümölcsöket, zöldségeket a kertben is lehet termelni. Ha panelben laksz, vagy társasházban, akkor meg vagy megveszed (ezek nem nagyon drágák), vagy esetleg egy baráttól/rokontól kérsz, akiről tudod hogy sok van neki és szívesen ad. Ki lehet játszani az esélyeket.

jan. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Glutén- és tejmentesen étkezem (nem divatból, hanem kellemetlen testi és mentális tünetek miatt), szójamentesen is, cukrot is igyekszem hanyagolni. Szedek egy rakat vitamint és egyebet. Évek óta edzek (kettlebell és saját testsúlyos gyakorlatok). Mostanában végre aludni is sikerül eleget. Mentálisan már régóta rendben vagyok. Korábban jártam pszichoterápiára pár évet, jó kis meló volt, a pszichológusnak is sikerélmény voltam. :D
jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szolovjov ***** válasza:
100%
Sokat mozgok a szabadban, nem dohányzom, sok gyümölcsöt eszek és igyekszem kevesebbet piálni. Mostanában 3-5 napos szüneteket tartok.
jan. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!