Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék az agyam egészség...

Mit tehetnék az agyam egészségének megőrzésének érdekében?

Figyelt kérdés
A jó állapotának érdekében? Hogy karbantartsam? Hogy ne butuljak el?

2023. jún. 17. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
képezd magad számodra új területeken
2023. jún. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hosszúhajú ***** válasza:
100%
ugyanazt amit a testeddel. tornáztasd. amit használunk az edzésben van, akár test akár agy. szüleim pl memorizálnak, vagy napi új szavakat tanulnak, vannak agytornásztó könyvek, csinálj iq teszteket, tanulj nyelvet, sudoku, keresztrejtvény... tulajdonképpen nem az a lényeg hogy pontosan mit csinálsz, hanem hogy akkor épül lefele az agy, ha nem használod. mint az izom. vegyél tankönyvet ami érdekel, tanulj, kezdj el nyelvet magadtól, tanulj új dolgokat, és ezt rendszeresen. kezdetnek tanuld meg taj számod igazolvány számod, bankkártya számod, számlaszámod, adószámod - ezek amúgy is mindig kellenek. de bármit, menj egy könyvesboltba inspirálódni, hogy mi érdekel. én a gimis matekot tervezem újratanulni ( 47 vagyok ) ezek mellett szedj pl bilobil, meg van az a reklám amibe a nagypapával vásárolni indult az unoka és fejből felmondta a vásárló listát a nagypapa( nem tudom melyik gyógyszer ) vagy gyógyszertárban érdeklődd meg milyen agyvitamin, sőt te magad olvass utána, kutass. mindig aludj eleget, hogy az agyad kipihent legyen. gyógynövényboltban is érdeklődhetsz, támogasd komplexen, kívűről belülről.
2023. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A #2 által írtakkal egyetértve a következőkkel egészítem ki:

A szellemi hanyatlás és a vaszkuláris demencia megelőzése érdekében próbáld elkerülni a magas vérnyomást és kettes típusú cukorbetegséget, mert ezek hosszabb távon nem tesznek jót az agyi hajszálerek állapotának és az agy vérellátásának. A test tornáztatása segít a nyaki meszesedés megelőzésében. (Úszás, futás, labdajátékok stb.) A sporton kívül az ügyességet és a finom mozgáskoordinációt igénylő tevékenységek (zongorázás, varrás, barkácsolás) is hasznosak az agy frissességének fenntartásához. A magány, a pozitív érzelmek hiánya, az ingerszegény környezet a gondolkodás beszűküléséhez, letargiához vezethet, ezért fontos a családi, baráti stb. emberi kapcsolatok ápolása.

2023. jún. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyelvtanulás, rejtvényfejtés, fejszámolás, hangszeren tanulás.
2023. jún. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%
Spirituszba mártod.
2023. aug. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!