Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titkolnátok a helyemben ha...

Titkolnátok a helyemben ha sokat utaztok és drága hobbitok van? Dicsekvésnek számít beszélni róla?

Figyelt kérdés
Azoknak akik hasonló anyagi helyzetben vannak, szívesen beszélek erről. De az ismerőseim nagy része nem engedheti meg magának. Nekik sokszor nem merem megmondani. Félek, hogy irigyek lesznek és emiatt nem kedvelnek. Vagy dicsekvésnek tűnik.
jan. 26. 13:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Kb olyan mintha a szingliknek tolná egy boldog párkapcsolatban élő, hogy ooooh de nagy a szerelem, oooh de nagy a boldogság.

Nem csak hogy parasztság, hanem kifejezetten sz.r beszédtéma is, hiszen a másik nem tud vele azonosulni, nem tud hozzászólni. Erre max annyit lehet mondani hogy oké, hát tényleg nagyon fsza az életed, de ennyi... Még akkor is, ha a másik nem irigy, és nem utál.

jan. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Valóban rossz érzést válthat ki azokban, akik nem engedhetik meg maguknak. Nem kell titkolni, ha szóba kerül, netán rákérdeznek, el lehet mondani, de te ne hozd szóba!
jan. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Kitana. ***** válasza:
32%
Nem titkolnám, ha valaki direkt rákérdez, mert olyan a téma, ő kérdezte, tanulja meg feldolgozni, hogy vannak jobb helyzetben levő emberek. (Én sem vagyok milliárdos, de cseppet sem zavar, hogy valakik a fél életüket egzotikus tengerpartokon töltik 500 ezres fürdőruhában és társai.) Magamtól nem szoktam magyarázni anyagiakat érintő dolgokról, de terelgetni nincs energiám mások lelkivilága miatt.
jan. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Ne dicsekedj vele. De ha rákérdeznek konkrétan, nyugodtan mondd el.
jan. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a válaszod! Ha valaki konkrétan rákérdez, hogy hová megyek nyaralni, vagy mi a hobbim ez esetben is titkolnád? Nem írtam le pontosan, de inkább erre gondolok. Például valaki megkérdezi mit csinálok hosszú hétvégén.
jan. 26. 13:55
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem láttam a többi választ, de már megválaszoltátok a fenti kommentem.
jan. 26. 13:56
 7/16 anonim ***** válasza:
#5 Ha rákérdeznek akkor nyilván mondd, lol
jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Oké!
jan. 26. 14:12
 9/16 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne akkor is, ha magadtól mondod. Azért vagyunk barátok, hogy megoszd velem az örömöd is.
jan. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Kicsit hasonló a helyzetem, a régi barátságok megvannak szerencsére, de mindegyiküknél jobb anyagi helyzetben élek , bármikor utazhatok, megvehetem ami tetszik , es nem fast fashion szinten. Így én inkább titkolom,amennyire lehet , sajnos nem tudunk együtt nyaralni menni , és nagyon kell figyelmem ha beszélgetünk .
jan. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!