Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titkolnátok a helyemben ha...

Titkolnátok a helyemben ha sokat utaztok és drága hobbitok van? Dicsekvésnek számít beszélni róla?

Figyelt kérdés
Azoknak akik hasonló anyagi helyzetben vannak, szívesen beszélek erről. De az ismerőseim nagy része nem engedheti meg magának. Nekik sokszor nem merem megmondani. Félek, hogy irigyek lesznek és emiatt nem kedvelnek. Vagy dicsekvésnek tűnik.
jan. 26. 13:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha lennének ilyenek, csak a közvetlen családtagoknak beszélnék róla, valamint nem érezném szükségét hogy kipostoljam közösségi oldalakra (bár ott egyetlen post sincs a részemről szóval ezt nem nehéz megállni)
jan. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Van egy barátom, nagyon drága hobbija van, veterán motorokat újít fel, de ha beszél is róla, úgy tudja megtenni, hogy nem tűnik nagyképűségnek. De a páromnak van egy haverja, aki borász, ő azt is úgy tudja előadni, hogy szalvétát vesz, mintha a magamfajta szerencsétleneknek az ilyen luxusra úgysem futná.


Nagyon személyiségen is múlik meg előadásmódon is.

jan. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor beszélek pl. arról, hogy elutazom valahova, ha szóba kerül. Mondjuk időpont egyeztetés miatt, vagy csak megkérdezik. Kifejezetten luxus utazásra nem megyek, de volt aki utána beszólogatott, hogy "egyesek Spanyolországba járnak", meg ilyeneket. A hobbijaim sem kimagaslóan drágák, de pl egyik a hegymászás, ami miatt egyrészt utazni is kell, meg a felszerelésre is milliókat el lehet költeni. Én olcsóbban oldom meg, nem az Everestet mászom, évek alatt gyűjtöttem a felszerelésemet, de erre is kaptam megjegyzést, hogy csak a bakancsom árán ő az egész családnak megveszi egy évre a cipőt. Szóval valaki dicsekvédnek veszi, valaki irigykedik, valaki meg örül neki
jan. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#10 nem rossz érzés, hogy nem tudod a barátaiddal megosztani az élményeid?


Köszönöm a többi választ is.

jan. 26. 15:40
 15/16 anonim ***** válasza:
Olyanról beszélj ami nem a pénzen múlik annyira, pl mi hogy néz ki ott, milyen program, amihez hasonlót máshol is lehet csinálni, vagy mittudomén ha drága program akkor érdekességeket, ne azt hogy mi mennyibe került és lehet tapsolni hanem általánosan mesélni.
jan. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Engem a lovaglás miatt gondolnak újgazdagnak. Pedig nagyon is csóró vagyok, nem a legmárkásabb holmim van, csak az alap. Viszont nem költök havonta fodrászra, körmösre, pillásra, nem dohányzom. Egyedüli hibám, hogy szeretek jókat enni és erre nem sajnálom a pénzt. Szóval mindenki arra költ, ami számára a fontos.
jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!