Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Teljes értékű embernek számít...

Teljes értékű embernek számít aki 30 felett a szüleivel lakik?

Figyelt kérdés
jan. 23. 11:13
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy miben méri az értékét. Ha függetlenségben, önállóságban, akkor nem, ha más tulajdonságokban, akkor igen.
jan. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

A társadalmi elvártások szerint nem, én nem ítéllek el. 24 éves vagyok, még a szüleimmel élek. Viszont erősen koncentrálok és dolgozok azon, hogy egyszer elmenjek és önálló életem legyen.

Inkább az a kérdés, hogy miért maradtál ott ennyi idősen, mi az ami meggátolt ebben?

jan. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
63%
Dehogy.
jan. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
A helyzettől függ. Ha élősködik a szülein, nem dolgozik, akkor nem teljes értékű. Ismerek olyat, aki egész nap játszik, ezért "nincs ideje" dolgozni se. Semmit nem csinál otthon sem. Szülei kiszolgálják. Nekem ez beteges.
jan. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
76%

Nem mindegy hogy pl válása után pár hónapra hazaköltözik vagy egy fél évet sem élt külön.


Hogy milyen szerepben van. Ő ápolja a szüleit? Egyenrangúak (fizet mindent arányosan, van magánélete stb), vagy gyerekként él otthon (pl mosnak főznek rá)


Hogy miért él otthon?


Hogy akar-e változtatni?


Stb.


Ember ugyanúgy, szavazni is tud stb.

jan. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 Szolovjov ***** válasza:
84%
Annak, ha nem akar családot. Akkor csak azért elköltözni hogy egyedül éljen egy másik házban felesleges pénzkidobás. Akkor maradjon otthon és anyagilag támogassa a szüleit és a ház fenntartását.
jan. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
38%
Nem, mert nem menő.
jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
82%
Én erre mindig ugyanazt mondom. Nem mindegy, hogy az a 30+ éves besegít, főz magára, takarít, stb, vagy pedig elvárja, hogy az anyja mossa az alsógatyáját, főzzön rá, míg ő éli a kiskirály életét a szobájában. Ha viszont dolgozol, takarítasz, nem várod el, hogy a szüleid kiszolgáljanak, hanem önálló vagy, akkor igazából nincs így nagy probléma evvel. Van aki a szülein élősködik, ami baj, de amúgy ha te otthon élsz, de viszonylag egy független életet élsz, akkor evvel nincs baj. Sokak úgy csinálják, hogy otthon maradnak, de kialakítanak egy saját lakrészt. Akár úgy, hogy a földszint a szülőké, az emelet az övéké (ahova esetleg külön kültéri bejárat, stb). Szóval na, vannak itt változatok, szerintem az, hogy otthon élsz nem rögtön egyenlő avval, hogy nem vagy teljes értékű ember.
jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ez egy látszatra adó es semmire sznob táradalom, ezért társadalmi szempontból nem életképes.


Teljesen mindegy, hogy nem dolgozik, nem segít be, élősködik, vagy pedig dolgozik, hazaad, besegít, a 30 felett otthon lakókat a társadalom mindkét esetben a lusta és élősködő, nrm dolgozo kategoriába sorolja. Általában külföldi példákra hivatkozva igazolva az igazukat.

jan. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
67%

Nő esetében még lehet teljes ertékű.


Férfi esetében incel.

jan. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!