Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az normális, hogy...

Szerintetek az normális, hogy a lányok/nők ELVÁRJÁK a barátjuktól, hogy drága gyémántgyűrűt vegyen nekik eljegyzésre?

Figyelt kérdés
Ilyen alapon akkor a férfi is elvárhatja, hogy a lány/nő vegyen neki például egy drága karórát? Vagy hogy van ez most? Csak azért kérdezem, mert mindenhol az egyenlőség fontosságáról olvasok és nem értem ezt most...

jan. 28. 12:16
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez jár a nőnek.
Nem, nem tartom normálisnak.
25 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem neked ezen nem kell aggódnod. Ez más férfiak problémája.
jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Én nem várok ilyesmit. Sőt, azt hiszem jobban preferálnám, ha gyűrű nélkül kérne majd meg a párom, minimum 2 év múlva. Aztán együtt választanánk egy aranyos, visszafogott darabot másnap.
jan. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Először is ne beszélj általánosságban. Nagyon kevesen várják el a GYÉMÁNT gyűrűt. A legtöbben már annak is örülnek ha a férfinak van bátorsága megkérni a kezét. Nyilván jó dolog ha gyűrűvel (hiszen ez a szokás), de az nem elvárás hogy gyémánt legyen. Akinek az, az csak pénzéhes, általában az olyan nők mennek a Nagy Ő-be hátha őket választja Jákób Zoli. A másik meg, ha a férfi nem teheti meg azt se, hogy egy olcsó gyűrűt vegyen neki (mert ma már 10-20 ezerért is lehet venni bizsut), azt nyilván megérti, ha szereti. De a gyűrű hiányába még megkérheti a kezét, és ha azt nem teszi meg, akkor jogos a kiakadás. Hisz ha nem kéri meg a kezét (gyűrűvel, vagy anélkül), akkor jogosan feltételezheti hogy csak játszadozik vele a férfi (akkor érvényes, ha már évek óta randizgatnak, hisz ilyen is van, aki 2 gyerek után kéri meg a kezét a nőnek).

És 1-sel egyetértek. Akik ilyen kérdést írnak ki, azoknak sose problémájuk ez, csak kifogást keresnek, hogy ezért nincs.

jan. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy normális kapcsolatban nincs jelentősége hogy mennyire drága az a gyémánt gyűrű.Bár lehet naiv vagyok.Én sem vettem drága gyűrűt sőt szerintem a feleségem kb hülyének nézett volna ha ilyenre mondjuk több százezret elköltök.A gesztus a lényeg nem a gyűrű ára.
jan. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem hiszem, hogy neked emiatt kellene aggódnod. :D Karórát meg vegyél magadnak, ha szeretnél!
jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

A férfiak meg elvárják hogy a gyerek, akit a nő hordott ki, a nő szült meg, és 99%ban a nő is gondozott, viselje az ő nevüket. Sokan még azt is elvárják hogy a nő mondjon le a saját nevéről és vegye fel az övéket.

Ilyen az élet, vagy mi....

jan. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem normális. Nőként írom. Ha valaki megteheti, hogy a barátnőjének gyémántot vegyen, akkor talán. De csak ha valaki tényleg ott tart anyagilag. De azért spórolni meg hitelt felvenni, szerintem hülyeség. Magyarországon ki mondja meg, hogy a gyűrűd az, gyémánt és nem kristály? Senki. Ki foglalkozik azzal, mi van az ember ujján? Senki. Értelmetlen elvárás szerintem. Főleg azért mert az a lényeg, hogy 2 ember szereti egymást, nem az, hogy mennyit ér.
jan. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12%

Nem, nem normális ilyet elvárni, és elég nagy butaságra is vall, hamis reményeket és elvárásokat ébreszt a jövőbeli férj anyagi lehetőségeit illetően.

Tudod honnan jön a jegygyűrű, és mi célja? A zsidó hagyományból. Arra való, hogy ha a férjjel történik valami, vagy szétmegy a házasság, legyen a nő kezében egy értéktárgy, amit azonnal pénzzé tud tenni, és amivel kihúzza addig, amíg az öröklési/vagyonelosztási cécó le nem zárul. Éppen ezért nemhogy drága gyémántgyűrű nem lehet, hanem a legegyszerűbb arany karikagyűrű KELL legyen, meghatározott finomsággal, hogy egyértelmű legyen egy laikus részére is az értéke, és ne lehessen átb@szni a feleséget. Pont a jegygyűrű soha nem volt státuszszimbólum.

jan. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%
Általánosítás. Méghozzá elég gagyi.
jan. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
Én sose kértem semmit,csak májuskosarat és gyémántgyűrűt.Azt is megmutattam milyet.És igen,forditott helyzetben megvenném.Vagy a karórát,vagy,amit szeretne.Minden szír szart megvennétek,amire nincs szükség.Inkább rakjatok félre olyan dologra,aminek tényleg örül a nő.
jan. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!