Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan koncentráljak a tanulás...

Hogyan koncentráljak a tanulásra, ha használnom kell a laptopomat(vagy bármilyen elektronikus eszközt)?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom tartani a másfél óra haladást. Ha kinyomtatom a jegyzeteket, vagy bármit papírról tanulok, akkor simán megy, lerakom a szoba túlvégébe az összes kütyüt, telón beállítom a stoppert, és amíg nem csipog, tudok haladni.

De nem akarok mindent kinyomtatgatni, ráadásul a beadandókat amúgy is wordben vagy pdfben kell leadnom, szakirodalmat olvasni hozzá, amit többnyire valami online felületen találok meg, muszáj használnom a laptopomat.

És itt borul a dolog, nem tudok a feladatra figyelni, sokkal tovább tart, mert elkalandozik a figyelmem, megnyitok valami közösségi oldalt, itt olvasgatok, vagy random valami offline játékkal játszok, stb. Hiába csinálok időbeosztást, nem tudom betartatni magammal.

Tipp, hogy ezt hogy küszöböljem ki?


jan. 29. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tűzz ki hataridőket magadnak. Stresszelj rá.


Nekem a szakdogáknál mikor volt rá 48 órám hát hiperaktiv virtuóz agyam is lett és még be is kellett köttetni..

jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem akaraterő kérdése, semmi más.


Én mondjuk munkával vagyok így. Van egy munkahelyem, ahol home office-ban vagyok. Amikor van munkám, (van, amikor épp napokig nincs), akkor napi 10 gépelt oldalt, ha fene fenét eszik is, le kell nyomni.Ha nincs meg, lecsesznek, hosszú távon pedig kirúgnak.

Téged meg elvileg most volt (van) félév az közoktatásban, de a felsőoktatásban is, motiváljon az, ha elkalandozol, annak nálad, azaz a te esetedben is biztosan, szinte garantáltan úgymond meglesz majd a böjtje előbb-utóbb, de inkább előbb, mint utóbb.


Hány éves vagy? Milyen iskola? Szüleid? Nem ártana, ha lenne valaki, aki mikor látja, hogy Facebookozol, akkor rádparancsolna, és rendszeresen, szúrópróba-szerűen ellenőrizne, és leszúrna, ha nem azt csinálod, illetve - ahogy írtam - rádparancsolna, hogy igenis tanulj!


De végtére is, mindenki a maga életének kovácsa, mindenki a saját életét szúrja el, és úgy cseszi el mindenki a saját életét, ahogy akarja. Mert azt te is tudod, ha a beadandót nem írod meg, azt senki nem írja meg helyetted, de ha utóbbit még meg is íratod pénzért (vannak már erre szakosodott mindenféle emberek, magam is ismerek pár ilyen "szolgáltatót", embert), a vizsgán akkor is neked kell számot adnod a tudásodról. Puskázni meg az tud, aki legalább tudja, hogy mit kell keresni, hol kell keresni a jegyzetben,vagy a saját füzetében.

jan. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A határidős dolog nekem is be szokott válni. Nem szeretném elkiabálni, de mikor szorul a hurok, az agyam turbóra kapcsol, amikor látom, milyen kevés idő maradt egy feladatra, illetve olyankor úgy tudok dolgozni, mint a kisangyal.


Esetleg, amit még megpróbálhatnál, hogy mondjuk 30-40 perces tanulási sprinteket tartasz, amikor még véletlenül sem nyitsz meg játékokat, közösségi felületeket. Ha ez sikerült, egyél egy csokit, vagy amit szeretsz jutalmul, utána tölts az előbbi kettővel 5-10 percet, majd menj vissza a tanuláshoz. Ha sok a 30-40 perc, akkor először lehet 20 körüli, és szépen, lassan növeld. Nekem ez a jutalmazós dolog eddig bevált.

jan. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!