Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha faji, származási alapon...

Ha faji, származási alapon sosem gyűlöltem senkit, mégis kerülöm a romákkal való bármilyen kapcsolatot, mert rosszak a tapasztalataim, akkor rasszistának számítok?

Figyelt kérdés

febr. 4. 14:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
A gyűlölet nem egyenlő a kerüléssel. Nyilván van róluk egy sztereotípia, amiért a többség kerüli őket. Akkor lennél rasszista, ha még embernek sem néznéd őket. Pl ha te egy eladó lennél, és ezért nem szolgálnád ki őket. Vagy másképp kezelnéd őket mint a többi embert.n
febr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Nem!
febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
A legjobban teszed, én is kerülöm őket a lehető legnagyobb ívben, csak már annyian vannak hogy ez sokszor nem kivitelezhető.
febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Ez innkább diszkrimináció, és nem rasszizmus.


Én pl nem gyűlölöm a romákat, de az biztos, hogy semmilyen módon nem szeretnék eggyel sem semmilyen kapcsolatot teremteni.


A diszkriminációról pedig tehetnek, hiszem ha megnézzük 80-90 %- ékuk képtelen normálisan beilleszkedni, az alapvető emberi méltóság értékei szerint viselkedni.

febr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem számítasz annak.

Ezzel a legtöbben így vannak, nem ok nélkül.

febr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem rasszizmus.

Önvédelem.

febr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Nem.

Ez józan ész.

febr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%
Magyarországon csak realistának. Én mondjuk Németországban élek, itt már szinte az is rasszista, aki feketén issza a kávét.
febr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

Igen, ahogy már írták is: ez nem rasszizmus. Alapja van az ilyen fajta a kerülésnek. Nekem volt 2 teljesen normális haverom (nem barát, hanem haver!) és laktam is roma környéken, bár ott ismertek is már korábbról, meg akiknél laktam, miattuk Nagyon Nagy! védelmem volt, de nem az agresszivitásuk, hanem a szelídségük miatt.


Én tehát nem ítélem el az egész roma közösséget, de ettől függetlenül kerülöm őket (bár finoman, észrevétlenül, hogy nehogy bosszú legyen belőle). Ez így természetes. 6-ös gyönyörű szót használt erre: "Önvédelem" - mert ez az.


4-es! Még azzal a maradék 10-20%-kal se? - Csak egy érdeklődő kérdés.

febr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak óvatosnak..
febr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!