Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért várják el az emberek,...

Miért várják el az emberek, hogy privát üzenetet írjanak nekik, amikor ők meg nem írnak?

Figyelt kérdés
Sok kérdésnél olvasom, hogy "ha érdekel", vagy "segítek", és "dobj egy privit" stb.. Ilyenkor miért nem írnak a Kérdezőnek ők? Ott az Üzenet küldése, nekik is annyiba tellene, mint a másiknak. Vagy csak szeretnek üzenetet kapni? :D
febr. 4. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha érdekli, akkor írni fog, ha nem, akkor meg nem. Én csak felajánlom, ő dönti el, hogy él-e vele. Ilyen egyszerű. Minek erőszakoljam magamat másra, ha sok esetben nem is érdekli a téma, vagy éppenséggel troll az illető?!
febr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy felhasználónevet ellenőriznek, hogy volt-e régebben levelezés. Vagy nem akarnak felesleges írogatni, és azt szeretnék, hogy a másik fél írja le pontosabban, hogy mit is szeretne.

Nekem is volt olyan, hogy egy hozzászólásomra az az üzenet jött privátban, hogy "irj" így röviddel és mindenféle megszólítás nélkül. Válaszoltam, hogy mégis mit szeretne, hogy írjak, de arra már nem jött semmi reakció. Nem is értem néha.

febr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Seila ***** válasza:
72%
Mert a Kérdezőre bízzák, hogy majd ő döntse el, kell-e neki segítség vagy nem, mert nem akarnak tolakodni.
febr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha nő a kérdező, akkor alapból fog kapni több ismerkedős levelet is aminek köze nem lesz a kérdéshez...
febr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

Mert nem akarok feleslegesen sokat írni

Ellenőrzöm a felhasználónevet minden esetben

Nem biztos hogy érdekli a kérdezőt az én véleményem (kommentben árnyalom mennyi tapasztalatom van az adott témáról vagy milyen szemszögből stb)

Nekem nem érdekem hogy írjak neki, itt én vagyok aki szívességet tesz. Ergo, nem fogok rohangálni utána, ír, akkor válaszolok.

febr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5: "Nem biztos hogy érdekli a kérdezőt az én véleményem" - Akkor nem tette volna fel a kérdést.


"Nekem nem érdekem hogy írjak neki, itt én vagyok aki szívességet tesz." - Na, egóért neked sem kell a szomszédba menni.

febr. 4. 18:03
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

#6 Lehet nekem olyan tapasztalatom van, ami egy olyan szemszögből közelíti meg a problémát, ami nem biztos, hogy érdekli a kérdezőt. Vagy van véleményem, de kevés tapasztalatom, pl párkapcsolati témában van véleményem, de csak pár éve vagyok kapcsolatban, esetleg fiatal vagyok. Vagy egyetemi kérdés és nem pont azt végeztem de hasonlót, ami szerintem releváns infó lehet, szerinte meg nem biztos, a kérdésben nem voltam megszólítva. Vagy annyit kérdez "milyen az egyetem" akkor tudom mondani, hogy mondja pontosabban, x szakról, y egyetemről, z koliról tudok mesélni ekkor meg akkor jártam stb. De nem mindent, csak ha van konkrét.


Ez csak egy tény, ez nem ego kérdése, de igaz, hogy van, bár szerintem nem alaptalanul, nem túlzó mértékben.

febr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Én már jártam úgy, hogy bizonyos téma kapcsán írtam valamit és 2 válaszoló jelezte, hogy küldjem el nekik a linket. Elküldtem. Ír valaki, hogy "nekem is elküldöd"?! Épp dolgoztam, annyit írtam rá, hogy írjon rám és elküldöm, persze. Erre belémáll, hogy még a felhasználónevemet sem merem felvállani, mert nem küldök neki privátot. Mondjuk hamar leesett, hogy ő az egyik fél, akinek már elküdtem a linket. A privátra érthető módon nem is reagált. Arra ment ki a játék, hogy lealázzon az adott kérdés alatt. Aztán volt olyan is, hogy egy kérdezőnek írtam, linkeltem pár dolgot azzal kapcsolatban, amit kérdezett. Pár üzenetváltás után nem a témáról, linkekről akart beszélni, hanem ismerkedni akart, plusz felmérni a mentális állapotomat, mert ugyanazt állítottam, mint amiről linkeltem... Kb 16 éve vagyok az oldalon, rengeteg embernek írtam segítő szándékú privátot. Az esetek döntő többségében vissza sem írnak, vagy hasonló kaliberűek, mint a fent említett 2 felhasználó volt. Mostanra javarészt csak odaírom, hogy "ha érdekel, írj". Aztán ha tényleg érdekli, tényleg ír és érdekes módon tartalmasabb, értelmes levelezést tudunk folytatni. Így úgymond lemorzsolódnak a trollok, kötekedők, meg azok, akiket nem is érdekel igazán, amiről kérdeztek. Helyette marad az, akire érdemes időt szánni.
febr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy felhasználónév ellenőrzés; így látják, ki írt nekik, és ha vannak az illetővel negatív tapasztalatok, akkor annyiban hagyják a dolgot.

Az is lehet, hogy így mérik fel, a kérdező komolyan gondolta-e a dolgot, vagy csak unatkozott, vagy esetleg azóta mégis megoldódott a helyzet, vagy meggondolta magát.


Azzal, hogy páran írnak a kérdés alá egy "írj privit", vagy valami hasonlót, a kommentelők jelzik, hogy nyitottak a beszélgetésre, de a kérdezőnél a lehetőség, hogy eldöntse, ír-e neki(k).

febr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem az "Írj privit" válasz hasznossága 0, míg ezek az emberek ennyi erővel normális választ is írhattak volna, amit más is olvas, és a többieknek is hasznos lehet - akár később is. De lehet, hogy csak nekem furcsa ez.
febr. 8. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!