Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Továbbtanulási válság? ki is...

Továbbtanulási válság? ki is vagyok én valójában?

Figyelt kérdés

Sosem éreztem ilyet. Mindenem megvolt az elmúlt években.Szerettem a BA szakom, tervezek is benne dolgozni, de nem Magyarországon, mert sosem leszek megfizetve.

Régi gimis érdeklődésem és a jelenlegi szakmám kapcsolódásából indítanak mesterképzést, ami nagyon tetszik, viszont rég foglalkoztam azzal az érdeklődéssel, mert sok dolgom volt BA alatt+ az ország másik felében van.

Diploma utáni gyakorlattal külföldre tervezek menni ősszel(már van helyem ahol voltam, várnának) és nem tudom mit tegyek.

Független, önálló, szingli vagyok (lány) a legoptimálisabb időben, hogy külföldre mehessek. De hivogat ez a mesterképzés is, nem tudom mi a alapján mérlegeljek. Tudom, hogy itthon kínlódás, de a mesteren minden ötvöződhetne amit igazán szeretek.

Egyedüli problémám, ha itt maradok, fix lesz egyszer már végre párkapcsolatom, ígyis úgyis irányt vennék külföld felé, de a lesz kapcsolatom akkor soha az életben nem indulnék már el. Ha netalántán most, külföldön lenne kapcsolatom, akkor meg azért nem mennék haza.

Minden kolléga inkább abban erősít, hogy menjek,próbáljak szerencsét, jobban megfogja érni. Külföldön minden nehezebb, nincs a célországomban ez a mesterképzés (angolul végképp)


Ebben az esetben mi alapján mérlegeljek?

Nem tudom van e értelme a mesternek, maga a terület nagyon izgalmas, kutatási területként a két érdeklődésem össze tudnám illeszteni, de nagyon mennék a meg nem becsültség miatt külföldre is.

Tényleg nem tudom ki is vagyok én valójában...mindig céltudatos és határozott voltam, de most meginogtam



febr. 6. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Elsősorban azt nézd, miből tudsz megélni. Szép dolog, hogy izgalmas és érdekel, de van -e rá kereslet az álláspiacon? Ha nincs, akkor fölösleges plusz éveket ölni bele, aztán meg újra nézni, hogy mihez is kéne kezdeni.
febr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt kérdezd meg magadtól, mi tart igazán vissza? Elsoroltál egy csomó dolgot, amik miatt nem mennél, meg amik miatt mennél. Ha most kimész mondjuk egy évre külföldre, mi fog változni, mikor visszajössz? Semmi valószínűleg, csak világot látsz. A pasikat meg ebbe ne keverd bele még, meg a párkapcsolatot, pont, hogy most kéne menned a fejed után, hogy nem köt le senki. Én nem teketóriáznék a helyedben, hanem mennék, mesterre el tudsz menni egy év csavargás után is.

Illetve az se mindegy, hogy meg tudsz-e élni abból, amit tanultál. Manapság kicsit mindenki álomvilágban él, de az álláspiac sajnos nem rózsaszín cukormázas unikornispóni, meg az infláció, stb.

febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha mennék, nem egy évre mennék hanem másmilyen mestert csinálnék. Mivel humán területen tanulok, minek van piaca vagy minek nincs-ez itt részletkérdés, de kutatás miatt mindenképp megéri
febr. 6. 21:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Most érdemes kimenni, egy mesterképzést bármikor később is meg lehet csinálni.
febr. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!