Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek hogyhogy ilyen...

Egyes emberek hogyhogy ilyen nagyra engedik magukat?

Figyelt kérdés

Nagy baj van magyarországon, ilyen baj még sosem volt, hogy energiaválság, az élelmiszerárak a plafonon, egy kenyér 800 forint, ha két-három dolgot veszünk ami egy jó kaja alapanyaga 1500 forint. Sírnak az emberek, hogy fizu nem emelkedik, az árak igen. Beültem valamelyik nap pontosabban múlthét szombaton pizzériába egy 32 cm-es pizzát, ami már nem 1500 forint mint két éve, hanem 2600+még szervízdíjjat is fizetni kellett, így került 2900-ba a pizza. Drága hely. Mellettem egy 10-12 fős társaság ült, asztalok összetolva biztos lefoglalták, egy lány ült középen, biztos a 18.szülinapját ünnepelték, mert előtte volt egy 18 számú héliumos lufi is. Azok fogyasztottak annyit, hogy mikor fizettek valami 80 ezer körüli összeg volt. Egy 50 körüli férfi fizetett, gondolom az apja. Meglepődtem, hogy erre van pénz???

Én épp, hogy kiszorítottam a pizzám árát, így is sok vokt érte, más meg ilyen horribilis összeget fizet. Akkor csak van pénz és nincs szegénység, dehogyisnem. Kérdésem, hogy egyes emberek, hogy engedhetik meg maguknak, hogy ennyit hagyjanak egy étteremben?


Ha nem lenne válság, nem kérdezném meg, de foglalkoztat és megkérdezem.

Mert nekem meg alig van pénzem, örülök, ha kaját tudok venni. Multkor odajött egy srác a vasútállomáson és kért volna tőlem kaját. Mondtam neki nincs, csak pénzem. Adok 1000 forintot vegyen egy kebyeret meg felvágottat. Azt mondta, hogy nem tud mit kezdeni a pénzzel, mert már bolt nincs nyitva, nem kellett neki a pénz, neki kaja kellett volna. Ha lett volna kaja nàlam adtam volna neki. Viszont az ilyen gazdagok meg nem szoktak a szegényeken segíteni.



2022. nov. 3. 22:20
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
63%
Hát nem mindenki csóró. Most kb 75%-kal magasabbak a reálbérek, mint 2010-ben. Én is ki tudnám fizetni azt a lufis vacsorát.
2022. nov. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
87%
Ember, ne legyél irigy! Nekem ugyanolyan nap volt, mint a többi a 18. szülnapom, de ha valaki megadhatja a módját és a lánynak ez különleges miért ne tennék? Ha belefér, kellenek ilyen napok is, amikor buli, örömködés, torta, barátok.
2022. nov. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
88%

Ilyen a világ.


Egyébként 50.000 Ft nem egy nagy tétel. Mármint gondolj bele, hogyha valakinek van vállalkozása vagy normálisabb fizetése és ketten keresnek a családba akkor azért egy ilyen ünnepségre nem sok pénz. Gondolom nem minden héten eznek 50 ezer forintokért.



De egyébként manapság tényleg nem nagy, múltkor elmentem vásárolni és ALAP dolgokat vettem. (felvágottak, light sajt, zsírszegény hús, csirkemell, zöldségek, szóval semmi extra)


Penny: 9.000 Ft

Aldi: 18.000 Ft

Tesco: 10.000 Ft


Kifizettem a rezsit meg amit kell: 60.000 Ft


Tessék, ennyi volt majd 100.000 Ft. Manapság Aprópénz kategória. Persze rohadt sok embernek sok pénz, de ne a keresetekett nézd, hanem azt, hogy mi mennyibe kerül.

2022. nov. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
32%
sokaknak van több vagyona, élnek jobban, igen. nem tudjuk hogy az az apuka miből szedte össze magát, engedhette meg lányának ezt. de sokan megengedhetik, mégtöbben talán pedig nem.
2022. nov. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
67%
Nem mindenki él rosszul. Az a 80 000 meg elég baráti azért. Mi ennyit egy évfordulón ketten elzabálunk-eliszunk.
2022. nov. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
81%
Azért annyira sz.rul nem állok, hogy egy 80ezres szülinapi vacsorát kelljen irigyelnem. Sajnálom, ha te igen, de ez nem jelenti azt, hogy mindenki ennyire nyomorog, csak mert válság van. A válság inkább hosszútávú következményeitől félek, befektetések, ingatlanárak, vállalkozások bedőlése, stb, nem attól, hogy a pizza 2600 helyett 3000 lesz.
2022. nov. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:
Mert itt mindenki ügyész.
2022. nov. 3. 22:33
 8/60 anonim ***** válasza:
76%

"Kérdésem, hogy egyes emberek, hogy engedhetik meg maguknak, hogy ennyit hagyjanak egy étteremben?"


Úgy, hogy egyes emberek nem csórók. Én most a lakásomat rendezem be, 1,5millió ft lesz also hangon is, gondolom ezen mennyire megbotránkozol, ha egy 80ezres éttermezésen kiakadsz.

2022. nov. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
90%
Milyen ügyész..???
2022. nov. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
80%
Mellesleg amúgy örülhetsz annak is, ha lesz még lehetőséged étterembe pizzát enni, mert szerintem az éttermek 60-70% ilyen energia árak mellett lehúzza a rolót. Oké, hogy háromszoros árral dolgoznak kb, mert ki kell fizetni a bérletet az alapanyagot, a dolgozókat stb.. de azért ilyen több milliós rezsit nem fognak. Lesz egy lélektani határ, ami felett nem fogják megvenni a emberek a pizzát. Hiába kerül a előállítása sokkal többe, nem hiszem hogy sokan akarnak majd 5 ezreket fizetni egy 30 cm-s pizzára. 50-re meg még többet. Vidéken jelenleg ilyen 4500-5500 Ft között futnak az 50 cm-s pizzák. KB bő egy évvel ezelőtt ez 2600-3500 Ft volt.
2022. nov. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!